قوانین و مقررات عمومی


1- عملیات خرید خدمات در سیدونیا بصورت حضوری و آنلاین است. در خریدهای تلفنی پس از ارسال لینک پرداخت از طرف سیدونیا، خرید مسافر به محض پرداخت وجه قرارداد , نهائی میشود.


2- عملیات خرید خدمات بصورت آنلاین در سیدونیا مشمول مجموعه‌ی قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی می باشد.


3- اطلاعات شخصی مسافر در سیدونیا کاملاً محرمانه اسـت و سیدونیا تـمام تـلاش خود را برای محـافظت از اطلاعات شخصی مسافر می‌کند.


4- در موارد خرید اینترنتی, مسافر متعهد می‌شوند که اطلاعات خود را هنگام ثبت‌نام و رزرو به صورت صحیح در وب‌سایت سیدونیا وارد کنند. هنگام ثبت‌نام و خرید به شکل آنلاین، اطلاعات اساسی مسافر همچون نام و نام خانوادگی، مسیر پرواز، محل اقامت، تاریخ سفر و غیره باید به صورت صحیح انتخاب گردد و امکان اصلاح نام مسافر پس از خرید نهایی، بسته به شرایط خرید می باشد.


5- سیدونیا متعهد است که ارائه خدمات مورد توافق را به طور کامل و دقیق به مسافر تقدیم نماید. لیکن در صورت وقوع حوادث غیر مترقبه از قبیل جنگ، شورش، اقدامات تروریستی، اعتصاب و اقدامات حاکمیتی کشور میزبان و مشکلاتی ازاین دست که از کنترل وی خارج باشد و سبب ابطال یا تغییر برنامه شود, مسئولیتی متوجه سیدونیا نخواهد بود و مبنای وضعیت فورس ماژور، مراجعه به بخشنامه های صادره از طرف وزارت امور خارجه در این خصوص می باشد.


6- کلیه مسافران باید برای مسافرت های بین المللی دارای گذرنامه و ویزای معتبر باشند. برای پروازهای خارجی داشتن حداقل 6 ماه و 10 روز (190 روز کامل ) اعتبار پاسپورت، برای خروج از کشور در تمامی مسیرها الزامی است. همچنین برای سفر به بعضی از کشورها، مدت اقامت مسافر در کشور مورد نظر نیز باید به این حداقل اعتبار پاسپورت اضافه شود.


7- اسناد مسافرتی (شامل بلیط هواپیما، واچر هتل، واچر اجاره اتومبیل یا هر سند دیگری است که چه به صورت الکترونیکی و چه چاپی صادر شده و برای استفاده از خدمات کارگزار ارائه می گردد) باید همراه مسافر باشد.


8- رعایت شئونات و اخلاقیات در طول سفر از سوی گردشگر الزامی بوده و همچنین گردشگر موظف به رعایت کلیه مقررات کشور مقصد می باشد.


9- سیدونیا متعهد است در صورت بروز هر گونه اتفاقی برای گردشگر یا گردشگران در کشور مقصد نمایندگی جمهوری اسلامی ایران را در آن کشور را از موضوع مطلع سازد.


10- سیدونیا موظف است در قبال دریافت مدارک گردشگر اعم از گذرنامه ، شناسنامه و غیره همچنین کلیه وجوه واریزی از سوی ایشان نسبت به صدور رسید در سربرگ رسمی خود با ذکر تاریخ اقدام نماید.


11- سیدونیا موظف است هنگام عقد قرارداد توضیحات لازم را در خصوص مواد قرارداد و تبصره های آن به گردشگر ارائه نماید همچنین موظف است پس از عقد و امضای قرارداد با گردشگر یک نسخه امضا شده از آن را که ممهور به مهر دفتر شده است را تحویل گردشگر و یک نسخه نزد خود نگهدارد. در قراردادهای آنلاین طبق قانون تجارت الکترونیک امضای گردشگر به صورت اینترنتی طبق بند "ی " از ماده 2 این قانون انجام می شود. بند ی از ماده 2 قانون فوق در تعریف امضای الکترونیکی اشعار میدارد:" ‌امضای الکترونیکی (Electronic Signature) : عبارت از هر نوع علامت‌منضم شده یا به نحو منطقی متصل شده به «‌داده پیام» است که برای شناسائی امضاء‌کننده«‌داده پیام» مورد استفاده قرار می‌گیرد." در قراردادهای حضوری امضای مسافر که به صورت مکتوب با قلم نوری انجام می شود به معنای تایید مفاد قرارداد خواهد بود.


12- نرخ خدمات سیدونیا بر مبنای واحد پول ملی ایران می باشد.


13- رسیدگی به هر گونه اختلاف فی مابین طرفین قرارداد با ارائه دلایل و بسته به نوع خدمات بر عهده سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و یا سازمان هواپیمائی کشوری بوده و آراء صادره از سوی این سازمان برای طرفین لازم الاجرا است.


14- در موارد استردادی, فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافران اقدام به ثبت نام و عقد قرارداد نموده مجاز به مراجعه به سیدونیا جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی می باشند.


15- در سفرهای خارجی، در صورتیکه در روادید صادره مدت زمان مشخصی جهت اقامت پیش بینی شده باشد، چنانچه هر یک از گردشگران از بازگشت به کشور در تاریخ از پیش تعیین شده خودداری نمایند، کارگزار مجاز است معادل خسارت وارده بخود را از طریق ضبط ضمانت نامه فوق به نفع خود دریافت دارد. بارها به داخل قطار توسط مسافر خواهند شد.

 

قوانین تور مسافرتی


1- صورت عدم تائید (کانفرم نشدن هتل) توسط کارگزار, هتل دیگری جایگزین هتل درخواستی مسافر میشود که درصورت وجود هر گونه اختلاف نرخی, نرخ مابه التفاوت آن محاسبه میگردد.


2- تضمین: در صورتیکه از سوی مقامات کشور مقصد تضمینی از کارگزار اخذ شود، گردشگر موظف است به همان میزان تضمین مورد نظر را به کارگزار تسلیم نماید. گردشگر می تواند پس از بازگشت از سفر، جهت دریافت تضمین سپرده شده, با در دست داشتن اصل گذرنامه و تصویر صفحه مربوط به مهر ورود و خروج کشور مقصد به کارگزار مراجعه نماید.


3- ارائه ضامن معتبر حسب نیاز گشت هایی که احتیاج به معرفی ضامن یا ارائه ضمانتنامه معتبر دارد از سوی گردشگر الزامی بوده و در صورت درخواست سفارتخانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با گردشگر و یا انگشت نگاری به منظور صدور روادید، گردشگر بایستی با هماهنگی کارگزار در موعد مقرر در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید.

 

قوانین هتل های خارجی و داخلی

 1- در هتلهای داخلی, بسته به تاریخ سفر و نوع هتل و برابر با تعرفه ی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری, افراد زیر 7 سال از پرداخت هزینه اضافه معاف خواهند بود و در غیر اینصورت, قیمت نفر اضافه برای افراد بالای 7 سال به طور کامل محاسبه خواهد شد.


2- فرایند پذیرش مسافر و تحویل اتاق: تحویل اتاق و فرایند پذیرش مسافر با همراه داشتن واچر توسط مسافر انجام میشود که در ان بسته به مقررات و شرایط هر انجام می پذیرد.


3- نظر به اینکه سیاستهای هتل و کارگزاران در خصوص شرایط پذیرش و ابطال رزرو متفاوت می باشد لذا تنها مفاد قرارداد فی مابین مسافر و سیدونیا و واچر صادره بر روابط مسافر با سیدونیا در خصوص شرایط ابطال هتل ذخیره شده قابل اجرا می باشد. با توجه به تنوع اتاقهای موجود بخصوص در هتلهای خارجی(Type rooms ), در اتاقهای سه تخته (Triple) و (Triple standard), وجود سه تخت استاندارد یا دو تخت همراه با یک تخت اضافه (Extra)، کاملا بستگی به شرایط موجود در زمان پذیرش مسافر و و نیز سایز اتاق (Subject to availability ) دارد.


4- طبقاتی که اتاق در آن واقع می باشد از طرف هتل تعیین میشود و سیدونیا هیچگونه دخل و تصرفی در انتخاب آن ندارد.


5- بسته به شرایط هتل و بخصوص در هتلهای خارجی, در مواقعی که حضور مسافر در هتل با تاخیر انجام میپذیرد (late check-in) , مسافر باید موضوع را جهت هماهنگی با هتل اعلام نماید. در غیر اینصورت و تاخیر بیش از 6 ساعت از زمان پذیرش, هتل ممکن است رزرو مسافر را (no show) ثبت نماید.


6- بسته به شرایط هتل و رزرو صورت گرفته, هتل در خصوص جهت، طبقه، رنگ و طرح اتاق هیچگونه مسئولیتی ندارد و شماره ی اتاق هنگام ورود میهمان به هتل توسط پذیرش تعیین می شود.


7- در هتلهای داخلی, کلیه میهمانان ملزم به رعایت شئونات اسلامی و قوانین داخلی هتل می باشند و چنانچه خسارتی به اموال هتل از طرف میهمان وارد شود برآورد هزینه آن بر عهده هتل بوده و مسافر ملزم به پرداخت هزینه کارشناسی شده می باشد.


8- شرایط انصراف و استرداد ، هتل: هزینه ابطال رزرواسیون هتل یا عدم استفاده از آن حسب مورد بستگی به سیاست هتل دارد. برخی هتلها از لحظه خرید غیر قابل استرداد می باشند، برخی هتلها از تاریخ خاصی بعد از خرید غیر قابل استرداد می باشند، و برخی در صورت عدم استفاده، هزینه یک شب اقامت کسر و مابقی مسترد می شود. با توجه به اینکه کلیه شرایط فوق در واچر قید می شود لذا در صورت درخواست ابطال رزرو هتل, مراتب بر اساس آن اقدام میگردد.


9- در هتلهای خارجی, چنانچه در برخی مقاصد در بدو ورود مسافر به فرودگاه کشور مقصد، گذرنامه وی توسط مقامات ذیربط اخذ و نگهداری و هنگام مراجعت در فرودگاه به مسافر عودت شود، هیچگونه مسئولیتی در خصوص خسارات وارده به مسافر ناشی از هتل متوجه سیدونیا نخواهد بود.

 

قوانین ارائه خدمات ویزا


1- اصل بر عادی بودن روادید است لیکن چنانچه گردشگر اصرار بر اخذ روادید به شکل فوری داشته باشد, مسئولیت های ناشی از آن از جمله هزینه های مربوطه بر عهده گردشگر خواهد بود.


2- در صورتیکه در روادید صادره, مدت زمان مشخصی جهت اقامت و بازگشت پیش بینی شده باشد و هر یک از مسافران از بازگشت به کشور در تاریخ تعیین شده خودداری نمایند، سیدونیا مجاز است با ارائه مدارک مستدل معادل هزینه خسارت وارده را از طریق ضبط ضمانت نامه به نفع خود دریافت دارد.


3- چنانچه صدور روادید و تحویل گذرنامه توسط برخی سفارتخانه ها در ساعات آخر قبل از شروع سفر صورت بگیرد، مسافر بایستی مقدمات سفر خود را قبلاً آماده نموده باشد.


4- ارائه ضامن معتبر (حسب نیاز مقاصدی که احتیاج به معرفی ضامن یا ارائه ضمانتنامه معتبر دارد) از سوی مسافر الزامی است و نیز در صورت درخواست سفارتخانه مربوطه جهت انجام مصاحبه با مسافر و یا انگشت نگاری به منظور صدور روادید، مسافر بایستی با هماهنگی سیدونیا در موعد مقرر, در کنسولگری سفارتخانه ذیربط حضور یافته و در مصاحبه شرکت نماید و چنانچه به دلیل عدم انجام امور مذکور روادید درخواستی از سوی سفارتخانه صادر نگردد، جرائم مربوطه اخذ خواهد شد.


5- در صورتیکه مسافر کلیه مدارک مورد نیاز را به موقع تسلیم و بر اساس ضرورت نیز در وقت مقرر در سفارتخانه مربوطه حاضر و مراحل مختلف مصاحبه را انجام دهد ولی به هر علت سفارت از صدور روادید خودداری نماید، سیدونیا موظف به استرداد وجه دریافتی پس از کسر آن دسته از هزینه هایی مربوط به اقدامات ویزا (برابر مستندات) به عنوان هزینه های انجام شده به مسافر خواهد بود.


6- در صورت وجود افزایش غیر ارادی در قیمت خدمات و با ارائه مدارک مستندات از سوی سیدونیا، مسافرموظف به پرداخت مابه التفاوت اعلام شده از سوی سیدونیا می باشد. پرداخت عوارض خروج از کشور بر عهده مسافر می باشد. پرداخت سایر عوارضی که کشور مقصد تحت عنوان مالیات از توریست اخذ میکند به عهده مسافر می باشد.


7- در صورتی که روادید دارای شرایط خاصی از جمله مدت اقامت محدود، مدت زمان معین برای ورود به کشور مقصد از تاریخ صدور روادید باشد و غیره باشد، توضیحات مربوطه در این خصوص توسط سیدونیا به مسافر ارائه میگردد.

{{text}}