زیباترین شهرهای برزیل

زیباترین شهرهای برزیل

سالوادور | Salvador

خیلی از برزیلی ها این شهر از شهرهای برزیل را به عنوان مقد خود فصل برگزاری فستیول های عجیب و غریب انتخاب می کنند. سالوادر نسخه کوچک و مقداری بادخیز ریو دو ژانیرو است. یکی از جاذبه های اصلی آن محله های رنگارنگی است که به سبک و سیاق معماری پرتغالی ها ساخته شده است. خط ساحلی زیبا و فرهنگ سرشار از شادی مردمانش این شهر را تبدیل به یکی از نقاط توریستی برزیل می کند. محلی های آن یکی از صمیمی ترین و مهمان نوازترین افرادی هستند که در زندگی خود می بینید. سالوادور در ناحیه شمال شرقی دریای باهیا قرار دارد و فقط یک پرواز کوتاه یا سفر اتوبوس طولانی اما زیبا از ریو و سائو پائولو شما را به این شهر می رساند. برای تماشای فرهنگ پرطرفدار آفریقایی برزیلی، صحنه های پر جنب و جوش و شب های سر زنده اش به دیدن آن بروید.

 

 

ریو دو ژانیرو | Rio de Janeiro

نماد و سمبل فرهنگی برزیلی ها این جا است. ریو دو ژانیرو شهری است که بسیاری آرزوی دیدنش را دارند و افراد کمی برزیل را بدون دیدن آن ترک می کنند. فعالیت ها و جاذبه هایی که در آن قرار دارد بسیار شگفت انگیز است. می توانید صبح خود را در حال پریدن از پاراگلایدر آغاز کنید و بر روی زمین های ماسه ای فرود بیایید. از کوه های Sugarloaf بالا بروید تا منظره ای بی نظیر از شهر را زیر پایتان ببینید. یا می توانید پیاده یا با اتوبوس به بالای مجسمه رستگاری مسیح بروید. به پایین بازگردید و در سواحل Copacabana از آفتاب لذت ببرید.

 

پاراتی | Paraty

توقف گاهی شبانه بین شهر های ریو و سائوپائولو. پاراتی شهری است که با آرامش کامل میان این دو شهر توقف ناپذیر و پر جنب و جوش قرار گرفته است. کوه های مرتفع و سواحل زیبا آن را در بر گرفته اند. اقامت در پاراتی بسیار مناسب افرادی است که از هیاهوی شهر های بزرگ خسته شده اند و می خواهند مدتی را در ارامش سپری کنند. معماری استعماری پرتغالی غنی است، خیابان های مخروطی شهر و درب های کوچک شهر را برای تجربه خرید دل پذیر بسیار مناسب می کنند. چشم اندازهای حومه شهر نیز مکانی عالی برای صرف یک صبحانه لذیذ هستند.

 

 

ایها گراند | Ilha Grande

یکی از بهترین مکان های کره زمین ایها گراند است. مقصدی مناسب برای فرار از تنش های زندگی روزمره و دور شدن از فشارهای زندگی در عصر دیجیتال. در این شهر اینترنت وجود ندارد. مغازه های آن دکه های کوچکی هستنی و هیچ دستگاه خودپرداز بانکی در آن دیده نمی شود. در عوض گردشگران می توانند از دیدن آبشارهای فراوان، مناظر جنگلی و ساحل Lopes Mendes که یکی از زیباترین مناطق جهان است دیدن کند. بهترین راه برای گردش در جزیره سوار شدن قایق و بهترین غذاها برای خوردن کبابی هستند. نگران قیمت ها نباشید سعی نکنید خودتان غذا درست کنید. اکثر هتل ها و اقامت گاه ها با قیمتی منصفانه به شما غذای خوشمره می دهند. هشدار: ممکن است پس از اقامت در این جزیره نخواهید آن را ترک کنید.

 

 

دیدنی های روسیه

دیدنی های روسیه

چهار قصر، چهار کلیسا و چندین برج در نزدیکی میدان سرخ، هسته مرکز شهر مسکو یعنی کاخ کرملین را تشکیل داده‌اند. کرملین که به معنای دژ است این روزها اگرچه محل اسکان رؤسای جمهور کشور به شمار می‌آید اما به یکی از دیدنی‌های روسیه نیز تبدیل شده است. این کاخ در منطقه‌ای بنا شده که بیش از چهار هزار سال روس‌ها در آن زندگی می‌کردند، یعنی درست جایی که رودخانه مسکوا و رودخانه نگلین نایا به هم می‌پیوندند. اولین بناهای کاخ کرملین در دهه 1320 میلادی ساخته شدند و استادان ایتالیایی دیوارها و برج‌های کرملین را در سال‌های 1485 تکمیل کردند. دیوارهایی به طول 2235 متر محوطه مثلث شکل کرملین را احاطه کرده‌اند. میدان کلیسای اعظم یا همان سبرنایا (سابورنایا)، مشهور به قلب کرملین، با چند کلیسا احاطه شده و مراسم پر زرق و برق تاج‌گذاری تزارها در آن برگزار می‌شده است. کلیسای اعظم آرخانگل میخائیل، بزرگترین کلیسا و محل دفن برخی از پادشاهان بزرگ روسیه است. کلیسای اعظم بشارت، کلیسای ردای بکارت و کلیسای جامع اسامپشن از دیگر کلیساهای این کاخ و نماد شهر مسکو هستند. کلیساهای متروپولیتن‌ها و پدرسالاران و اعظم دوازده رسول نیز داخل کاخ کرملین قرار گرفته‌اند. کلیسای جامع اوسپنسکی نیز بزرگترین و یکی از تماشایی‌ترین کلیساهای کرملین است. شکل کنونی کاخ بزرگ کرملین در سال 1849 میلادی تکمیل شد، کاخی با 800 اتاق که برخی از آن‌ها متعلق به خانواده شخص اول کشور بوده است. کاخ کنگره از دیگر دیدنی‌های روسیه که در کاخ کرملین قرار گرفته به منظور اجرای نمایش و برگزاری جشن‌های مردمی در سال 1961 به این مجموعه اضافه شد، جایی که 6 هزار نفر می‌توانند در آن به دیدن تئاتر و اپرا بنشینند و یا در جشن‌های عمومی شرکت کنند. تخت‌های شاهی کاخ کرملین در قصر مرصع ایوان کبیر قرار گرفته‌اند.

 

در کنار محوطه بزرگ و تاریخی میدان سرخ مسکو، کلیسایی با قدمت 450 سال وجود دارد که به دستور ایوان چهارم معروف به ایوان مخوف ساخته شده و نمادی از پیروزی روسیه بر دوران بربریت خان‌های تاتار است، قومی که برای سده‌ها در این کشور به تاخت و تاز می‌پرداختند. بر اساس داستان‌ها، ایوان مخوف که از جنگ با تاتارها پیروز برگشته بود به نشان فتح و موفقیتش دستور ساخت کلیسایی با هفت گنبد رنگین در مسکو را می‌دهد. امروزه کلیسای سنت باسیل نه تنها احتمالاً معماری سنگی این کلیسا در 1567 با جای کلیسای چوبینی که تنها 6 ماه از ساختش گذشته بود و به نشان علاقه‌ای که به معماریش ایجاد شده بود جایگزین شده است. چه "بارما" و "پوستنیک" یک نفر باشند یا دو معمار مجزا از هم، بنا به همین روایت‌ها کلیسا به دست آن / آن‌ها ساخته شده‌است. مانند بسیاری از معماری‌های حیرت‌انگیز و بی‌نظیر دیگر دنیا، گفته می‌شود ایوان مخوف پس از ساخت بنا، چشمان معمار را از کاسه بیرون آورد تا بنای سنت باستیل بی‌همتا و یگانه بماند. با این همه معمار سنت باستیل بعدتر کلیسای جامع دیگری در «ولادیمیر» نیز ساخت. نام گنبدهای منحصر به فرد و رنگارنگ کلیسای سنت باسیل از چندین قدیس گرفته شده است، از جمله قدیس سپرین، جاستین، گریگوری (ارمنی)، الکساندر سیوریسکی و پیشگامان قسطنطنیه (با نام‌های الکساندر، جین و پاول). نام دیگر خود کلیسا، واسیلی از مردی به همین نام گرفته شده که آن سال‌ها ایوان مخوف را با پیش‌بینی خود مبنی بر آتش‌سوزی در مسکو آگاه کرده بود و به مردی محترم برای ایوان بدل شده بود. این کلیسای جامع تا سال 1600 میلادی بلندترین سازه مسکو بود و اکنون از جمله مهم‌ترین نمادهای شهری مسکو و دیدنی‌های روسیه محسوب می‌شود که هیچ مسافر تور روسیه دیدن آن را از دست نمی‌دهد. بنا در محوطه‌ای 40 در 50 متری ساخته شده، 9 کلیسای مجزا دارد که همگی به کلیسای اصلی راه دارند. داخل کلیسا دالان‌های تودرتوی زیبایی است که بیشترشان با طرح‌های گلدار و هندسی طلایی رنگ و دیوارکوب‌ها و نقاشی های زیبایی از مسیح و یارانش پوشانیده شده است. نظام سکولار شوروی کلیسای سنت باسیل یا همان باسیلی بلاژنوا را به موزه تبدیل کرد و استالین حتی یکبار قصد تخریب این کلیسا را داشت چرا که آن را مانع عبور و مرور سربازانش می‌دید. سال 2000 بازسازی این بنای زیبا که در دوره شوروی مهجور مانده بود آن را بار دیگر بدل به یکی از زیباترین بناهای روسیه کرد. این کاخ زیبا که شبیه یک جعبه شکلات خوش آب و رنگ ساخته شده نامش را از یکی از بزرگترین فرماندهان جنگ با کازان یعنی واسیلی گرفته که در واقع نام نهمین گنبد بنا هم هست. نام دیگر بنا یا همان سنت باسیل، به دلیل روز پایان ساخت کلیسا بعد از شش سال است که مصادف با روز جشن شفاعت مریم مقدس شده بود. این سازه زیبا در ابتدای دهه 90 به ثبت جهانی در یونسکو رسید و نامش در سال 2007 به عنوان یکی از عجایب روسیه ذکر شد.

 

 

روسیه به عنوان یکی از زیباترین کشورهای دنیا، مقصدی جذاب برای ایرانیان و گردشگران سراسر دنیا محسوب می‌شود. در تور روسیه خود بازدید از شهر زیبای سارانسک و کلیسای جامع سنت تئودور را در برنامه های خود قرار دهید. کلیسای جامع سنت تئودور اوشاکوف، کلیسای ارتودوکس روسیه است که در شهر سارانسک واقع شده است. این کلیسای یکی از برجسته‌ترین دیدنی های روسیه به شمارمی‌رود که عملیات ساخت آن در سال 2002 آغاز گردید و در ماه آگوست سال 2006 برای عموم بازگشایی شد. این کلیسا را به نام فئودور اوشاکوف دریاسالار بزرگ روسی نامگذاری کرده اند. در ساخت نما و تزئینات کلیسای جامع سنت تئودور اوشاکوف از چوب‌های گرانبها و روکش طلایی رنگ استفاده شده است. کلیسای تئودور اوشاکوف سه بخش دارد و بخش مرکزی آن که به افتخار فئودور اوشاکوف مقدس ساخته شده است، قسمت سمت راست به افتخار سرافیم ساروفسکی و بخش سمت چپ نیز به شهیدان استان موردوویا اختصاص دارد. سه بالکن در ورودی هر بخش وجود دارد. در اطراف ستون مجسمه های باشکوهی توسط افرادی از منطقه Zubovo-Polyansky ساخته شده است که نمای حیرت‌انگیزی به کلیسا بخشیده است. زیرزمین کلیسای سنت فئودور اوشاکوف از یک اتاق غسل تعمید، سالن اجتماعات، کلاس های درس مخصوص روز یکشنبه، غذاخوری، دفتر پیشوا و اشیای وقف شده، اتاق کشیش ها، کتابخانه و غیره تشکیل شده است. در طبقه همکف کلیسای جامع سنت تئودور، عکس‌هایی از تاریخ ساخت کلیسا به نمایش گذاشته شده است که از اولین سنگ بنا تا مراسم تحلیف و سفرهای زیارتی به مقبره های بزرگ مسیحیت را نشان می‌دهند. کلیسای جامع سنت تئودور اوشاکوف به سبک سلطنتی ساخته شده است و 12 ناقوس دارد که بزرگ‌ترین آن 6 تن وزن دارد.

 

 

میدان سرخ مسکو، پر از خاطرات تلخ و شیرین از گذشته‌های دور این شهر، شاهد روزهای جنگ با سپاه ناپلئون بناپارت، حمله تاتارها و مغول‌ها، تاج‌گذاری تزارها، رژه نظامیان، جنایات ایوان مخوف و سخنرانی و تجمعات کمونیست‌ها در کنار رود مسکو آرام و پرهیبت جای گرفته است. نام سرخ را از آنجا بر روی این میدان گذاشته‌اند که این کلمه در زبان روسی، معنایی نزدیک به زیبا دارد و زیبایی میدان، کاخ‌ها و کلیساهای اطرافش دلیل بر این نامگذاری بوده است. این میدان در قرن 12 میلادی و پس از بنا شدن کاخ کرملین و به منظور حفاظت از آن ساخته شد، جایی که با آلونک‌های چوبیش، پاتوق بینوایان و خلافکاران بود و اکنون با 73 هزار متر مربع وسعت یکی از نمادهای اصلی مسکو به شمار می‌رود. کلیسای سنت باسیل (واسیلی بلاژنوا) در جنوب این میدان قرار گرفته، کلیسایی با گنبدهای فانتزی و رنگارنگ. کاخ کرملین در غرب میدان، اقامتگاه تزارها بوده و اکنون نیز محل زندگی رئیس جمهور کشور است. کلیسای باشکوه کازان از مشهورترین دیدنی‌های روسیه که مسافران تور روسیه به آن توجهی ویژه دارند در شمال میدان سرخ قرار دارد و شرق میدان نیز موزه تاریخی دولت و بازار باشکوه گام عظمت مسکو را به تصویر می‌کشند. آرامگاه لنین از مشهورترین سیاستمداران معاصر و از بنیانگذاران حزب کمونیست نیز در همین میدان قرار گرفته، جسد لنین که مومیایی شده در مقبره زیگورات شکلش در این میدان آرام گرفته است. ایبرین یا همان دروازه رستاخیز و کلیسای کوچکی که در کنارش قرار گرفته از دیگر بناهای این میدان به شمار می‌روند. بسیاری از جشن‌های ملی، کنسرت‌های مهم و مراسم خاص هنوز هم در میدان سرخ،-قلب مسکو-برگزار می‌شود. برای دسترسی به این میدان که از جمله جاذبه‌ها و دیدنی‌های روسیه به شمار می‌آید کافی است از متروهای شهر یا تاکسی‌های آنلاین استفاده کنید.

 

ژاپن

ژاپن

قلعه‌ی اوساکا به‌ عنوان یکی از مکان‌های دیدنی و نماد شهر اوزاکا (اوساکا) قلمداد می‌شود که در حال حاضر از جاهای دیدنی ژاپن برای گردشگران محسوب می‌شود. این بنای زیبا در قرون ‌وسطی توسط هیدهیوشی تویوتومی، یکی از فرماندهان ژاپن ساخته شده است. قلعه اوساکا که به خاطر منظره‌ی زیبایش شهرت دارد، منطقه‌ای دیدنی برای گشت و گذار و سمبلی برای شهر اوزاکا به حساب می‌آید. این قلعه شامل ۱۳ سازه است که توسط دولت ژاپن به عنوان یک دارایی فرهنگی ساخته شد. دروازه‌ها و برج‌های بزرگ در کنار خندق عظیم آن موارد قابل توجه این سازه هستند. دیوارهایی با شیب زیاد که تا ارتفاع ۳۰ متر سر به فلک کشیده‌اند با بلوک‌های بزرگ سنگی ایجاد شده‌اند. ارتفاع دیوارها و پهنای خندقی که دیوارها از آن به سمت آسمان بالا رفته‌اند در کل ژاپن بی‌نظیر است. موارد جذاب دیگر این مجموعه سقف برج شماره ۸ است که به شکل دلفین درآمده و با کاشی‌های زینتی و حکاکی‌هایی به شکل ببر با طلا پوشانده شده است. هدف از ایجاد این دژ این بود که، بعد‌ها به مرکز حکومت تازه تأسیس هیدهیوشی تویوتومی تبدیل شود که الگو گرفته از قلعه‌ی آزوچی بود. قبل از آن این دژ، معبدی برای راهبه‌های مبارز بود که در جنگ به آتش کشیده شد. قلعه‌ی اوزاکا، فرماندهان متعددی به خود دید و نماد حکومت‌های مختلف شناخته شده است. امروزه این اثر به‌ عنوان یک دارایی تاریخی مهم توسط دولت ژاپن نگهداری می‌شود. قلعه‌ی اوزاکا دارای 13 بخش است که شامل دروازه‌ها و برج‌های بزرگ و خندقی عظیم به دور آن است. همچنین در هر طبقه‌ی آن تکه‌ای جواهر گران ‌قیمت به نمایش گذاشته‌ شده است. در ساخت این قلعه، 60000 کارگر طی 18 ماه فعالیت کردند تا بنایی ایجاد کنند که در آن هیدهیوشی ثروت خود را به همه نشان دهد. درنهایت این اثر با نقره، طلا و جواهرات فراوان ساخته شد که تا به امروز چشم همگان را خیره می‌کند. برای 15 سال این قلعه توسعه‌یافته‌تر و قوی‌تر شد و شهر اوساکا نیز روز به ‌روز در امور اقتصادی، تجاری و سیاسی رونق پیدا کرد. به‌ مرور زمان عمارت‌های متعددی توسط فئودال‌های دیگر ساخته شد.2 سال پس از مرگ هیدهیوشی سربازان او در جنگ شکست خوردند. ایه یاسو دیگر جنگ‌سالار بزرگ ژاپنی، کشور را متحد کرد و اِدو(توکیو) را پایتخت جدید اعلام کرد. بعد از مدت‌ها قلعه‌ی اوزاکا مورد مرمت قرار گرفت و دیوارها و خندق‌ها دو برابر حفر شد. اما در دوره‌های مختلف مورد اصابت صاعقه، آتش‌سوزی، بمباران‌های جنگ جهانی دوم و گردباد قرار گرفت و شکوه خود را از دست داد. در نهایت، در سال 1995 بازسازی عظیم و پرهزینه‌ای انجام شد، کاشی‌های تزئینی طلایی از جای خود درآورده شده و تمیز شدند و کاشی‌های مسی نصب شدند، در نهایت این قلعه‌ی رویایی شکوه خود را دوباره به دست آورد.

 

کاخ امپراطوری توکیو یکی از مهم‌ترین آثاری است که به ‌عنوان بخشی از دیدنی های ژاپن در اولویت بازدید قرار دارد. این کاخ مدرن در احاطه ی باغ های سنتی، دیواره های سنگی بزرگ و خندق های پرآب، طبیعتی دلفریب را در دل کلان شهر توکیو خلق کرده است. کاخ امپراطوری توکیو در ژاپن علاوه بر منزل امپراطور، یک مرکز اداری و موزه‌ای برای نمایش زیبایی‌های این سرزمین است. اگر باغ این کاخ را به ‌طور اجمالی بررسی کنیم به چهار بخش مختلف می‌رسیم، بخشی از کاخ در غرب که شامل زمین‌ها و بناها است، باغ‌های کیتانومرو در شمال مجموعه با باغ‌های اختصاصی ، باغ‌های شرقی و باغ‌ ملی در جنوب که خاکریزها، برج نگهبانی، پل‌ها و دیوارهای سنگی در آن به چشم می‌خورد. کاخ امپراطوری توکیو در مکان سابق کاخ اِدو قرارگرفته ولی امروزه چیز زیادی از آن باقی نمانده است. ساکنان کاخ امپراطوری توکیو، شاه آکیهیتو و خانواده‌اش هستند. ایشان صد و بیست و پنجمین شاه ژاپن و چهارمین فردی است که کاخ امپراطوری توکیو را اداره می‌کنند. جالب است که بدانید قسمت‌هایی از این مکان در حال حاضر برای بازدید عموم باز بوده و به‌ صورت رایگان گردشگران تور ژاپن می‌توانند از آن دیدن کنند، اما باید بدانید که کسی حق ورود به ساختمان‌های اصلی این کاخ را ندارد. مردم تنها در سال در دو مراسم خاص کاخ امپراطوری توکیو می‌توانند شرکت کنند و اعضای خانواده‌ی سلطنتی را ببینند که آن روزها مربوط به روز اول سال نو امپراطور و خانواده‌اش 5 بار روی بالکن آمده و برای مردم دست تکان می‌دهند. همچنین 23 دسامبر به مناسبت تولد امپراطور اعضای خانواده‌ی سلطنتی به بالکن می‌آیند. بازدید از این کاخ بسیار لذت‌بخش بوده و باغ‌های آن می‌تواند برای هر انسانی، محیطی آرامش‌بخش باشد. یکی از مهمترین تفریحات گردشگران در این باغ تماشای گل های فصلی رنگارنگ مثل آزالیا و ادریسی است. این باغ با حوض‌ها و چشم اندازهای جذابش محیطی آرامش‌بخش را به وجود آورده و از پرطرفدارترین جاهای دیدنی توکیو به شمار می‌رود. همچنین در باغ‌های شرقی آثار کاخ اِدو قابل مشاهده است و می‌توان عکس‌های زیبایی از آن گرفت، پس شانس دیدن آن را در سفر به توکیو به خود اختصاص بدهید. کاخ امپراطوری در مرکز توکیو با پیاده روی کوتاهی تا ایستگاه توکیو فاصله کمی دارد. بهترین زمان برای بازدید از این کاخ در اوایل فصل بهار است، چون درختان باغ مملوء از شکوفه های گیلاس شده و زیبایی چشم نوازی را پدیده آورده‌اند.

 

معبد فوشیمی ایناری یکی از قشنگ‌ترین و جذابترین اماکن دیدنی های ژاپن است. این مکان زیبا در شهر فوشیمی ژاپن ساخته شده است، تا مکانی دنج برای عبادت و راز و نیاز برای ایناری باشد. لازم است که بدانید ایناری یکی از خدایان محبوب در دین شینتو است که در ژاپن طرفداران بسیاری دارد. شاید به جرات بتوان گفت که در میان هزاران معبدی که وقف ایناری، خدای برنج و فراوانی در آئین شینتو ایجاده شده است، فوشیمی ایناری از همه اهمیت بیشتری دارد. مردم اعتقاد دارند روباه‌ها پیام‌رسان‌های ایناری بوده و همین امر سبب وجود تندیس‌های متعدد روباه در زمین‌های معبد است. فوشیمی ایناری گذشته دور و درازی داشته و تاریخ آن به سال ۷۱۱ میلادی برمی‌گردد. این معبد با شکل و شمایلی جالب، سبب شده تا افراد زیادی در حال حاضر با تور ژاپن برای دیدن آن به این مکان مقدس بیایند. برای رسیدن به معبد فوشیمی، مجبورید 2 کیلومتر پیاده طی کنید زیرا این مکان دیدنی در پایه‌ی کوه قرار دارد. اما مسیر آن به ‌قدری زیباست که متوجه مسافت نخواهید شد. شما علاوه بر بازدید از این معبد می‌توانید به تفریح در دیگر دیدنی های منطقه فوشیمی بپردازید. یادآور می‌شویم قبل از ساخت معبد فوشیمی، عبادتگاهی بسیار کوچک وجود داشت که مردم برای عبادت به آنجا می‌رفتند و به‌ مرورزمان این معبد گسترش پیدا کرد و به یک مکان مشهور تبدیل شد. نکته‌ی جالب درباره‌ی معبد فوشیمی وجود راهروهای نارنجی رنگ آن است که طرفدران زیادی دارد. وسعت این راهرو، 870000 متر مربع است که برای بازدید باید زمان لازم را در نظر گرفت. در معبد فوشیمی مجسمه‌های ایناری وجود دارد که هم به شکل مونث‌ و هم مذکرند که نشان از این پروردگار باروری دارد. پیاده‌روی در مسیر کوهنوردی و بازگشت از معبد فوشیمی تقریبا حدود ۲ الی ۳ ساعت به طول می‌انجامد و بازدیدکنندگان می‌توانند از هر جایی که خواستند برگردند. در طی مسیر، زیارتگاه‌های کوچک متعددی با دسته‌ای از دروازه‌های توری کوچک وجود دارند که توسط بازدیدکنندگانی با بودجه کم اهدا شده‌اند. در میان راه رستوران‌های اندکی هستند که شما در صورت استراحت و رفع خستگی می‌توانید از غذاهای محلی مانند سوشی ایناری و اودون روباه با توفوی سرخ شده که ارائه می‌دهند، نوشِ جان کنید. بعد از 30 الی 45 دقیقه پیاده‌روی و کاهش تدریجی حجم دروازه‌های توری، بازدیدکنندگان به تقاطع یوتسوتسوجی (Yotsutsuji) می‌رسند که نماهای زیبایی از شهر کیوتو را می‌توان از آنجا تماشا کرد و مسیر به حالتی مدور دور قله تبدیل می‌شود. بسیاری از افراد تا همین نقطه بالا رفته و به مسیر ادامه نمی‌دهند و تا جایی که می‌توانند از این منظره رویایی لذت می‌برند و با تصاویری که از اینجا می‌گیرند برای همه بازدید خود از معبد فوشیمی ایناری را در گنجینه خاطراتشان ماندگار می‌سازند.

 

 

پارک ملی شینجوکو گیوئن توکیو یکی از دیدنی های ژاپن است که هرساله گردشگران زیادی جهت دیدن ساکورا یا شکوفه‌های گیلاس به آن می‌روند. جایی که دیدن آن شما را شگفت زده خواهد کرد. این پارک که گویی بهشت روی زمین است، 58 هکتار مساحت و 1300 رأس درخت با 65 نوع مختلف ساکورا یا شکوفه‌ی گیلاس دارد. این مکان رؤیایی که زمانی به‌عنوان ارث، محل اقامت خانواده‌ی نایتو بوده پس از مدتی تحت مالکیت خانواده‌ی سلطنتی ژاپن درآمده، سپس در 1949 به روی عموم باز شد و اکنون زیر نظر سازمان محیط‌زیست این کشور مدیریت می‌شود. این مکان خارق‌العاده جایی دنج برای جشن هانامی(شکوفه‌های گیلاس) شناخته می‌شود که هرساله جمعیت بسیاری از آن دیدن می‌کنند. پارک ملی شینجوکو گیوئن که با سه ترکیب فرانسوی، انگلیسی و سنتی ژاپنی طراحی‌شده است، بسیار زیباست و در جشن هانامی بسیاری از گردشگران تور ژاپن، خانواده‌ها، دوستان و بستگان ژاپنی‌ها در هنگام رویش گل های درختان ساکورا و شکوفه دادن درختان گیلاس در اطراف این درختان جمع می‌شوند و با گسترانیدن سفره زیر این درختان روز خود را می‌گذرانند. این جشن در ابتدا مخصوص خانواده‌های اعیان و اشراف بوده و با تماشای شکوفه های آلو سپری می‌شد، اما به دستور امپراطور توکوگاوا یوشیمونه کاشت درختان گیلاس در سرتاسر این کشور گسترش یافته و هانامی در بین مردم ژاپن متداول شد و هر ساله خیل عظیمی از گردشگران برای مشاهده این منظره راهی سفر به ژاپن می‌شوند. پارک شینجوکو گیوئن با وجود هزار و سیصد اصله درخت از از انواع ساکورا و بیش از هزار و پانصد درخت گیلاس یکی از مراکز اصلی برگزاری جشن شکوفه های گیلاس در شهر توکیو است. عده زیادی از ساکنان توکیو و گردشگرانی از سراسر دنیا در موسم شکوفه های گیلاس و گل دادن درختان ساکورا از این پارک دیدن می کنند. این باغ افسانه‌ای را تا قبل از مرگ باید دید.

سریلانکا

سریلانکا

کلمبو :

کلمبوبزرگترین شهر و پایتخت تجاری سریلانکا است .

کلمبو یکی از مقصدهای گردشگری و مهم‌ترین شهر سریلانکا است. البته شاید به اندازه‌ی بسیاری از شهرهای ساحلی دیگر دنیا، زرق و برق نداشته باشد، ولی بدون شک ارزش سفر کردن دارد و شروع یا پایان خوبی برای ماجراجویی سریلانکایی شما است. ساختمان‌های قدیمی به‌جامانده از دوران استعمار، گوشه‌ای از تاریخ و فرهنگ کلمبو را به نمایش می‌گذارند.

کلمبو – فرودگاه بین‌المللی باندرانیکی

از آنجایی که کلمبو آب و هوای نسبتا یکسانی دارد، در تمام طول سال می‌توانید برای سفر به این شهر برنامه‌ریزی کنید و هیچ محدودیتی نخواهید داشت. البته غیر از فصل‌های باران‌های موسمی که بین ژوئن تا سپتامبر به اوج خود می‌رسد. در سایر روزهای سال، آب و هوا کاملا مطبوع و برای سفر مناسب است.

 

جاذبه‌های گردشگری کلمبو

موزه ملی کلمبو

تالار قدیمی شهر کلمبو سریلانکا

دریاچه بیرا (Beira) کلمبو

بنتوتا :

سواحل طلایی و سایر دیدنی‌های تاریخی و طبیعی بنتوتا، شهری ساحلی در سریلانکا،  آن را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری جهان تبدیل کرده است.

این شهر دارای سواحل شنی سفید و طلایی با چشم‌اندازی خیره‌کننده است. بنتوتا به‌عنوان مرکز ورزش‌های آبی سریلانکا شناخته می‌شود و گردشگران بسیاری در فصل تعطیلات از اکتبر تا آوریل از  سواحل آن دیدن می‌کنند.

بنتوتا دقیقا کجاست؟

بنتوتا یک شهر کوچک تفریحی عجیب است که از نظر استراتژیک به سمت ساحل جنوب غربی سریلانکا واقع شده است.

جمعیت بنتوتا ۳۷ هزار نفر است و زبان رسمی این شهر سینهالی است؛ گرچه زبان تامیل نیز به صورت گسترده‌ای در میان مردم رواج دارد.

جاهای دیدنی بنتوتا در سریلانکا

معبد گاله پاتا ویهارا

جزیره موریس

جزیره موریس

جزیره موریس :

جزیره موریس که با نام جمهوری موریس نیز شناخته می‌شود، در اقیانوس هند و در شرق قاره آفریقا قرار دارد. این جزیره بیشتر برای سواحل بسیار زیبای خود شهرت پیدا کرده است؛ با این حال، آبشارها و مقاصد گردشگری قابل‌توجهی در این جزیره وجود دارند. این جزیره، مقصدی ایدئال برای گذراندن تعطیلات و ماه عسل به شمار می‌رود. فعالیت‌ و تفریحات مختلفی همچون شنا با نهنگ‌ها در این جزیره وجود دارد. مطمئنا رفتن به جزیره موریس، تجربه‌ای ماندگار و خارق‌العاده خواهد بود.

 

نوع حکومت: جمهوری دموکرات (پارلمانی)

پایتخت: پورت لوئیس (port Louis)

جمعیت: کشور موریس دارای جمعیت 1.300.000 نفر می باشد که از نژادهای مختلفی (هندی، چینی، اروپایی و آفریقایی ) تشکیل شده است.

زبان رسمی: انگلیسی (مردم این سرزمین به دو زبان انگلیسی و فرانسوی تسلط کامل دارند.) دین: 48% هندو، 32% مسیحی، 17% مسلمان و 3% سایر ادیان.

مساحت: 2040 کیلومتر مربع (11 برابر واشنگتن و 4 برابر تهران)

خط ساحلی دور جزیره 180 کیلومتر است که تمامی آن از ماسه های نرم، سفید و درخشان پوشیده شده است. کشور موریس درنیمکره ی جنوبی زمین واقع شده است، بنابراین فصول آن بر عکس نیمکره ی شمالی (ایران) است.

فرودگاه جزیره موریس :

فرودگاه بین‌المللی سر سیوساگور رامگولامیک فرودگاه همگانی مسافربری با کد یاتا MRU است که یک باند فرود آسفالت دارد و طول باند آن ۳۳۷۰ متر است. این فرودگاه در کشور موریس قرار دارد و در ارتفاع ۵۷ متری از سطح دریا واقع شده است.

ماه اکتبر تا آوریل، ماه‌های تابستانی جزیره موریس هستند؛ این فصل بهترین زمان برای لذت بردن از یک گردش ساحلی محسوب می‌شود. در این فصل، روزها طولانی و آب‌وهوا گرم و مرطوب است که شنا در دریا را بسیار لذت‌بخش می‌کند. این زمان مناسب شنا، غواصی و همچنین ماهیگیری است.

 جاهای دیدنی جزیره موریس:

پارک ملی بلک ریور

 

گورجس جزیره سرفس

پارک چامارل

 

 

جاذبه های گردشگری برزیل

جاذبه های گردشگری برزیل

برزیل یکی از پنج کشور پهناور دنیا می باشد. سواحل شنی سفید، جزیره های استوایی، شهرهای های سرشار از موسیقی و زیبا 7500 کیلومتر از خط ساحلی برزیل را اشغال کرده اند. جاذبه های گردشگری برزیل شامل آبشارها، تالاب هایی با حیات وحش و جنگل های بارانی دست نخورده آمازون است جایی که در آن هنوز هم قبایل دور افتاده متعددی بدون هیچ گونه ارتباطی با دنیای بیرون به زندگی خود ادامه می دهند.

 فرناندو دنورونا

فرناندو دنورونا یک مجمع الجزیره زیبا با سواحل بکر، مناظر طبیعی و حیات وحش است که در ۳۵۴ کیلومتر ساحل شمال شرقی برزیل واقع شده است. این مجمع الجزیره توسط آمریگو وسپوجی در ۱۵۰۳ کشف شد و قبل از اینکه فتح آن توسط پرتغال در سال ۱۷۳۷، به دست هلندی ها و فرانسوی ها اشغال شده بود. امروزه تنها بزرگ ترین جزیره از 21 جزیره آن با جمعیتی حدود ۳۵۰۰ نفر قابلیت سکنی دارد. این جزایر با داشتن آب های گرم در طول سال و دید بسیار خوب حتی در عمق ۵۰ متر مناسبی برای غواصان به شمار می رود.

 

 مرکز تاریخی اولیندا

یکی دیگر از شهرهای استعماری محافظت شده در برزیل، شهر اولیندا است که در سواحل شمال شرقی برزیل، در شمال رسیف، واقع شده است. اولیندا یک شهر رنگارنگ با ساختمان های سفید و سقف های قرمز است که با ساحل آتلانتیک شمالی اقیانوس اطلس در تضاد هستند. این شهر دارای تعدادی از جاذبه های توریستی مهم مانند یک منطقه تاریخی در مرکز شهر، کلیسا ها و کارناوال معروف اولیندا است. بسیاری از بارها، رستوران ها، استودیو های هنرمندان و صنایع دستی به این شهر قدیمی جذابیت می بخشند.

 سواحل سالوادور

سالوادور پایتخت ایالت باهیا، با یک شهر استعماری جذاب، یک صحنه موسیقی پر جنب و جوش و پر از سواحل استثنایی در گوشه و کنار آن است. این سواحل برای فعالیت های مختلف از جمله بودن سواحل آرام، ایده آل برای شنا کردن، شیرجه زدن و قایقرانی و همچنین سواحل دریای آزاد با امواج قوی و محبوب برای موج سواران اختصاص یافته اند. همچنین این ها سواحلی هستند که با صخره ها محصور شده اند که ایجاد استخرهای طبیعی سنگی و ایده آل برای کودکان تشکلی داده اند.

 

 پانتانال

پانتانال، بزرگترین تالاب در جهان است که قسمت اعظم آن در غرب برزیل قرار دارد اما در کشورهای بولیوی و پاراگوئه نیز گسترش یافته است. این تالاب به خاطر حیات وحش خود معروف است و یکی از جاذبه های گردشگری اصلی برزیل به حساب می آید. برخلاف جنگل های بارانی آمازون، در پانتانال شما حیات وحش را واقعا به چشم خواهید دید. کاپی بارا (بزرگترین جوندگان جهان) و یاکار سایمن (یک نوع تمساح) به تعداد میلیون ها عدد وجود دارند. پانتانال یکی از بزرگ ترین جمعیت جگوار در قاره آمریکا را در خود جای داده است.

 

 کارناوال ریو

در هر گوشه از برزیل جشن های کارناوال برپا می شود که شناخته شده ترین آنها در رسیف و شهر های همسایه آن اولیندا و سالوادور برگزار می شود. اما بزرگ ترین و معروف ترین کارناوال، کارناوال در ریو دو ژانیرو است. کارناوال شهر ریو دو میلیون نفر را در روز به خیابان ها و تقریبا نیم میلیون گردشگر خارجی را در طی این جشن 4 روزه به خود جذب می کند. کارناوال در همه جا، در خیابان ها و میادین، بارها، کلاب ها و مکان های دیگر در ریو برگزار می شود و با رژه سامبا ریو در سامبادورم به پایان می رسد.

رودخانه آمازون

رودخانه آمازون با طول حدود ۶،۴۰۰ کیلومتر دومین رود بزرگ در دنیا به شمار می رود که کمی کوتاه تر از رود نیل است اما بزرگ ترین رودخانه از نظر حجم است. آمازون دارای بیش از ۳۰۰۰ گونه ماهی شناخته شده و همچنین گونه های جدید در حال کشف شدن است. منطقه آمازون با نیمی از جنگل های بارانی باقیمانده در این سیاره پوشیده شده است. هر چند که یک دهم از ۱۰ میلیون گونه زنده جهان در جنگل های بارانی آمازون زندگی می کنند.

 

آبشار ایگواسو

آبشار ایگواسو، یکی از شگفتی های بزرگ طبیعی در جهان است که در مرز بین دو کشور برزیل و آرژانتین واقع شده است. این آبشار متشکل از ۲۷۵ آبشار است که در امتداد رود ایگواسو قرار دارد. جالب ترین آن ها، آبشار گلوی شیطان است که به شکل حرفU انگلیسی و با ارتفاع ۸۲ متر می باشد. از شهرهای فوز دو ایگواسو در برزیل و پورتو ایگواسو در آرژانتین و همچنین از سیوداد دل استه در پاراگوئه می توان به این آبشارها دسترسی پیدا کرد. در طرف برزیلی این آبشارها یک پیاده روی طولانی و در امتداد دره باریک به همراه یک امتداد به قسمت پایین گلوی شیطان وجود دارد.

 

 مسیح نجات دهنده

مسیح نجات دهنده، مجسمه مشهور عیسی مسیح در ریو دو ژانیرو می باشد. این مجسمه که در بالای کوه کورکووادا با ارتفاع ۷۰۰ متر واقع شده است، یک چشم انداز کلی از فضای داخلی خلیج گئونابارا تا شمال و از لاگئو رودریگو د فریتاس تا جنوب را فراهم می کند. مجسمه مسیح نجات دهنده دارای ارتفاعی به اندازه 39.6 متر است که شامل ۹.۵ متر پایه می باشد و به نماد ریو و برزیل تبدیل شده است.

هتل های کشور برزیل

هتل های کشور برزیل

بهترین هتل های کشور برزیل 

شهر : سائوپائولو 

هتل  Gran Estanplaza 

درجه هتل : 5 ستاره 

 

شهر : پاراچی 

هتل Pousada da Marquesa

 درجه هتل : 5 ستاره 

 

 

شهر : ریودوژانیرو 

هتل  Fairmont

درجه هتل : 5 ستاره 

شهر : ایگواسو 

هتل :Bourbon Cataratas

درجه هتل : 5 ستاره 

هتل های کشور ژاپن

هتل های کشور ژاپن

بهترین هتل های کشور ژاپن

شهر : اوساکا 

هتل Imperial Hotel Osaka

 درجه هتل : 5 ستاره 

شهر : کیوتو 

هتل Miyako Hotel

 درجه هتل : 5 ستاره 

 

شهر : توکیو  

هتلThe Prince Park Tower 

 درجه هتل : 5 ستاره

بهترین هتل های آفریقا

بهترین هتل های آفریقا

بهترین هتل های آفریقا

شهر : ژوهانسبورگ 

هتل radisoon blue

 درجه هتل : 5 ستاره 

 

 شهر :پارک جنگلی 

هتل bakubung bush lodge

 درجه هتل : 5 ستاره 

 

 

 

شهر : سان سیتی 

هتل cascades hotel 

 درجه هتل : 5 ستاره 

 

 

 

شهر : کیپ تاون 

هتل taj cape town 

 درجه هتل : 5 ستاره 

ویزا کشور برزیل

ویزا کشور برزیل

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای توریستی کشور برزیل 

ویزای برزیل به هیچ عنوان انفرادی اقدام نمی‌شود و فقط باید در قالب تورهای گروهی اقدام به اخذ ویزای برزیل کرد . تمکن مالی مورد نیاز ویزای برزیل برای هر نفر باید حداقل 300,000,000  تومان باشد. تمامی مراحل ویزای برزیل از قبیل ارسال مدارک و تکمیل فرم به صورت آنلاین انجام می‌شود و  با رسید دریافتی از این پرتال، باید برای انگشت نگاری و عکس برداری به سفارت برزیل مراجعه کنید. ویزای برزیل در مدت زمان ۷ روزه صادر می‌شود و برای ۳ ماه نیز معتبر است.

 

مدارک مورد نیاز ویزای برزیل باید یا به انگلیسی، یا پرتغالی و یا اسپانیایی ترجمه شود. نیازی به تائیدیه دادگستری و امورخارجه برای مدارک ویزای برزیل نیست و فقط مهر دارالترجمه کفایت می‌کند. چک لیست مدارک ویزای برزیل به شرح زیر می‌باشد: 

 • اصل گذرنامه امضاء شده متقاضی با حداقل ۶ ماه اعتبار
 • کلیه گذرنامه‌های قبلی متقاضی تا ۱۰ سال گذشته
 • ۱ قطعه عکس رنگی ۳*۴ (عکس باید دارای پس زمینه سفید باشد و نباید برای بیشتر از ۶ ماه گذشته باشد)
 • اصل و ترجمه گواهی اشتغال به کار، گواهی اشتغال به تحصیل و یا پروانه کسب
 • رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما (حداقل برای ۲۰ روز پس از تاریخ ارائه درخواست ویزا)
 • واچر هتل (برای کسانی که دعوت‌نامه دارند، باید در متن دعوتنامه آدرس محل اقامت شما ذکر شود)
 • گردش حساب ۶ ماه اخیر به همراه تمکن مالی
 • اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه
 • اجازه محضری والدین (برای افراد زیر ۱۸ سال که بدون والدین و یا به همراه یکی از والدین سفر می‌کنند)
ویزا آفریقا جنوبی

ویزا آفریقا جنوبی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا توریستی آفریقا جنوبی 

ویزای آفریقای جنوبی دیگر به‌صورت الکترونیکی (e-visa) صادر نمی‌شود و شما برای اخذ ویزای این کشور باید وقت سفارت بگیرید! با اینکه ویزای آفریقای جنوبی به‌صورت لیبل دار صادر می‌شود ولی شرایط سخت‌گیرانه‌ای ندارد و شما می‌توانید بدون نیاز به تمکن مالی بالا و تراول هستوری اقدام به اخذ ویزای این کشور کنید.

ویزای آفریقای جنوبی با اینکه برای ایرانیان به صورت لیبل دار صادر می‌شود؛ ولی شرایط خاصی برای صدور ندارد! البته برای اخذ ویزای این کشور باید حداقل 50 میلیون تومان تمکن مالی به سفارت این کشور ارائه دهید.

 • فرم تکمیل و امضا شده درخواست ویزا (فرم باید با خودکار مشکی پر شود)
 • اصل گذرنامه فعلی (حداقل با 6 ماه اعتبار همراه با دو صفحه خالی)
 • دو قطعه عکس ۳.۵ ✖ ۴.۵ (همراه با پس زمینه سفید، چهره‌ای کاملاً مشخص و حداکثر برای 6 ماه گذشته.)
 • دعوت‌نامه (در صورت موجود بودن)
 • گواهی تولد (برای کودکان زیر 18 سال)
 • سند ازدواج (در صورت موجود بودن)
 • مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، جواز کسب، اظهارنامه مالیاتی، لیست واریزی حقوق کارمندان، مدارک تأسیس شرکت)
 • مدارک مربوط به تمکن مالی از قبیل گردش حساب (گردش حساب باید به لاتین و برای ۳ ماهه اخیر باشد، تمکن مالی هم باید به دلار بیان شود.)
 • بیمه مسافرتی معتبر
 • بلیت رفت‌وبرگشت هواپیما (برای رزرو بلیت هواپیما، می‌توانید از خدمات گروه ویزالند استفاده کنید.)
 • برگه تأیید رزرو هتل (برای افرادی که دعوت‌نامه ندارند یا با داشتن دعوت نامه باز هم می‌خواهند در هتل اقامت کنند)

نکته: مدارک افراد زیر 18 سال نیاز به مهر تأییدیه وزارت امور خارجه و دادگستری دارد. همچنین تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.

 

ویزا توریستی ژاپن

ویزا توریستی ژاپن

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی ژاپن 

درخواست ویزای توریستی ژاپن باید از طرف شخص متقاضی و یا نماینده قانونی ایشان به سفارت این کشور در تهران ارائه شود. گردش حساب و تمکن مالی از شرایط اخذ ویزای ژاپن هستند. حدودا ۵ روز کاری پس از ارائه درخواست جواب ویزا برای شما صادر می‌شود که در صورت ویزا شدن، ویزای شما برای مدت زمان ۳ ماه معتبر می‌باشد. در صورتی که درخواست ویزای شما رد شود، هیچ توضیحی مبنی بر علت ریجکتی به شما داده نمی‌شود و برای درخواست مجدد باید ۶ ماه صبر کنید! توجه داشته باشید که به هیچ عنوان درخواست ویزای خود را از طریق ایمیل و یا نمابر ارسال نکنید و برای درخواست ویزا حتما حضوری به سفارت این کشور مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز ویزای توریستی ژاپن باید توسط دارالترجمه رسمی و به زبان انگلیسی ترجمه شود. توجه داشته باشید که مدارک ویزای توریستی ژاپن حتما باید به تائیدیه دادگستری و امور خارجه برسند و این تائیدیه برای ۳ ماه معتبر می‌باشد. چک لیست مدارک ویزای توریستی ژاپن به شرح زیر می‌باشد:

 اصل گذرنامه متقاضی با بیشتر از ۶ ماه اعتبار به همراه کلیه گذرنامه‌های قبلی

 فرم تکمیل شده درخواست ویزای توریستی ژاپن

 ۱ قطعه عکس ۴.۵x۴.۵ با پس زمینه سفید

 اصل و ترجمه شناسنامه و کارت ملی متقاضی

 گواهی اشتغال به کار متقاضی

 بلیط رفت و برگشت هواپیما

 واچر هتل

 بیمه مسافرتی (مطابق با روزهای اقامت در ژاپن)

 برنامه سفری (مطابق با روزهای اقامت در ژاپن)

گردش حساب ۳ ماهه آخر و تمکن مالی

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای شنگن

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای شنگن

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

 برای درخواست  ویزای توریستی  باید مدارک زیر را ارائه کنید:

 فرم درخواست ویزای شینگن

 ۲ قطعه عکس: عکس ویزای شینگن باید دارای پس زمینه سفید باشد. همچنین توجه داشته باشید که سایز این عکس‌ها باید ۳.۵x۴.۵ باشد، برای بیشتر از ۶ ماه گذشته نباشد و میان چهره شخص و عکس نباید تفاوت فاحشی دیده شود. عکس ویزای شینگن نباید با عکس پاسپورت یکسان باشد. حجاب و یا بی حجاب بودن خانم‌ها در عکس ویزای شینگن اهمیتی ندارد و عکس‌ها باید فرمت پاسپورتی باشند.

گذرنامه معتبر: پاسپورت‌ها باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار و ۲ صفحه خالی باشد. همچنین پاسپورت‌ها نباید دارای اطلاعات ناخوانا باشد. در صورتی که گذرنامه قبلی شما دارای ویزای شینگن باشد، باید آن را هم ارائه کنید. (از تمامی ویزاهای قبلی خود کپی رنگی تهیه کنید و به سفارت تحویل دهید)

 ارائه اصل و ترجمه کلیه صفحات شناسنامه

 بیمه مسافرتی: بیمه مسافرتی ویزای شینگن باید دارای حداقل ۵۰،۰۰۰ یورو پوشش حوادث باشد. همچنین بیمه مسافرتی شینگن باید کل مدت زمان اقامت شما در کشورهای حوزه شینگن را نیز پوشش دهد. در صورت نیاز می‌توانید بیمه مسافرتی را از گروه مسافرتی ویزالند درخواست کنید.

 مدارک شغلی مورد نیاز ویزای شینگن: برای اثبات وضعیت شغلی‌تان در کشور محل اقامت‌تان، باید اسناد زیر را ارائه کنید:

 • کارمندان: کارمندانی که قصد سفر به منطقه شینگن را دارند، باید از محل کار خود یک گواهی اشتغال به کار ارائه کنند. سمت شغلی کارمند، حقوق و دستمزد ایشان، تاریخ شروع به کار، مدت زمان مرخصی و موافقت با مرخصی ایشان و اطلاعات کارفرما حتما باید در این نامه ذکر شود. (کارمندان دولتی باید فیش حقوقی ۲ ماه آخر خود را به همراه اصل و ترجمه حکم کارگزینی ارائه کنند)
 • خویش فرمایان: خویش فرمایان باید اصل و ترجمه جواز کسب و یا گواهی ثبت شرکت خود و برگه های مربوط به پرداخت مالیات را ارائه کنند.
 • دانش‌آموزان: دانش آموزان باید گواهی اشتغال به تحصیل و یا نامه ثبت نام در دانشگاه و مدرسه ارائه کنند. در متن گواهی اشتغال به تحصیل حتما باید مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی، موافقت با مرخصی شما از تحصیل و مدت زمان مرخصی ذکر شود.
 • بازنشستگان: ارائه نامه بازنشستگی از سازمان بازنشستگان به همراه فیش حقوقی ۲ ماهه آخر.
 • بیکاران و یا خانه‌داران: ارائه سند ازدواج به همراه گواهی اشتغال به کار همسر. (بیکاران و خانه‌داران فقط تحت تکفل کسانی که تمامی مدارک ویزای شینگن را دارند، می‌توانند درخواست ویزای شینگن کنند)

 ارائه واچر هتل و یا اجاره‌نامه منزل: شما باید مدارک مربوط به محل اقامت‌تان در حوزه شینگن را به افسران ویزا ارائه کنید. برای اثبات محل اقامت‌تان می‌توانید واچر هتل، اجاره‌نامه یک منزل یا خوابگاه و یا مدارک مربوط به محل اقامت میزبان‌تان (دعوت‌کننده) به افسران ویزا ارائه کنید. در صورت نیاز می‌توانید واچر هتل‌تان از گروه مسافرتی ویزالند درخواست کنید.

 تمکن مالی و گردش حساب: تمکن مالی ویزای شینگن باید به یورو صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد. گردش حساب ویزای شینگن نیز باید برای ۳ تا ۶ ماه اخیر باشد.(مدت زمان گردش حساب برای هر کشوری متفاوت است)

هتل های کشور سریلانکا

هتل های کشور سریلانکا

هتل های کشور سریلانکا

بهترین هتل های کشورسریلانکا

شهر : کلمبو 

هتل  cinnamon lakeside 

درجه هتل : 5 ستاره 

 

 

شهر : کندی

هتل  earl's regency

درجه هتل : 5 ستاره 

 

 

شهر : نورالیا  

هتل  araliya green city

درجه هتل : 5 ستاره 

 

 

شهر : بنتوتا  

هتل RIU

درجه هتل : 5 ستاره 

 

تور اروپا سفری که خاطر شما پاک نمی‌شود

تور اروپا سفری که خاطر شما پاک نمی‌شود

تور اروپا یکی از خاطره‌انگیزترین سفرهایی است که می‌توانید آن را به‌همراه دوستان یا خانواده خود تجربه کرده و با انتخاب این تور نوروز 1402 را با سفری به‌یادماندنی سپری کنید. این تور شامل سفر به بهترین کشورهای اروپایی، اسپانیا و ایتالیا است که در ادامه با جزئیات این تور هیجان‌انگیز آشنا خواهید شد.

اخذ ویزای شینگن برای تور اروپا:

برای سفر به اروپا و بازدید از کشورهای عضو اتحادیه شینگن، نیاز به دریافت ویزای شینگن دارید که شرکت ما اخذ این ویزا را برای شما انجام می‌دهد. به‌دلیل تجربه بالا و تسلط کافی به مدارک لازم و مراحل کسب ویزا، احتمال رد درخواست شما توسط تیم ما بسیار کم‌تر خواهد بود.

این ویزا پس از صدور به‌مدت سه ماه اعتبار دارد و در این مدت با این ویزا امکان سفر به هر کشور عضو اتحادیه شینگن را خواهید داشت. صدور ویزای شینگن به کمی زمان نیاز دارد؛ بنابراین اگر می‌خواهید تور اروپا را برای سفر نوروزی خود انتخاب کنید، از همین الان اقدام کنید.

در تور اروپا از چه مکان‌هایی دیدن خواهید کرد؟

این تور شامل سفری هیجان‌انگیز به کشورهای اسپانیا و ایتالیا است و از معروف‌ترین و زیباترین شهرهای این کشورها دیدن خواهید کرد. در ادامه به بررسی جزئیات این تور می‌پردازیم:

سفر به اسپانیا:

در تور اروپا، شما به شهرهای مادرید و بارسلون که از مشهورترین شهرهای اسپانیا هستند سفر خواهید کرد. مادرید پایتخت کشور اسپانیا است؛ در این شهر می‌توانید از کاخ سلطنتی اسپانیا، میدان اعتراض، ورزشگاه سانتیاگو برنابئو و خیابان گران و یا بازدید کنید و یا در مراکز خرید این شهر به خرید و گشت و گذار بپردازید.

همچنین، در این تور به شهر زیبای بارسلون نیز سفر خواهید کرد و از مناطق دیدنی و مشهور این شهر مانند میدان کاتالونیا، خیابان را ملا، پارک گوئل، ورزشگاه مشهور نیوکمپ، تپه مونجویخ و کلیسای ساگرادا فامیلیا دیدن می‌کنید. این مکان‌ها از مشهورترین مکان‌های دیدنی بارسلون هستند که در صورت سفر به این شهر، بازدید از این مناطق را از دست ندهید.

 

 

 

سفر به ایتالیا:

پس از گشت و گذار در کشور اسپانیا، به کشور زیبا و دیدنی ایتالیا سفر خواهید کرد و می‌توانید از زیباترین و معروف‌ترین مناطق شهرهای رم و ونیز بازدید کنید. طی تور اروپایی، ابتدا به شهر ونیز سفر کرده و از مناطقی چون میدان سن مارکو و کلیسای جامع سن مارکو، برج و کلیسای سن مارک و پل ریوالتو دیدن می‌کنید؛ سپس با قطار به شهر رم سفر خواهید کرد که از زیباترین و معروف‌ترین کشورهای ایتالیا است.

در شهر رم، می‌توانید از مناطقی چون خرابه‌های رومی، کاخ ونیزیا، طاق کنستانتین، بنای کلسیوم، چشمه آرزوها، پلکان اسپانیایی، معبد پانتوئون، میدان ناونا، میدان پوپولو و در نهایت کلیسای معروف و زیبای واتیکان دیدن کنید. کلیسای واتیکان از مشهورترین مناطق دیدنی رم به‌شمار می‌رود که بسیاری از گردشگران از سراسر دنیا برای بازدید از آن به رم سفر می‌کنند؛ بنابراین بازدید از این مکان و سایر مناطق مشهور رم را فراموش نکنید.

 

 

نحوه سفر به شهرهای مختلف اروپایی با تور اروپای صفا سیر:

شاید برای شما سؤال باشد که چگونه به شهرهای مختلف اروپایی سفر خواهید کرد؟ با قطار، اتوبوس یا پرواز؟ در تور اروپا، ابتدا با پرواز از تهران به شهر مادرید اسپانیا سفر می‌کنید. پس از گشت و گذار دو روزه در شهر مادرید، توسط قطار به شهر بارسلون سفر کرده و به‌مدت سه روز از این شهر نیز دیدن می‌کنید.

پس از بازدید از کشور اسپانیا، با پرواز به شهر ونیز ایتالیا سفر خواهید کرد و به‌مدت 2 شب در این شهر زیبا اقامت خواهید داشت؛ سپس با قطار به شهر رم می‌روید و به‌مدت سه روز از این شهر بازدید خواهید کرد.

 

امکانات تور اروپا:

طی گردش و بازدید از کشورهای ایتالیا و اسپانیا، یک لیدر فارسی زبان در کنار شما خواهد بود تا شما را راهنمایی کند و اطلاعات لازم در مورد هتل، شهرها و مکان‌های دیدنی را به شما ارائه دهد. می‌توانید هر گونه سؤال در مورد شهرها و هتل‌ها را از لیدر بپرسید تا شما را راهنمایی کند.

طی سفر در هتل‌های 4 ستاره اقامت خواهید داشت و می‌توانید از صبحانه بوفه هتل به‌صورت رایگان استفاده کنید؛ اما دقت کنید که صرف شام و ناهار در هتل‌ها شامل هزینه است.

گشت‌های شهری در تور اروپا بسیار متنوع و هیجان‌انگیز خواهد بود و خاطره‌ای بسیار زیبا و فراموش‌نشدنی را برای شما رقم خواهد زد. طی این سفر، از مشهورترین مکان‌های دیدنی این کشورها بازدید خواهید کرد.

با انتخاب تور اروپایی ما، از بیمه مسافرتی نیز برخوردار خواهید بود؛ بیمه مسافرتی از مهم‌ترین مواردی است که طی سفر باید داشته ‌باشید تا خساراتی چون گم شدن چمدان‌های شما، هزینه درمانی و پزشکی و لغو پرواز و سایر خساراتی از این قبیل را پوشش دهد و در عوض بروز این مشکلات، مبلغ مشخصی را به شما بپردازد تا این خسارات جبران شود.

نتیجه‌گیری:

سفر به اروپا و بازدید از کشورهای زیبایی چون اسپانیا و ایتالیا، تجربه‌ای بی‌نظیر است که با هیچ تجربه دیگری قابل مقایسه نیست و هر کسی را به کسب این تجربه ترغیب می‌کند. اما باید دقت داشته‌ باشید که از تورهای شرکت‌های معتبر و باتجربه استفاده ‌کنید تا از امکانات سفر برخوردار شوید و هیچ مکان دیدنی از شهرها را از دست ندهید. شرکت صفاسیرتوس با تجربه بالا در برگزاری تور اروپا و سفر به کشورهای معروف اروپایی، تجربه و لذت سفری به یادماندنی را به شما هدیه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین ما تماس بگیرید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند؛ همچنین می‌توانید از حالا برای رزرو این تور در نوروز 1402 اقدام کنید.

تور برزیل و آمازون

تور برزیل و آمازون

اگر دلتان یک سفر هیجان‌انگیز و ماجراجویی در دل تاریخ و ناشناخته‌ها را می‌خواهد، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که با تو ر برزیل و آمازون ما همراه شوید. بهترین جاذبه‌های گردشگری، معماری‌های بی‌نظیر و هیجان و نشاط در انتظار شماست. شما می‌توانید تعطیلات خود را با جاذبه‌های گردشگری بکر و خاص آمازون و در مفرح‌ترین مکان‌های دیدنی شهرهای برزیل بگذرانید و تجربه خاطره‌انگیز در کنار دوستان و خانواده خود داشته باشید.

ما شما را به جذاب‌ترین مکان‌های دیدنی برزیل و آمازون می‌بریم تا بتوانید خاطرات خاصی را برای خود بسازید. با تور برزیل و آمازون ما در کنار بهترین تورلیدرها و امکانات همراه شوید و رویای خود را زندگی کنید.

محل‌های اقامت تور برزیل و آمازون:

در طی این سفر تفریحی ما شما را به معروف‌ترین بخش‌های برزیل و آمازون خواهیم برد تا بتوانید دفترچه خاطرات خود را با پربارترین تجربیات پر کنید. در ادامه شهرهای مورد بازدید در تور و جزئیات آن‌ها را برایتان معرفی کرده‌ایم:

گشت نخست: سائوپائولو

برای گشت در معروف‌ترین و زیباترین شهر برزیل آماده‌اید؟! فرهنگ، زندگی و حال و هوای این شهر را به‌صورت زنده و از نزدیک حس کنید. در ابتدای تور‌ برزیل و آمازون ما شما را به یک گشت بی‌نظیر در شهر سائوپائولو خواهیم برد. از محله ژاپنی‌ها که به‌طور عجیبی با این فرهنگ اخت گرفته‌اند بازدید خواهیم کرد و سپس مسحورکننده‌ترین جاذبه گردشگری این شهر بزرگ یعنی کلیسای اعظم سائوپائولو را با هم از نزدیک خواهیم دید.

 

این کلیسای وسیع دارای گنبدی بی‌همتاست که شباهت چندانی به کلیساهای معمولی ندارد! طراحی داخلی آن از هنر زمان رنسانسی و کلیسای جامع فلورانس الهام گرفته ‌شده و دارای تزئیناتی چشم‌نواز شامل شیشه‌های رنگی، آناناس، شاخه‌های قهوه و گورکن‌ها در کنار طراحی‌های مرمری است.

بازدید از استادیوم موروبی را نباید فراموش کنیم؛ یکی از قدیمی‌ترین ورزشگاه‌های برزیل و خانه اسطوره مشهور برزیلی سیسرو پومپئو دِ تولدو که بزرگترین استادیوم اختصاصی برزیل است را بازدید کرده و حس و حال فوتبال و ورزش و شادی جمعی هواداران را زنده خواهیم کرد. جالب است بدانید که این استادیوم قرار بوده میزبان دیدار افتتاحیه جام جهانی 2014 باشد.

اگر به دنبال گرفتن عکس‌های ماندگار و خاطره‌ساز برای صفحات اجتماعی خود هستید، حتماً باید با ما همراه شوید و از خیابان پائولیستا دیدن کنید. همه‌ آن چیزی که از یک سفر به‌یادماندنی انتظار دارید، در این خیابان وجود دارد. انواع فروشگاه‌ها، دست‌فروشان، رستوران‌های عالی و حتی موزه هنرهای معاصر و تاریخی را می‌توان در این خیابان یکجا داشت.

این خیابان را ما به نام خیابان همیشه بیدار می‌شناسیم؛ همواره در هر ساعتی از روز که باشد، انرژی در هر جای آن مشاهده می‌شود و حس زندگی در قلب برزیل را تداعی می‌کند. جاذبه‌های گردشگری دیگر این خیابان را می‌توان ساختمان شورای ملی، پارک Trianon، مرکز فرهنگی، عمارت نمادین Casa das Rosas با باغ‌های بهشتی و کافه‌های شیک در کنار نمایی عالی به خیابان پرهیاهو عنوان کرد. البته که غذاهای لذیذ رستوران‌های خیابان پائولیستا، زبانزد گردشگران بسیاری است.

گشت دوم تور برزیل و آمازون: ایگواسو

رؤیایی‌ترین خاطره خود را در یک سفر تفریحی در ایگواسو خواهید داشت؛ صرف ناهار کنار بزرگترین آبشار دنیا چه حسی به شما می‌دهد؟ ما این تجربه عالی را برایتان رقم خواهیم زد.

آبشار ایگواسو و باغ پرندگان آن‌که مابین دو کشور آرژانتین و برزیل قرارگرفته، روحیه گردشگری و کاوشگری شمارا زنده خواهد کرد. بر اساس اظهارات محققان، آب این آبشار ۳ برابر آب آبشار نیاگارا است و در نوع خود بسیار عجیب و نمادین به شمار می‌رود.

 

همچنین با تور برزیل و آمازون به پارک ملی ایگواسو که در نزدیکی همین آبشار قرار دارد نیز سر خواهید زد و در آن از انواع گونه‌های گیاهی و جانوری نادر و بومی این بخش از جهان بازدید خواهید کرد.

گشت سوم: آمازون

اگر کودکی شما هم با پسر جنگل تارزان و... همراه بوده، عاشق این بخش از تور برزیل و آمازون خواهید شد. به کمک گروه راهنما ابتدا در شهر مانائوس گشت خواهیم زد و از بازار میوه‌های عجیب آن‌که در اینترنت می‌بینیم، همچون کوپوآکو، چریمویا، مانگوستین و… خواهیم گذشت. با صنایع‌دستی مردم این منطقه آشنا خواهیم شد و دل به پیاده‌روی در جنگل‌های آمازون و قایق‌سواری در رودخانه‌های آن خواهیم زد.

اگر علاقه دارید که یکی از جاذبه‌های طبیعی عجیب جهان یعنی دلفین‌های صورتی را ببینید، فقط کافی است تا با ما سوار بر قایق در رودخانه نگرو شوید. این رود یکی از مهم‌ترین رودهای تغذیه‌کننده آمازون بوده و رنگ آب‌های آن کاملاً سیاه‌رنگ است!

 

پیاده‌روی در جنگل‌های بارانی آمازون با گیاهان و جانوران متنوع و کم‌نظیر، بهترین فرصت برای سنجش توانایی‌های بدنی و بقای خود است. به شما قول می‌دهیم که در این بخش از تور کلی غافلگیر خواهید شد. طبیعت خارق‌العاده، آبشارهای چشمگیر، تنوع گل‌ها و حیوانات از جاذبه‌هایی است که سالانه میلیون‌ها نفر را به این جنگل‌ها راهی می‌کند.

طی این پیاده‌روی سورپرایزی نیز برایتان آماده کرده‌ایم؛ بازدید از قبیله‌های بومی آمازون! این قبیله‌ها همواره مایه‌ حیرت و شگفتی هستند که چطور هنوز هم انسان می‌تواند با کمترین امکانات بقای خود را رقم بزند. مطمئن باشید درس‌های زیادی از آن خواهید گرفت.

گشت چهارم تور آمازون و برزیل: ریودژانیرو

نباید شهر معروف ریودژانیرو را فراموش کنیم؛ شهری قدیمی با سازه‌هایی مدرن و باستانی که در هم ادغام‌ شده‌اند و هارمونی بی‌مثالی را ایجاد کرده‌اند. تور برزیل و آمازون ما در اینجا سری به مجسمه مسیح منجی  Christ the Redeemer خواهد زد. شما را با نماد اصلی این شهر مذهبی و پنجمین مجسمه بزرگ دنیا روبه‌رو خواهیم کرد. این مجسمه عظیم در طی سال‌های ۱۹۲۲ تا ۱۹۳۱ ساخته‌شده و طول آن نیز به ۳۸ متر می‌رسد.

همچنین به محله‌های قدیمی شهر ریو می‌رویم و حال و هوای زندگی در این بخش از جهان را تجربه می‌کنیم. کلیسای جامع جدید ریو در این محلات قرار دارد که الهام گرفته از اهرام مایان، اشکال رو به بالا، هرمی شکل و امروزی ساخته‌ شده است و البته که قلمرو اصلی اسقف اعظم سنت سباستین عنوان می‌شود.

اگر اهل هنر و ادبیات باشید، تئاتر شهر ریو (Theatro Municipal)، با ساختمان زیبا و سفیدرنگ چشمگیرش در مرکز شهر شمارا مدهوش خواهد کرد. ما از این ساختمان بی‌نظیر که در اوایل قرن ۲۰ ساخته‌ شده و به‌عنوان یکی از عظیم‌ترین سالن‌های تئاتر کشور برزیل شناخته می‌شود نیز دیدن خواهیم کرد.

 

درنهایت به کوه‌های کله‌قندی شوگر لوف (Sugarloaf Mountain) در دهانه‌ خلیج گانابارا خواهیم رفت و عظمت آب‌های آبی اقیانوس اطلس و سواحل اطراف را به چشم خواهیم دید. برای رسیدن به بالای این کوه از تله‌کابین استفاده کرده و نمایی به‌یادماندنی از دامنه‌های آن را به ثبت خواهیم رساند. ساحل ایپاناما هم که در کنار این کوه مشهور برزیلی قرار دارد با جشنواره‌های مختلف و رنگارنگ هیجان سفر را برایمان چندین برابر خواهد کرد.

سخن نهایی

به همراه تور برزیل و آمازون بدون نگرانی و دغدغه در محیطی امن و مطمئن تجربیات خود را افزایش دهید و از زندگی خود نهایت لذت را ببرید. ما شما را به دست ماهرترین لیدرها خواهیم سپرد تا تعطیلاتی خاص و منحصربه‌فرد را برایتان به ارمغان آورند.

تور برزیل و بازدید از عجایب این کشور

تور برزیل و بازدید از عجایب این کشور

آیا شما هم به فکر مسافرت چندروزه به یک کشور خارجی خاص هستید؟ پیشنهاد ما کشور برزیل است. آب‌وهوای استوایی، جنگل‌های آمازون، آبشار ایگواسو،کوه‌های شوگرلوف، طبیعت منحصربه‌فرد، آبشارهای بلند و تندیس و مجسمه عظیم حضرت مسیح از جمله جاذبه‌های گردشگری این کشور هستند.

مسافرت به این کشور از طریق تور برزیل یکی از راه‌های ورود به این کشور است. برزیل به‌عنوان بزرگ‌ترین کشور قاره آمریکای جنوبی همواره پذیرای تعداد زیادی گردشگر از تمام نقاط جهان است. اگر شما هم قصد سفر به این کشور زیبا را دارید، با ما همراه باشید.

کمی بیشتر کشور برزیل را بشناسیم:

برزیل پرجمعیت‌ترین و بزرگ‌ترین کشور قاره آمریکای جنوبی است. جمعیت این کشور حدود 213 میلیون نفر، پایتخت آن شهر برازیلیا و زبان رسمی آن پرتغالی است. برزیل تنها کشوری در قاره آمریکا است که مردم آن به زبان پرتغالی صحبت می‌کنند. بیشترین مساحت جنگل‌های آمازون در این کشور قرار دارد.

جاذبههای کشور برزیل:

طبیعت زیبای برزیل مقصد گردشگران بسیاری از تمام نقاط جهان است. از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آبشار ایگواسو:

آبشار ایگواسو یکی از بلندترین و معروف‌ترین آبشارهای جهان است. این آبشار زیبا و حیرت‌انگیز در مرز 2 کشور آرژانتین و برزیل قرار دارد. این آبشار تا سال 1541 در جنگل‌های آمازون پنهان و ناشناخته بود. بعدها یک جهانگرد اسپانیایی آن را کشف و به بشریت معرفی کرد. تور برزیل یکی از بهترین روش‌ها برای ورود به این کشور زیبا و بهره‌مندی از طبیعت و جاذبه‌های گردشگری آن است.

حدود یک‌سوم این آبشار در کشور برزیل و دوسوم آن در کشور آرژانتین واقع شده است. در مجموعه آبشارهای ایگواسو حدود 257 آبشار وجود دارد.  وسعت این مجموعه آبشار حدود 2.7 کیلومتر و ارتفاع برخی از آنها گاها تا 100 متر است.

یکی از زیباترین و منحصربه‌فردترین آبشارهای این مجموعه، آبشار گلوی شیطان است. این آبشار به شکل نعل اسب بوده و عرض آن حدود 700 متر و ارتفاع آن حدود 82 متر است.

کوههای شوگرلوف:

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور برزیل کوه‌های شوگرلوف است که در شهر ریودوژانیرو قرار دارد. این کوه‌ها به کوه‌های کله‌قندی نیز معروف هستند. گردشگران از طریق تور برزیل می‌توانند وارد این کشور شده و از این مکان‌های جالب بازدید کنند.

 

این کوه‌ها یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر ریودوژانیرو هستند که در آن علاوه بر کوه‌نوردی و صخره‌نوردی، بازدید از مناظر طبیعی نیز صورت می‌پذیرد. در کنار این کوه‌ها، جنگل‌ها و تاکستان‌های زیبایی نیز وجود دارند که جذابیت این مکان را افزایش می‌دهد.

تندیس حضرت مسیح:

این مجسمه و تندیس بسیار مشهور در شهر ریودوژانیرو واقع شده است. ارتفاع این مجسمه حدود 40 متر است که در ارتفاع 710 متری کوه کورکووادو در سال 1926 ساخته شده است. گردشگران از طریق تور برزیل به‌راحتی می‌توانند به این شهر مسافرت کنند.

این مجسمه حضرت مسیح را نشان می‌دهد که در حالت ایستاده دستان خود را به‌طور کامل باز کرده و به معنای پذیرش انسان‌ها در آغوشش است. بازوی سمت چپ تندیس به شمال ریودوژانیرو بازوی راست به جنوب این شهر اشاره دارد.

 

 

این مجسمه چهارمین مجسمه بزرگ جهان و پنجمین تندیس بزرگ حضرت مسیح در کل دنیا است. این تندیس در حال حاضر یکی از نمادهای کشور برزیل است و در سال 2007 به‌عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه دنیا شناخته شد.

جنگلهای آمازون:

وسعت جنگل‌های آمازون حدود 5.5 میلیون کیلومترمربع است که در 9 کشور واقع شده است. بخش اعظم این جنگل‌ها در کشور برزیل قرار دارد. به جنگل‌های آمازون، ریه‌ زمین لقب داده شده است. آمازون بزرگ‌ترین و زیباترین جنگل بارانی جهان است.

بزرگ‌ترین رودخانه جهان یعنی رودخانه آمازون از میان این جنگل‌ها می‌گذرند. این جنگل‌ها نقش مهمی در تولید اکسیژن و جذب دی‌اکسید کربن دارند. برخی محققان مقدار این تولید و جذب را نصف جو کل زمین برآورد کرده‌اند؛ به همین دلیل به این جنگل‌ها ریه زمین نیز گفته می‌شود.

خیابان پائولیستا:

خیابان پائولیستا یکی از معروف‌ترین خیابان‌های شهر سائوپائولو است. در این خیابان شلوغ همه نوع مغازه و فروشگاه وجود دارد. گردشگرانی که از طریق تور برزیل و یا به هر روش دیگر به این کشور سفر کرده‌اند، می‌توانند سوغاتی‌های خود را از این خیابان برای اعضای خانواده و دوستان تهیه کنند.

ورود به کشور برزیل:

ورود به خاک این کشور مستلزم دریافت ویزا از سفارت این کشور است. در غیر این صورت، ورود غیرقانونی بوده و افراد با مشکلاتی روبه‌رو می‌شوند. کسانی که با هدف تفریح و گردشگری تصمیم دارند وارد این کشور شوند، باید اقدام به دریافت ویزای توریستی کنند. تور برزیل مطمئن‌ترین و راحت‌ترین روش برای ورود به این کشور است.

نکته بسیار قابل‌توجه این است که گردشگران و علاقه‌مندان برای ورود به کشور برزیل نباید به‌صورت انفرادی اقدام کنند و حتما باید در قالب گروه و تور، ویزای توریستی این کشور را دریافت کنند.

از جمله مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی کشور برزیل موارد زیر است:

- ارسال درخواست ویزا از طرف آژانس مسافرتی یا تور به‌صورت گروهی و نه انفرادی

- یک قطعه عکس

- پرینت 3 ماهه حساب‌های بانکی

- گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی

- اصل و تصویر کارت ملی و شناسنامه

- پاسپورت ایرانی با حداقل 6 ماه اعتبار

- مدارک شغلی

- گذرنامه‌های قبلی متقاضی

لازم به ذکر است تمامی مدارک باید به یکی از زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی و یا پرتغالی ترجمه شوند. 

سخن پایانی:

برزیل به‌عنوان یکی از کشورهایی که از نعمت طبیعت زیبا و جاذبه‌های فراوان گردشگری بهره‌مند است، همواره پذیرای گردشگران و مسافران از تمام کشورهای دنیا است. آب‌و‌هوای فوق‌العاده، جنگل‌های حیرت‌آور آمازون و مجموعه آبشارهای ایگواسو از جمله جاذبه‌های گردشگری این کشور هستند. علاقه‌مندان و گردشگران می‌توانند از طریق تور برزیل و یا روش‌های مختلف دیگر به این کشور ورود کرده و خاطره‌ای خوش را برای خود و عزیزانشان بسازند. اگر شما هم به دنبال سفر به کشور برزیل هستید، به سایت صفا سیر مراجعه کنید.

تور ژاپن بازدید از کشوری با تمدن بی‌نظیر

تور ژاپن بازدید از کشوری با تمدن بی‌نظیر

ژاپن کشوری زیبا و یکی از قدرت‌های برتر جهان به شمار می‌آید که در شمال شرقی آسیا واقع شده‌ است. این کشور به‌عنوان یکی از رویایی‌ترین مقاصد گردشگری در سراسر جهان شناخته شده ‌است؛ زیرا تمدن بی‌نظیر و مناطق دیدنی این کشور، گردشگران بسیاری را به‌سوی خود جذب می‌کند. بازدید از مناطق زیبا و تاریخی و جاذبه‌های توریستی ژاپن، تجربه‌ای بی‌نظیر و متفاوت با سایر تجربه‌های گردشگری است که پیشنهاد می‌کنیم لذت این تجربه را از دست ندهید. در ادامه با جزئیات تور ژاپن صفا سیر توس آشنا می‌شوید.

اخذ ویزای ژاپن برای سفر به این کشور:

پیش از سفر به ژاپن، به ویزای این کشور نیاز دارید تا بتوانید به این کشور سفر کنید. برای اخذ ویزای ژاپن، باید به‌همراه مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا به سفارت ژاپن مراجعه کنید یا نماینده قانونی شما این‌کار را انجام دهد. اخذ ویزای ژاپن به چند روز زمان نیاز دارد و سفارت ژاپن در مورد مدارک و صدور ویزا کمی سختگیر است.

شرکت صفا سیر توس به‌دلیل تجربه بالا در زمینه صدور ویزای ژاپن و سایر کشورها، می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند تا احتمال رد درخواست شما کاهش یابد؛ توجه داشته ‌باشید که در صورت رد درخواست صدور ویزای شما، امکان درخواست مجدد ویزا تا شش ماه امکان‌پذیر نیست؛ بنابراین از قبل در مورد ویزای ژاپن از متخصصین و مشاورین ما کمک بگیرید.

4 شب اقامت در شهر زیبای اوساکا با تور ژاپن:

مدارک لازم برای اخذ ویزای ژاپن و سفر به این کشور عبارتند از:

- اصل گذرنامه با حداقل 6 ماه اعتبار و کلیه گذرنامه‌های قبلی در صورت وجود

- 1 قطعه عکس با پس زمینه سفید با ابعاد 4.5*4.5

- گواهی اشتغال به کار

- گردش حساب 3 ماه اخیر

- تمکن مالی فرد متقاضی

پس از صدور ویزا، خود فرد متقاضی باید برای دریافت آن به سفارت ژاپن مراجعه کند. ویزای ژاپن پس از صدور تا سه ماه مهلت دارد که می‌توانید در این مدت به شهرهای مختلف این کشور سفر کنید.

 

در تور ژاپن از چه مناطقی دیدن خواهیدکرد؟

در تور ژاپن به‌مدت 12 روز، از مناطق دیدنی و شهرهای زیبای این کشور دیدن می‌کنید. طی این تور، به‌مدت 4 شب در اوساکا اقامت خواهید داشت و از معبد تو ای جی و قلعه اوزاکا و محله شین سای باشی دیدن می‌کنید؛ سپس به کیوتو سفر خواهید کرد و به‌مدت 2 شب در این شهر می‌توانید از مناطق دیدنی آن مانند تلکابین باغ گیاه‌شناسی، معبد کیومیزو و کین کا کوجی جنگل بامبو آراشیما و پل گتسو کیو و مراکز خرید و اوتلت این شهر بازدید کنید.

بعد از سفر در کیوتو، به‌دلیل مسافت کم تا توکیو، پایتخت ژاپن، با قطارهای تندرو به توکیو سفر خواهیدکرد و از مناطقی چون دیزنی لند توکیو، برج مراقبت توکیو، معبد آسوکاسا و مراکز خرید دیدن می‌کنید. شما به‌مدت 2 شب در توکیو اقامت خواهید داشت که بهتر است مناطق دیدنی این شهر بسیار زیبا را از دست ندهید.

هاکونه از دیگر شهرهای ژاپن است که در این تور از این شهر زیبا بازدید خواهید کرد و از گشت شهری ‌هاکونه شامل کشتی کروز دریاچه آشی و تله کابین پل معلق میشیما بهره‌مند خواهید شد.

 

امکانات تور ژاپن:

در سفر به ژاپن، در هتل‌های 5 ستاره و زیبای این کشور اقامت خواهید داشت. می‌توانید از صبحانه بوفه هتل‌ها به‌صورت رایگان استفاده ‌کنید. توجه داشته‌باشید که صرف ناهار و شام در هتل‌ها شامل هزینه خواهد شد؛ البته کلیه گشت‌های شهری به‌همراه ناهار هستند.

در گشت‌های شهری تور ژاپن، لیدر فارسی زبان همراه شما خواهد بود تا شما را در مورد امکانات هتل، تاریخچه شهرها و مناطق دیدنی آن‌ها و چگونگی استفاده از امکانات شهرها مانند وسیله‌های نقلیه عمومی‌ راهنمایی کند. در صورت بروز هر گونه مشکل یا وجود هر گونه سؤال می‌توانید از لیدر تور راهنمایی بخواهید.

نحوه سفر به شهرهای مختلف ژاپن:

با انتخاب تور ژاپن، به 4 شهر مختلف این کشور سفر خواهید کرد که کلیه ترانسفرها به‌جز سفر از کیوتو به توکیو، ترانسفر فرودگاهی هستند. اما به‌دلیل مسافت کم بین کیوتو و توکیو، با قطارهای تندرو شین کانسن از کیوتو به توکیو سفر خواهیدکرد. طی این سفر، لذت سوارشدن و تجربه سفر با سریع‌ترین قطارهای دنیا را نیز به خود هدیه خواهید داد.

بهترین فصل برای سفر به ژاپن کدام فصل است؟

فصل بهار یکی از زیباترین فصل‌ها و بهترین زمان سفر به ژاپن است؛ زیرا در این فصل شکوفه‌های گیلاس شکوفا می‌شوند و جلوه بسیار زیبا و رؤیایی به شهرهای ژاپن اعم از کیوتو و توکیو می‌دهند. فصل پاییز هم یکی از فصل‌های زیبا برای بازدید از شهرهای ژاپن است که جلوه‌ای زیبا و طلایی به درختان شهرهای ژاپن می‌بخشد. این دو فصل تجربه سفری مانند فیلم‌ها و انیمیشن‌های ژاپنی به شما هدیه می‌دهند که خاطره این سفر را هرگز فراموش نخواهید کرد.

سخن پایانی:

ژاپن کشوری بسیار پیشرفته و زیبا است که سفر به آن با سفر به کشورهای دیگر متفاوت است. در صورت تمایل به رقم زدن سفری بسیار متفاوت و هیجان‌انگیز برای خود و همراهانتان، می‌توانید از همین الان برای اخذ ویزا و رزرو هتل و بلیط سفر اقدام کنید. صفا سیر توس بی‌نظیر بودن تور ژاپن 12 روزه خود را تضمین می‌کند و سفری فراموش‌نشدنی را برای شما رقم خواهد زد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین شرکت ما تماس بگیرید تا شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

تور سریلانکا بهشت گمشده زمین

تور سریلانکا بهشت گمشده زمین

اگر تصمیم دارید تعطیلات امسال خود را در یک محیط خاص و متفاوت با سبکی عرفانی بگذرانید، کافی است تا به مقصد بهشت گمشده زمین یعنی سریلانکا سفر کنید! ما تور سریلانکا را برایتان آماده کرده‌ایم تا بتوانید به‌مدت ۱۰ شب از جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر و مسحورکننده این کشور سرسبز و رنگارنگ نهایت استفاده را ببرید.

مرحله اول تور سریلانکا: بازدید از شهر کلمبو با حال و هوای بودایی

تور سریلانکا ما ابتدا وارد شهر پرجاذبه کلمبو خواهد شد. به‌طورکلی کشور سریلانکا کشوری بودایی است؛ با این‌حال هندوها، مسیحیان و مسلمانان نیز در این کشور زندگی می‌کنند. جالب است بدانید که سریلانکا را به‌عنوان هندوستان کوچک می‌شناسند. شما می‌توانید در سواحل کافه‌ها و جاهای مختلف آن از سکوت و آرامش طبیعت لذت کافی را ببرید.

با سفر به سریلانکا می‌توانید یک و تیر و چند نشان بزنید؛ به این صورت که با انواع فرهنگ‌ها و قومیت‌های مختلف تنها در یک سفر چندروزه آشنا شوید و تجربیات و دانش خود را هم از لحاظ مذاهب، آیین‌ها و هم از نظر آشنایی با حیات‌وحش ارتقا دهید.

یکی از جاذبه‌های گردشگری جذاب و فوق‌العاده چشم‌نوازی که در تور سریلانکا با آن برخورد خواهید کرد، معبد بودایی گانگارامایا است. این معبد ترکیبی زیبا از سبک‌های معماری چینی، سریلانکایی، هندی و تایلندی بوده و با ورود به این معبد در همان لحظه نخست، در هم آمیختگی فرهنگ سنتی و مدرنیته را احساس خواهید کرد. همچنین معبد دارای اقلام قیمتی و عتیقه‌جات بسیار زیادی از جمله مجسمه‌های رنگی بودایی، جواهرات و آثار هنری باستانی، عاج‌های زیبا، مبلمان قدیمی و سنگ‌های قیمتی نیز است.

در این معبد مراسمات مذهبی برای گرامیداشت بودا انجام می‌گیرد که بسیار چشم‌نواز است و جذابیت بسیار زیادی دارد که تا مدت‌ها از ذهنتان بیرون نخواهد رفت. مراسم پویا و جشن سنتی ناوام ماها پراهرا از مهم‌ترین آیین‌هایی هستند که در معبد گانگارامایا برگزار می‌شوند.

مرحله دوم سفر: تور سریلانکا در شهر خوش آب‌وهوای کندی

در مرحله دوم تور سریلانکا ما شما را به کندی خواهیم برد؛ این شهر یکی از خوش آب‌وهواترین و زیباترین شهرهای سریلانکا است که از بهترین مناطق برای سپری کردن تعطیلات مهیج و شاد به‌شمار می‌رود. با اینکه کندی یکی از شهرهای بسیار شلوغ سریلانکا و آسیا به‌شمار می‌رود، اما تنوع فرهنگی در آن بسیار بالاست و ما می‌توانیم در این شهر شاهد مکان‌های مقدس و تاریخی، صنایع‌دستی فراوان و موسیقی‌های شاد و فرح‌بخش باشیم.

 

در صورتی که به مذهب بودائیسم و فرهنگ این قشر از افراد علاقه دارید، این شهر بهترین جا برای شماست؛ چرا که تعداد زیادی اماکن مقدس بودایی در آن قرار دارد. شهر کندی را یکی از شهرهای تاریخی جهان معرفی کرده‌اند. در ادامه تور سریلانکا ما شمارا به دیدن معبد دندان، باغ‌وحش پیناوالا و یتیم‌خانه فیل‌ها خواهیم برد.

معبد دندان در سریلانکا:

یکی از بهترین مکان‌ها برای اسطوره‌سازی، خیال‌پردازی و درعین‌حال گردشگری و عکاسی معبد دندان شهر کندی در سریلانکا است. این مکان که در قرن ۱۷ میلادی بنا شده، برای مردم بسیار مهم و مقدس شمرده می‌شود و در اصل یک قصر سلطنتی بسیار باشکوه و جذاب است که حالا تبدیل به معبد و موزه شده‌ است. جالب است بدانید که مردم سریلانکا چنین باور دارند که کسی که نگهدارنده دندان مقدس باشد، می‌تواند حاکم واقعی سریلانکا لقب بگیرد.

 

یکی از باشکوه‌ترین و تماشایی‌ترین مراسمات که در این معبد برگزار می‌شود، مراسم رژه است که در دو ماهه‌ اول تابستان انجام می‌گیرد. در این رژه نوازندگان در کنار رقاصان و آهنگ‌سازان به‌همراه صدها فیل رژه می‌روند و در صندوقچه‌ای طلایی این دندان مقدس را حمل می‌کنند.

یتیم‌خانه فیل‌ها:

تا چه حد به فیل‌ها علاقه دارید؟ فیل‌ها از آن دسته حیواناتی هستند که در داستان‌ها و افسانه‌های هندی و آسیایی نقش بسیار مهمی دارند و از طرفی حیواناتی بسیار مهربان و آرام هستند. در این بخش از تور سریلانکا ما شما را به یتیم‌خانه فیل‌ها در شهر کل خواهیم برد. این یتیم‌خانه وظیفه نگهداری از بچه فیل‌های یتیم را که پدر و مادر و گروه خود را از دست داده‌اند، بر عهده دارد. جالب است بدانید که در سال‌های گذشته این مرکز دو بچه فیل به باغ‌وحش ارم ایران نیز اهدا کرده ‌است.

باغ‌وحش پیناوالا:

هرچقدر که با دنیای حیوانات و تنوع زیستی جانداران کره زمین آشنا باشید، باز هم با قدم زدن در باغ‌وحش پیناوالا شگفت‌زده خواهید شد. این باغ‌وحش به‌عنوان باغ جانورشناسی دهیوالا نیز شناخته می‌شود و گونه‌های مختلفی از جانوران را در خود جای می‌دهد. این باغ‌وحش یکی از کهن‌ترین باغ‌وحش‌های روباز آسیا و جهان شناخته می‌شود که بیش از ۲۵۰۰ جانور مختلف را گردهم آورده ‌است.

 

در این بخش از تور سریلانکا شما می‌توانید با انواع پستانداران، پرندگان، خزندگان، حشرات و آبزی‌های بومی این کشور آشنا شوید و از نمایش‌های مفرح و سرگرم‌کننده‌ای که در آن برگزار ‌می‌شود نیز لذت ببرید.

مرحله سوم سفر: گشت در شهر اروپایی نورا الیا

شهر نورا الیا (Nuwara Eliya) یکی از شهرهای مرکزی کشور سریلانکا است که در قرن ۱۹ میلادی به‌عنوان شهری استعماری برای انگلیسی‌ها تأسیس و پایه‌گذاری شد. بسیاری از انگلیسی‌ها از این شهر برای شکار حیواناتی همچون روباه، فیل، آهو و... استفاده می‌کردند. از جاذبه‌های گردشگری این شهر می‌توان به پارک ویکتوریا، مزارع چای و دریاچه گرگوری اشاره کرد.

در انتهای بخش جنوبی این شهر می‌توانیم دریاچه گرگوری (Gregory Lake) را مشاهده کنیم که با نمایی بسیار جذاب و متحیرکننده آماده استقبال از گردشگران است. شما می‌توانید با لوازم گوناگونی همچون قایق‌های پدال، بالگرد و اسب‌های سواری کنار این دریاچه اوقات خوشی را بسازید.

یکی از زیباترین پارک‌های جنوب آسیا نیز در این شهر قرار دارد که با عنوان پارک ویکتوریا (Victoria Park) شناخته می‌شود. این پارک همواره به بهترین شکل ممکن نگهداری شده و تزئینات بی‌نظیری روی آن انجام می‌گیرد.

مرحله چهارم تور سریلانکا: بازدید از شهر باشکوه بنتوتا

در تور سریلانکا شما با معابد قصه‌ها و مناظر بی‌نظیر و بکر و زیبایی مواجه خواهید شد که یکی از اصلی‌ترین آن‌ها، شهر باشکوه بنتوتا است. در هر نقطه از این شهر می‌توانید شگفتی‌های متنوعی را مشاهده کنید؛ از حیات‌وحش غنی آن ‌که شامل پرندگان، پستانداران و آبزیان است گرفته تا معابد شکوهمندی که در بخش‌های مختلف آن برافراشته‌اند، می‌توانند شما را حیرت‌زده کنند.

یکی از مناطق دیدنی این شهر رودخانه مادو است که تجربیات غنی از حیات‌وحش را در اختیار شما قرار می‌دهد. این مکان یکی از محبوب‌ترین بخش‌ها برای گیاه‌شناسان و جانورشناسان به شمار می‌رود. شما نیز می‌توانید در تور سریلانکا و در کنار این رودخانه به تماشای مسافرت‌های پرندگان، ماهیگیری و قایقرانی بپردازید.

همچنین در اطراف شهر بنتوتا به مرکز نگهداری و پرورش لاک‌پشت‌های دریای غول‌پیکر نیز خواهیم رفت. شما می‌توانید در این محل انواع لاک‌پشت‌ها را از یک‌روزه تا ۷۵ ساله مشاهده کنید و روند زندگی آن‌ها را از نزدیک ببینید.

سخن آخر:

با انتخاب تور سریلانکا، در بهترین هتل‌های ۵ ستاره‌ی این کشور اقامت کنید و همچنین از جاذبه‌های گردشگری و طبیعت بکر و جذاب آن نهایت استفاده را ببرید. ما شما را به قطار گردشگری سریلانکا در مسیر نورا الیا سوار می‌کنیم تا بتوانید سفر هیجان‌انگیز خود را با یک عکس یادگاری به‌یادماندنی‌تر کنید. خوب است بدانید که این مسیر به‌عنوان زیباترین مسیر ریلی در سراسر جهان به ثبت رسیده است و شما در طی این سفر ریلی از مناظر بسیار زیبایی همچون آبشارها، ایستگاه‌های دست‌فروشی و شالیزارها و مزارع چای و دهکده‌های زیبا و خارق‌العاده سریلانکا دیدن خواهید کرد.

تور کره‌جنوبی و ژاپن سفری کشورهای متمدن شرق آسیا

تور کره‌جنوبی و ژاپن سفری کشورهای متمدن شرق آسیا

کره‌جنوبی و ژاپن علاوه بر اینکه به‌عنوان دو غول تکنولوژی در جهان شناخته می‌شوند، یکی از مقاصد اصلی گردشگران در تعطیلات به‌شمار می‌روند. با خرید تور کره‌جنوبی و ژاپن به‌راحتی و در زمانی کوتاه به‌طور کامل از جاذبه‌های این دو کشور غنی و پربار دیدن کنید و به تجربیاتی تازه دست ‌یابید. ما در این تور شما را به اعماق شهرها و مناطق گردشگری این کشورها می‌بریم تا بتوانید فرهنگ و تمدن آسیای شرقی چند هزارساله را به‌صورت واقعی حس کنید. با ما همراه باشید.

مرحله اول تور کره‌جنوبی و ژاپن: بازدید از سئول دوست‌داشتنی

امروزه سئول به‌عنوان پایتخت فناوری و تکنولوژی شناخته می‌شود. این شهر به‌عنوان پایتخت کره‌جنوبی، یک شهر نوین و صنعتی است که روزبه‌روز در حال پیشرفت است. سئول به‌عنوان یکی از شهرهای پیشرو در زمینه‌های فناوری و نوآوری‌، مراکز دیدنی بسیار زیاد و مهیج دارد.

تجربه پختن غذاهای محلی کیمچی:

اصلی‌ترین غذای کره‌جنوبی که نماد اصلی این کشور نیز است، کیمچی نام دارد. مردم کره به‌معنای واقعی کلمه عاشق این غذا هستند و بعید است که به رستورانی بروید و کیمچی سفارش دهید و برایتان نیاورند! این غذا در اصل یک نوع ترشی است که مواد اصلی آن را سبزیجات تشکیل می‌دهند. ما در تور کره‌جنوبی و ژاپن، شما را به خوردن این غذای خوشمزه کره‌ای دعوت می‌کنیم.

 

یک‌بار که این غذای خوشمزه و مقوی را در خود کشور اصلی آن تهیه کنید، عاشق آن شده و می‌توانید بعدها یاد و خاطره این سفر را با درست کردن این غذای لذیذ زنده نگه ‌دارید. کره‌ای‌ها کیمچی را با هر غذایی می‌خورند و برای آن اهمیت زیادی قائل هستند. این اهمیت به حدی است که موزه‌ای مخصوص کیمچی نیز در سئول وجود دارد که به نمایش ابزارآلات تهیه کیمچی از روزگاران قدیم می‌پردازد.

بازدید از برج رصد خانه سئول و گشت تله‌کابین سئول:

عجیب است که به سئول برویم و به بلندترین نقطه این شهر سر نزنیم! برج رصدخانه سئول که با نام برج N و نامسان نیز شناخته می‌شود، یکی از مراکز تفریحی پرطرفدار در بین گردشگران و توریست‌ها است و در کنار کارکرد مخابراتی‌اش به‌عنوان بلندترین و جذاب‌ترین سازه مدرن این شهر نیز شناخته می‌شود. اگر می‌خواهید که به‌عنوان یک گردشگر عکس‌هایی خاص و جذاب از این شهر بگیرید، اینجا یکی از بهترین لوکیشن‌ها برای شما خواهد بود.

 

این برج در حال حاضر به‌عنوان اولین برج مخابراتی امواج رادیویی و تلویزیونی شهر سئول، مأموریت پخش امواج شبکه‌های جذاب و مهمی همچون KBS، SBS و MBC را عهده‌دار است. در طبقه سوم برج سئول می‌توانیم رصدخانه آن را ببینیم که با ارائه تصویری 360 درجه از شهر سئول از پشت دیواری شیشه‌ای، زیر و بم و بزرگی این شهر بزرگ را به نمایش می‌گذارد.

بازدید از مرکز خرید دونگ دائه موند و دانگ داده موند پلازا:

شما می‌توانید به‌راحتی در بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مرکز خرید سئول قدم بزنید و انواع کالاهای موردنیاز خود را خریداری کنید. مرکز خرید دونگ دائه موند و دانگ داده موند پلازا، یک مجموعه کامل از بازارهای سنتی و لوکس است که بزرگ‌ترین بازار خریدوفروش، عمده‌فروشی و خرده‌فروشی در شهر سئول به‌شمار می‌رود.

در تور کره‌جنوبی و ژاپن در این بازار جذاب و دیدنی قدم بزنید و باحال و هوای سئول قدیم و تاریخچه‌ فرهنگی این کشور بیش‌ازپیش آشنا شوید. همچنین امکانات رفاهی و رستوران‌های این مجموعه نیز غذاهای لذیذ و متنوعی را در دسترس قرار می‌دهند که می‌تواند پس از یک خرید خوب، خستگی را از تنمان دور کند.

مرحله دوم تور: دیدن شهر تاریخی اوزاکا

اگر از علاقه‌مندان به ژاپن قدیم و تاریخچه‌ فرهنگی آن هستید، بهترین و خاطره‌انگیزترین بخش تور کره‌جنوبی و ژاپن در انتظار شماست. ما در بازدید از این شهر بزرگ و باستانی، ابتدا به معبد تو دای جی (نارا) سر خواهیم زد. این معبد بزرگ‌ترین تالار چوبی جهان است که با نام تالار بودای بزرگ شناخته می‌شود. همچنین شگفتی آن، بزرگ‌ترین مجسمه برنز بودای جهان با ارتفاع پانزده متر نیز در این معبد قرار داد.

در این مرحله شما را با یکی دیگر از مکان‌های دیدنی ژاپن در شهر اوساکا آشنا خواهیم کرد؛ قلعه معروف اوزاکاو در منطقه شین سای باشی. شما در این زمان در کنار زیباترین و معروف‌ترین قلعه تاریخی ژاپن خواهید بود که شهرتی جهانی دارد. 

مرحله سوم تور: شهر سرسبز کیوتو

در این شهر قرار است که شما را با تجربه منحصربه‌فرد سوارشدن به سریع‌ترین قطار دنیا آشنا کنیم؛ به این معنا که شما می‌توانید در پرسرعت‌ترین قطار حال حاضر در جهان بنشینید و کارآمدی سفر ریلی را به چشم ببینید. این قطار بیش از ۳۰۰ کیلومتر در ساعت سرعت دارد و بیشترین تأخیر آن در حال حاضر یک دقیقه بوده ‌است. ما همچنین شما را به بازدید از تله‌کابین باغ گیاه‌شناسی منطقه جدید هابالند و معبد کیو میزو و کین کا کوجی می‌بریم. شما در این مسیر می‌توانید با زیبایی منحصربه‌فرد جنگل بامبو آراشیما و بازدید از پل تو گتسوکیو بیش‌ازپیش آشنا شوید.

 

اگر به‌دنبال شناخت اصالت و معماری اصیل ژاپنی هستید، کافی است با ما از معبد سومیوشی تایشای در اوساکا دیدن کنید. بازدید از برج مراقبت توکیو که از برج ایفل الهام گرفته شده نیز در این مرحله از تور کره‌جنوبی و ژاپن انجام می‌گیرد. گردشگران ما همچنین می‌توانند انواع صنایع‌دستی ژاپنی و همچنین محصولات برند ژاپنی را با حضور در مرکز خرید آکیهابارا و اوتلت ودایبا به‌طور مستقیم خریداری کنند.

 مرحله چهارم تور: شهر پرجاذبه هاکونه

در این شهر پر از جاذبه قرار است که با یک کشتی کروز روی دریاچه سه‌هزار ساله حرکت کنیم و از آثار تاریخی و باشکوه ژاپن به‌همراه مناطق دیدنی این دریاچه باستانی لذت ببریم. در نزدیکی این دریاچه جاذبه‌هایی همچون موزه گنجینه و عبادتگاه هاکونه نیز قابل‌مشاهده هستند. علاوه بر این شما را به سومین پل ثابت بزرگ دنیا با طول ۱.۷ کیلومتر می‌بریم که در حال حاضر شهرت بسیار زیادی در جهان دارد.

مرحله نهایی تور کره‌جنوبی و ژاپن: شهر بزرگ توکیو

توکیو به‌عنوان پایتخت و بزرگ‌ترین شهر ژاپن، مرکز انواع جاذبه‌های دیدنی و شگفت‌انگیز است. ما در این مرحله از تور کره‌جنوبی و ژاپن به دیدن دیزنی‌لند، برج مراقبت توکیو، معبد سنسوجی و مرکز خرید آکیها با را و اوتلت اودایبا خواهیم پرداخت. در تمامی این مکان‌ها سالانه فستیوال‌ها و مراسم‌های باستانی متعددی برگزار می‌شود که گردشگران را بیش‌ازپیش مشتاق حضور در این مکان می‌کنند.

سخن آخر

اگر دوست دارید که سفری تفریحی و پر هیجان به کشورهای آسیای شرقی داشته ‌باشید، کافی است با تور کره‌جنوبی و ژاپن ما همراه شوید. اقامت شما در بهترین هتل‌های ۵ ستاره در کره‌جنوبی و ژاپن انجام خواهد گرفت. همچنین تورلیدر فارسی‌زبان نیز در کنارتان خواهد بود. علاوه بر این دیگر نیازی نیست تا نگران اخذ ویزای کره‌جنوبی و ژاپن باشید؛ چراکه این‌کار را برای شما انجام خواهیم داد.

تور مدار قطب شمال

تور مدار قطب شمال

یکی از مقاصد ناشناخته و جذاب برای اهالی سفر و گردشگری که هیجانات خاص خودش را دارد تور مدار قطب شمال است. به‌دلیل مرسوم نبودن این مقصد برای گردشگری، همواره سؤالات بسیاری در مورد این سفر، مقصد و هزینه‌های احتمالی آن وجود دارد که در ادامه سعی کرده‌ایم به‌صورت کلی به آن بپردازیم.

قطب شمال کجاست؟

قطب شمال، شمالی‌ترین نقطه روی سیاره است که در آن محور زمین با سطح آن تلاقی می‌کند. عرض جغرافیایی آن 90 درجه شمالی است و تمام خطوط طولی در آنجا به‌هم می‌رسند. از آنجا به هر جهت که بپیچید به‌سمت جنوب است. از آنجا که تمام خطوط طولی از آن شروع می‌شوند، قطب شمال منطقه زمانی ندارد.

این قطب توسط اقیانوس منجمد شمالی احاطه شده ‌است، جایی که آب 4084 متر عمق دارد و معمولاً با یخ متحرک به ضخامت 1.8 تا 3 متر پوشیده شده ‌است. در فاصله حدود 434 سال نوری بالای قطب، ستاره قطبی یا ستاره شمالی قرار دارد. در طول شب، ستاره قطبی نه طلوع می‌کند و نه غروب می‌کند، بلکه در تمام طول سال تقریباً در همان نقطه بالای محور شمالی باقی می‌ماند در حالی که ستاره‌های دیگر دور آن می‌چرخند. این ستاره برای قرن‌ها یک نشانگر مهم برای ناوبری بوده ‌است.

به‌دلیل محور کج زمین، قطب شمال هر سال تنها یک طلوع و یک غروب خورشید را به‌ترتیب در اعتدال‌های مارس و سپتامبر تجربه می‌کند. در طول تابستان، نور خورشید در تمام طول روز وجود دارد. در طول زمستان، همیشه تاریک است. تمام این موارد کنجکاوی‌ها در مورد سفر و تور مدار قطب شمال را دو چندان می‌کند.

 

وضعیت آب و هوایی قطب شمال چطور است؟

در طول زمستان، میانگین دمای سالانه قطب شمال جغرافیایی منفی 40 درجه سانتیگراد و در تابستان 32 0 درجه سانتیگراد است. اگرچه هوا به‌هیچ‌وجه گرم نیست، اما به‌طور قابل توجهی گرم‌تر از قطب جنوب است.

اکوسیستم و حیوانات قطب شمال:

یکی از مواردی که قبل از هر گونه سفر و انتخاب تور مدار قطب شمال برای بسیاری از مسافران قابل توجه است حیواناتی است که در این منطقه زندگی می‌کنند. متداول‌ترین ساکنان روی یخ در قطب شمال، پرندگان مهاجر مانند برف بند کوچک، فولمار، کیتی واک و درنای قطبی هستند که طولانی‌ترین مهاجرت را در بین پرندگان دارد و 69200 کیلومتر رفت و برگشت از شمال را طی می‌کند. خرس‌ها و روباه‌های قطبی دیگر ساکنان این منطقه هستند.

اکوسیستم زیر یخ‌ها تنوع بیشتری نسبت به روی یخ دارد. زیر یخ، سخت پوستان کوچک، میگو، شقایق‌های دریایی و چندین گونه ماهی پیدا می‌شود که رایج‌ترین آن‌ها ماهی قطب شمال است. پستانداران دریایی مانند ناروال‌ها و نهنگ‌های دیگر به‌ندرت به شمال سفر می‌کنند.

 

چطور به قطب شمال سفر کنیم؟

سفر به قطب شمال یک سفر مرسوم و معمولی نیست و پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد. این سفر هم به‌صورت زمینی، هم هوایی و هم از طریق دریا ممکن است و مبدا هر یک از این مسیرها از روسیه، نروژ یا کانادا آغاز می‌شود. در برخی از مبداها، سفر بسیار راحت بوده و تور مدار قطب شمال به‌عنوان یک پک آماده ارائه می‌شود. اما بدون شک اگر اطلاعات کافی و تجربه سفر مستقل نداشته ‌باشید، هزینه‌های این مسافرت می‌تواند تا چندین برابر افزایش پیدا کند. در ادامه به معرفی مسیر و روش سفر به دو طریق هوایی و دریایی پرداخته‌ایم.

1. تور مدار قطب شمال از طریق هوایی

اگر توانایی مالی دارید سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای رسیدن به قطب شمال، مسیر هوایی است. پروازها به قطب شمال عمدتاً از نروژ انجام ‌می‌شود، اما پروازهای چارتر از کانادا نیز در دسترس هستند. البته باید توجه داشت که چارتر کردن یک پرواز از کانادا می‌تواند ده برابر هزینه سفر هوایی از نروژ هزینه داشته ‌باشد.

اگر قصد سفر از نروژ را دارید کافی است به اسلو بروید. پروازها به قطب شمال از نروژ از لانگ یربین، روستایی در شمال مدار قطب شمال انجام‌ می‌شود. هواپیمایی نروژی به‌طور منظم از اسلو به لانگیربین پرواز می‌کند و این مسیر یکی از راحت‌ترین مسیرهای دسترسی به قطب شمال است.

اگر می‌خواهید با پرواز چاتر از کانادا حرکت کنید، باید به کلگری بروید. شرکتی که پروازهای چارتر از کانادا را رزرو می‌کند، در کلگری واقع شده ‌است و پروازهای آن از چندین نقطه در کانادا صورت‌ می‌گیرد.

چه از کانادا یا نروژ پرواز کنید، ایستگاه بعدی شما بارنئو خواهد بود، یک ایستگاه یخی که در حدود 97 کیلومتری از قطب شمال واقع شده ‌است. اقامت و غذا در بارنئو به‌عنوان بخشی از خدمات بازدید از قطب شمال ارائه می‌شود.

2. تور مدار قطب شمال از طریق دریا

گزینه دوم برای سفر به قطب شمال از طریق دریاست. می‌توانید سفر خود را از روسیه یا فنلاند شروع کنید. سفر با یک یخ شکن انجام ‌می‌شود. این کشتی در واقع یک کشتی بزرگ است که برای عبور از یخ‌های قطب شمال طراحی شده ‌است. بسته به هزینه‌ای که می‌کنید می‌توانید یک اتاق ساده با یک تخت دو نفره یا سوئیت لوکس رزرو کنید که قیمت سوئیت‌ها از 40000 تا 45000 دلار برای این اقامتگاه‌های لوکس متغیر خواهد بود.

انتظار می‌رود زمانی که کشتی از طریق اقیانوس منجمد شمالی به‌سمت قطب شمال می‌رود، بین پنج‌تا هشت روز را در کشتی بگذرانید.

گشت و گذار در قطب شمال چگونه است؟

از بارنئو می‌توانید با هلیکوپتر به قطب شمال بروید. این پرواز با هلیکوپتر MI-8 که در بارنئو مستقر است صورت‌ می‌گیرد و 20 تا 40 دقیقه طول می‌کشد تا به مقصد برسید. به‌دلیل دمای بسیار سرد در قطب، شما تا قبل از اینکه هلیکوپتر شما را به بارنئو برگرداند فقط یک ساعت فرصت گشت و گذار خواهید داشت.

مسیر هیجان‌انگیز دیگر از بارنئو، اسکی، ماشین برفی یا سواری با سورتمه تا قطب است که نیاز به یک بدن ورزیده و چالاکی دارد. همچنین باید راهنمای سفر مطمئن داشته ‌باشید.

اگر فقط می‌خواهید قطب شمال را ببینید و قصد توقف در آن را ندارید، می‌توانید یک پرواز گردشی داشته ‌باشید که از روی قطب شمال می‌گذرد اما در آنجا متوقف نمی‌شود. پروازها از برلین، آلمان در دسترس هستند و از حدود 500 دلار شروع می‌شوند.

نتیجه‌گیری:

همانطور که اشاره شد سفر به قطب شمال علی‌رغم جذابیت‌های آن یک سفر معمولی نیست و در صورتی که اهل ماجراجویی نباشید، می‌تواند بسیار پردردسر باشد. همچنین نیاز به راهنما و لیدر مناسب خواهید داشت تا بتوانید از مسیر صحیح متناسب با شرایط مالی و جسمانی خود سفر کنید. توجه کنید برای این سفر باید سلامت جسمانی کافی داشته‌ باشید. ما تورهای متنوعی برای این سفر هیجان‌انگیز برنامه ریزی کرده‌ایم که می‌توانید اطلاعات مناسبی را از سایت مطالعه کنید. اگر نیاز به اطلاعات بیشتر دارید می‌توانید همه روزه در ساعات فعالیت دفتر تماس بگیرید و متناسب با شرایط مالی و جسمانی خود یک سفر بی‌خطر و پر از خاطرات خوب را تجربه کنید. همکاران ما در صفا سیر تجربه بسیاری برای این سفر دارند و می‌توانند یک بسته قابل قبول به شما ارائه کنند.

تور هند و بازدید از کشور رنگ‌ها و بناهای تاریخی و شگفت‌انگیز

تور هند و بازدید از کشور رنگ‌ها و بناهای تاریخی و شگفت‌انگیز

هند کشوری زیبا و پرجمعیت است که مناطق دیدنی بسیاری دارد. سالانه گردشگران زیادی از سراسر دنیا، برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری هند به این کشور سفر می‌کنند. یکی از موارد جالب در مورد کشور هند، وجود ادیان و فرهنگ‌های مختلف است؛ این کشور یک ششم جمعیت دنیا را شامل می‌شود، بنابراین وجود ادیان و فرهنگ‌های گوناگون امر عجیبی به‌شمار نمی‌آید.

برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری و زیبای هند، تور 8 روزه در نظر گرفته شده‌است که بسیاری از زیباترین جاذبه‌ها و مناطق دیدنی این کشور را در برنامه گردشگری خود جای داده ‌است. همان‌طور که می‌دانید، هند جاذبه‌های توریستی فراوانی دارد که بازدید از همگی آنها ممکن نیست؛ اما با انتخاب این تور به زیباترین شهرهای هند سفر خواهید کرد که در برنامه گشت شهری، بازدید از مناطق مشهور و دیدنی جای داده‌شده‌ است. در ادامه با جزئیات تور هند به‌صورت کامل آشنا خواهید شد.

اخذ ویزای هند به منظور گردشگری در این کشور:

برای سفر و بازدید از مکان‌های دیدنی کشور هند، نیاز به ویزای توریستی این کشور دارید. معمولاً احتمال رد درخواست ویزای هند کم است؛ اما بهتر است از قبل در مورد مدارک لازم برای اخذ این ویزا اطلاع داشته ‌باشید تا احتمال رد درخواست خود را به صفر برسانید. مدارک لازم برای اخذ ویزای هند عبارتند از:

- اصل گذرنامه با حداقل 7 ماه اعتبار و گذرنامه‌های قبلی در صورت وجود

- 2 قطعه عکس 4*4 یا 5*5

- کپی برابر اصل تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی

- کپی برابر اصل ویزای قبلی هند در صورت وجود

صدور ویزای هند بین 7 الی 10 روز به طول می‌انجامد؛ بنابراین برای اخذ ویزا و زمان‌بندی سفر خود برنامه‌ریزی داشته ‌باشید تا بتوانید در زمان موردنظرتان به این کشور سفر کنید. ویزای هند پس از صدور، تا 30 روز معتبر است و تمدید بیش از این مدت امکان‌پذیر نیست.

جزئیات تور هند:

تور هند 8 روزه، شامل سفر به زیباترین شهرهای هند اعم از جیپور، دهلی و آگرا است. طی این تور، به‌مدت 3 شب در جیپور اقامت دارید و از مناطقی چون پایتخت باستانی تمبر و قلعه آمبر، کاخ شهر، جانتار مانتار و کاخ بادها دیدن خواهید کرد.

پس از بازدید از شهر زیبای جیپور، به شهر سفر خواهید کرد و از مکان‌های فاتح پور سیکری، تاج‌محل و قلعه آگرا دیدن می‌کنید. شما 2 شب در این شهر زیبا اقامت خواهید داشت و سپس به شهر دهلی، از مشهورترین شهرهای هند سفر خواهید کرد؛ گشت شهری 3 شبه دهلی شامل بازدید از دهلی قدیم و دهلی‌نو، مسجد جامع، منار قطب، مقبره همایون، ساختمان پارلمان و امارات ریاست جمهوری و دروازه هند است.

 

امکانات تور هند:

جابجایی بین این سه شهر توسط ترانسفر فرودگاهی انجام می‌گیرد و طی سفر، در هتل‌های 5 ستاره تاپ هند اقامت خواهید داشت که می‌توانید از صبحانه بوفه این هتل‌ها به‌صورت رایگان استفاده‌ کنید. توجه کنید که صرف شام و ناهار در هتل‌ها با پرداخت هزینه همراه خواهد بود.

طی سفر، لیدر فارسی زبان همراه شما است تا شما را در مورد مکان‌های دیدنی، نکاتی که باید در مورد شهرهای هند بدانید و تاریخچه شهرها راهنماییتان کند. در صورت وجود هرگونه سؤال برای استفاده از امکانات هتل و سایر امکانات و مناطق شهرهای هند، می‌توانید از لیدر خود درخواست کنید که شما را راهنمایی کند.

با انتخاب تور هند 8 شبه صفا سیر، بیمه مسافرتی نیز برای شما دریافت خواهد شد تا خسارات ناشی از اتفاقات احتمالی نظیر گم شدن چمدان، آسیب‌های پزشکی و لغو پرواز را با مبلغ مشخصی به شما بپردازد. بنابراین با انتخاب این پکیج، یکی از امن‌ترین و خاطره انگیزترین سفرها را تجربه خواهید کرد.

 

بهترین زمان برای سفر به هند چه زمانی است؟

هند کشوری است که در تمامی فصول زیبایی خاص خود را دارد اما یکی از بهترین زمان‌ها برای سفر فصل بهار است. طبیعت زیبای هند در این فصل زیباتر شده و فستیوال جشن رنگ نیز در فصل بهار برگزار می‌شود که در صورت سفر به هند در این فصل، می‌توانید از مشهورترین فستیوال هند نیز دیدن کنید. معنای این فستیوال، پیروزی خوبی بر بدی و شیطان است و قرن‌ها قدمت دارد. در شهرهایی مانند دهلی، جشن‌ها و فستیوال‌های دیگری نیز در فصل بهار برگزار می‌شود که بازدید از آن‌ها نیز خالی از لطف نیست.

از دلایل دیگری که فصل بهار را بهترین فصل برای سفر به هند می‌سازد، رنگارنگ‌تر شدن این کشور در بهار است. در این فصل می‌توانید از هند در زیباترین حالت آن دیدن کنید و خاطره‌ای خوش برای خود و همراهانتان رقم بزنید که آن را هرگز فراموش نخواهید کرد.

 

سخن پایانی:

هند کشوری زیبا و با تمدن بی‌نظیری است که هر کسی را برای سفر به این کشور و بازدید از جاذبه‌های آن ترغیب می‌کند. تور هند 8 شبه صفا سیر توس، زیباترین مکان‌های دیدنی و سه شهر از مشهورترین شهرهای هند را در برنامه گردشگری خود پوشش می‌دهد که به قطع یکی از بهترین برنامه‌های گردشگری هند خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر، می‌توانید با مشاورین شرکت تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. با توجه به‌مدت زمان لازم برای اخذ ویزا، برای زمان‌بندی سفر خود برنامه‌ریزی داشته‌ باشید تا بتوانید در زمان مقرر در این تور شرکت کنید.

تور ویتنام و بازدید از عجایب و طبیعت بکر

تور ویتنام و بازدید از عجایب و طبیعت بکر

آیا شما هم اهل مسافرت و بازدید از طبیعت کشورهای مختلف هستید؟ ما به شما کشور ویتنام را معرفی می‌کنیم. این کشور زیبا با طبیعت بکر سالانه پذیرای افراد بسیاری از نقاط مختلف جهان است. شما با تور ویتنام می‌توانید به این کشور سفر کرده و از جذابیت‌های آن لذت ببرید.

بازدید از دریاچه west، کاخ اتحاد مجدد، تونل کوچی، تپه‌های بانا، کلیسای جامع نوتردام سایگون و شنا در خلیج هالونگ از جمله فعالیت‌های دلپذیری است که می‌توانید در این سفر داشته باشید و خاطره‌ای خوش را برای خود و عزیزانتان بسازید. اگر شما هم به دنبال سفر به این کشور هستید، با ما همراه باشید تا عجایب این کشور را بیشتر بشناسید.

پیش از هر چیز کمی بیشتر با کشور ویتنام آشنا شویم:

ویتنام کشوری در قسمت جنوب شرقی آسیا است. جمعیت این کشور حدود 97 میلیون نفر است و از این لحاظ رتبه 15 جهان را به خود اختصاص داده است. پایتخت این کشور شهر هانوی و بزرگ‌ترین شهر آن هوشی ‌مین نام دارد. زبان رسمی این کشور ویتنامی است. علاقه‌مندان می‌توانند با تور ویتنام به این کشور مسافرت کنند و از نقاط دیدنی و جذاب آن بهره‌مند شوند.

جذابیتهای سفر به ویتنام:

ویتنام سرزمین جنگل‌های وسیع و سرسبز، کوه‌های افسانه‌ای و آثار تاریخی با معماری منحصربه‌فرد است. یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های کشور ویتنام، خلیج هالونگ نام دارد. زمانی که از دیدنی‌ترین طبیعت‌های جهان صحبت می‌شود، نام خلیج هالونگ همیشه در میان است. علت جذابیت و معروف بودن این خلیج این است که چشم‌انداز حیرت‌‌آوری از اقیانوس دارد.

بهترین فصل سفر به این خلیج بهار و یا پاییز است. در فصل زمستان هوا سرد است و در فصل تابستان باران‌های وحشتناکی در این منطقه می‌بارد و مانع از این می‌شود که افراد در قایق بمانند. 2 ماه نوامبر و آوریل بهترین زمان مسافرت به این خلیج در نظر گرفته شده است.

پیشنهاد می‌شود کسانی که با تور ویتنام و یا هر راه دیگری که  به این منطقه سفر می‌کنند از این منطقه زیبا و حیرت‌آور بازدید داشته باشند و چند ساعتی را در آنجا سپری کنند. لازم به ذکر است شنا کردن در این منطقه از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌ها است.

از دیگر جذابیت‌های این کشور می‌توان به مناطق زیر اشاره کرد:

کلیسای جامع نوتردام سایگون:

این کلیسا در دهه 1880 در جنوب شهر هوشی مین توسط فرانسوی‌ها ساخته شد. کلیه مصالح استفاده شده برای ساخت این کلیسا از فرانسه وارد شده است. این بنا جزو معدود یادگارهای کاتولیک در این کشور است.  شالوده این بنا به‌صورت محکم پی‌ریزی شده است.

سردر این کلیسا قرمزرنگ است. تمامی پنجره‌های شیشه‌ای این بنا رنگی هستند. همچنین برخورداری از 6 ناقوس برنزی و 2 برج 57.6 متری از جمله ویژگی‌های این کلیسا است. به کسانی که با تور ویتنام قصد مسافرت به این کشور را دارند، پیشنهاد می‌شود از این کلیسا بازدید کنند.

کاخ اتحاد مجدد:

کاخ اتحاد مجدد و یا کاخ استقلال از جمله بناها و جاذبه‌های کشور ویتنام است. این مکان زیبا حدود 26 متر ارتفاع دارد. این بنا در سال 1868 ساخته شد و در آن زمان مکانی برای زندگی فرماندار فرانسوی بود. پس از پایان استعمار فرانسه، رئیس‌جمهور ویتنام در این کاخ زندگی می‌کرد. جالب‌ترین بخش این بنا تونل‌های جنگی است که در پایین‌ترین طبقه آن قرار دارند.

 

دریاچه وست (west):

به کسانی که با تور ویتنام وارد این کشور می‌شوند، پیشنهاد می‌شود حتما از این دریاچه زیبا در شهر هانوی بازدید داشته باشند. این دریاچه به‌عنوان بزرگترین دریاچه هانوی، 15 کیلومتر خط ساحلی دارد. بسیاری از افراد پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را در اطراف این دریاچه تجربه می‌کنند.

 

تونل کوچی:

از جمله دیدنی‌ترین و معروف‌ترین جاذبه‌های تاریخی و گردشگری کشور ویتنام، تونل کوچی است. سربازان ویتنامی در سال 1960 این تونل‌ها را حفر کردند. سربازان دریچه‌های این تونل‌ها را طوری پوشش داده بودند که آمریکایی‌ها در طول جنگ نتوانستند آن تونل‌ها را کشف کنند. نکته جالب‌توجه در مورد این تونل‌ها این است که از هیچ‌گونه وسایل مدرن در ساخت آنها استفاده نشده و سربازان تنها با استفاده از ابتدایی‌ترین و ساده‌ترین مصالح و وسایل این تونل‌ها را ساخته‌اند.

 

تپه های بانا:

یکی از جذاب‌ترین جاهای دیدنی در کشور ویتنام، تپه‌های بانا است. پیشنهاد می‌شود گردشگران حتما از این مکان بازدید داشته باشند و چند ساعتی را در آن سپری کنند. در بالای این تپه‌ها مجتمع اقامتی وجود دارد که به قلعه‌های قرون‌وسطایی شباهت دارد. اما در قسمت پشت آن دیوارهای سنگی، رستوران‌ها و اقامتگاه‌های لوکس و پارک دیده می‌شود.

از دیگر فعالیت‌های جذاب در زمان ورود به این کشور توریستی موارد زیر است:

- بازدید از معبد تران کوئوک هانوی

- بازدید از معبد لیتریچر

- انجام ورزش‌های رزمی تای چی

- عبور از مناطق زیبای ترانگ

- بازدید از آرامگاه هوشی مین

- بازدید از دهکده فرانسوی

- بازدید از معبد دانانگ پاگوداس

- بازدید از تپه‌های مرمری

- بازدید از بازار هان

- بازدید از کپوراژدها

- بازدید از خانه اپرا

ورود به کشور ویتنام:

ورود به خاک ویتنام مستلزم دریافت ویزای این کشور است. کسانی که با هدف گردشگری و تفریح می‌خواهند وارد این کشور شوند، باید اقدام به دریافت ویزای توریستی کنند. تور ویتنام راحت‌ترین و مطمئن‌ترین راه برای سفر به این کشور است.

از جمله مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی این کشور موارد زیر است:

- اصل و تصویر کارت ملی و شناسنامه

- یک قطعه عکس

- پاسپورت ایرانی با حداقل 6 ماه اعتبار

- مدارک شغلی

- گواهی تمکن مالی به زبان انگلیسی

- پرینت 3 ماهه حساب‌های بانکی

علاقه‌مندان برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر بهتر است با مشاوران ما در سایت صفا سیر تماس بگیرند.

سخن پایانی:

ویتنام به‌عنوان یکی از قطب‌های گردشگری دنیا سالانه پذیرای افراد بسیاری از تمام نقاط جهان است. طبیعت زیبا به همراه جاذبه‌های تاریخی باعث شده این کشور مقصد بسیاری از گردشگران باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند با تور ویتنام به این کشور وارد شده و از جاذبه‌هایی همچون خلیج هالونگ، دریاچه west، تونل کوچی، کاخ استقلال یا اتحاد، کلیسای جامع نوتردام سایگون و تپه‌های بانا بازدید داشته باشند و خاطره‌ای خوش را برای خود و عزیزانشان بسازند. اگر شما هم به دنبال سفر به کشور زیبای ویتنام هستید، به سایت سفا سیر مراجعه کنید.

سفر به هنگ کنگ

سفر به هنگ کنگ

هنگ کنگ در 60 کیلومتری شرق ماکائو در شرق دلتای رودخانه مروارید قرار گرفته و از سوی شمال با استان گوانگ دونگ و از سوی جنوب با دریای جین جنوبی هم مرز است.
اکنون هنگ کنگ یکی از مهم ترین مراکز مالی و بندر تجاری جهان تبدیل بشمار می رود.واحد پولی هنگ کنگ دلار هنگ گنگ است که هشتمین ارز معامله شده در جهان بحساب می آید.
هنگ کنگ بیشترین تعداد آسمان خراش های یک شهر در جهان را دارد و ساکنان آن دارای بیشترین امید به زندگی در جهان هستند.نام هنگ کنگ به معنای بدرعطرآگین است.از نظر آب و هوایی کشور هنگ کنگ گرم و مرطوب است و افرادی که با گرما مشکلی ندارند این فصل را گزینه خوبی برای سفر به کشورهنگ کنگ می دانند.البته که فصل تابستان در این کشور در لیست فصل های شلوغ قرار دارد که نشان دهنده آب وهوای چندان مشکل ساز نیست در یک جمع بندی باید گفت که وضعیت آب و هوایی کشور هنگ کنگ در فصل پاییز وزمستان بهتراست

جاذبه های دیدنی هنگ کنگ
سفر به هنگ کنگ انقدر هیجان انگیز است که اگر ساعت ها زمان در نظر گرفته شود بازهم کافی نیست.
ازجاذبه های این کشور زیبا می توان اشاره کرد به :
1.قلعه ویکتوریا
2.معبد ونگ تای سین
3.محله سیم شا سویی
4.کروز استار فری
5.خیابان ستارگان
6.اوشن پارک
7.ناحیه تجاری محله ویکتوریا
8.مجسمه بودای بزرگ
9.دهکده ماهیگیری تای او
10.خلیج ریپالس
11.دیزنی اند هنگ کنگ
12.برج ساعت هنگ کنگ
شهر هنگ کنگ که به خاطر ساحل زیبا و بندر ویکتوریا منحصر به فرد خود شهرت دارد، مکانی جذاب برای بازدید است.مسافران می توانند درطول سفرخود ازجاذبه های گردشگری متنوعی دیدن کرده و از تفریحات سرم گرم کننده متنوعی لذت ببرند.

 

 

معروف ترین خوراک ها در هنگ کنگ
یکی از دلایل شهرت هنگ کنگ غذاهای محلی آن است که با توجه به ذائقه ما ایرانیها امتحان کردن آنها میتواند جذابیت داشته باشد.

دیم سام
یکی از بهترین دلایل سفر به هنگ کنگ خوردن دیم سام است.در چین باستان برای نوشیدن چای ، سنتی به نام یام چا وجود دارد.در این سنت همراه با چایی خوراکی های میخورند که به دیم سام معروف است.

لو مای گای
لو ما گای شبیه به دیم سام است که برای درست کردن آن گوشت مرغ،قارچ،سوسیس چینی،پیازچه، و گاهی میگوی خشک شده استفاده می شود.

غاز بریان
از دیگر غذا های محبوب نزد گردشگران غاز بزیان است که برای تهیه این غذا،غاز را با ادویه های مخصوص طعم دار کرده و درون کوره روی ذغال کباب می کنند.

بریسکت کری یا بریسکت نودل
بریسکت از گوشت سینه ی گوساله درست می شود که بصورت خورشت پخته میشود همراه با ادویه و گیاهان پخته شده سرو می شود

برنج در ظروف سفالی
همانطور که از اسم این خواک پیداست برنج را در ظروف سفالی می پزند که ای برنج با موادی چون گوشت مرغ،سوسیس یا قارچ مخلوط می کنند

کوفته ماهی یا ماهی قلقلی
ماهی قلقلی یکی از رایج ترین غذاها درهنگ کنگ است که به سه شکل زرد،سفید و طلایی پخته می شود.ماهی زرد نسبت به بقیه کوچک تر بوه که سر سیخ پخته زده ودر سس کاری سرخ می شود.و اما ماهی سفید در روغن سرخ می شود و در کنار این ماهی نودل نیز سرو می نمایند.ماهی طلایی که بعنوان میان وعده سرو میشود ظاهری نرم دارد که از آرد و نمک و شکر درست می شود.

 

مراکز خرید هنگ کنگ
در هنگ کنگ مراکز خرید بر اساس سلیقه مردم ساخته می شود هنگ کنگ یکی از بهترین مقصد خرید در آسیا بحساب می آید. امروزه در این شهر مراکز خرید های لوکس ،فروشگاه های زنجیره ای برند ها و امکانات رفاهی متعددی بچشم می خورد.

از مراکز خرید های هنگ کنگ میتوان اشاره کرد به :
1.مرکز خرید لند مارکت
2.مرکز خرید هاربر سیتی
3.مرکز خرید پسفیک پلیس
4.مرکز خرید آی.اف.سی مال
5.مرکز خرید تایم اسکور
6.مرکز خرید المنتس
7.مرکز خرید فسنیوال واک

 و در آخر چرا سفر به هنگ کنگ جذاب است ؟
در کل کشور هنگ کنگ با توجه به جمعیتی که دارد دسترسی در آن بسیار سریع و منظم وسازمان یافته است.خیابان های هنگ کنگ بسیار امن بوده و وسایل نقلیه عمومی و رستوران امکانات و خدمات شهری بسیاری دارد.همچنین قیمت وسایل نقلیه منصفانه ی دارد،خیال آسوده شهروندان و تسهیلات شهری و دسترسی به امکانات شهری باعث افزایش میانگین امید به زندگی در هنگ کنگ شده است.
یکی دیگرازدلایل که هنگ کنگ را برای مسافران جذاب ترمیکند آب وهوای بی نظیرآن است،قرار گیری در منطقه نیمه گرمسیری باعث شده تا آب و هوای بسیار مطلوب را داشته باشد.هوا در هنگ کنگ نه خیلی گرم است نه خیلی سرد به این ترتیب سفر به چنین منطقه ای بسیار میتواند لذتبخش باشد.

سفر به کره جنوبی

سفر به کره جنوبی

کره جنوبی کشوری شگفت انگیز است که بدلیل قدمت تاریخی بالای آن سنت ها و عقاید متفاوتی دارند .کره جنوبی با توجه به پیشرفت تکنولوژی و توسعه فراوان که داشته اما هنوز سنت های دیرینه ی خود را حفظ کرده است .
کره جنوبی در شرق آسیا و در قسمت جنوبی شبه جزیره کره واقع شده و پایتخت آن سئول است.کره جنوبی یک کشور زنده و پر هیاهو و بسیار زیبا و دیدنی است ،که سالانه گردشگران زیادی کره جنوبی را مقصد سفر خود قرار می دهند .

بهترین فصل برای سفر به کره
کره جنوبی دارای آب و هوای نیمه کوهستانی بوده و تابستان های نسبتا گرم و زمستان های سرد میباشد . بهترین فصل برای سفر به کره جنوبی بهار و پاییز است.

جاذبه های گردشگری کره جنوبی
1.کاخ کیونگ بوک

این کاخ در شمال سئول قرار دارد که به همین دلیل کاخ شمالی به آن گفته کی شود این کاخ در سال 1595 به دست ژاپنی ها به آتش کشیده شده است و حدود 300 سال بعد بازسازی شده است.
2.جوگیه_ساجوگیه_سا بزرگترین مجتمع عبادت بودائی است .این معبد مقر فرمانده بودا در کره بوده که دری بزرگ دارد که به معنای جدا کردن دنیای فانی از دنیای بودا است

3.پارک المپیکاین پارک تاریخچه ای از المپیک را نشان می دهد و دارای فضای سبز بسیار دلپذیری بوده و دارای حوضچه های مختلفی است و در اطراف آن 200 تندیس از هنرمندان بزرگ وجود دارد.

4.جزیره جیجوجزیره جیجو جزیره ای آتشفشانی در جنوب غربی کشور کره جنوبی است.این جزیره به دلیل جاذبه های بسیار زیادب جذابیت خاصی برای گردشگران خارجی و داخلی داراست.

5.پارک ملی سئوراکسان

در این پارک 1500 گونه جانوری و بیش از 1000 گونه متفاوت گیاهی وجود دارد داخل این پارک دو معبد بودائی وجود دارد. یکی تز این معبد ها به معبد یکصد حوضچه معروف است به دلیل اینکه اطراف آن حوضچه های فراوانی وجود دارد.

6.بوسان

بوسان کره جنوبی دومین شهر بزرگ آن است که سواحل بسیار دیدی را در خود جای داده است.که دارای معبدی به نام بئومئوسا ودهکده گامچئون است این دهکده بر فراز صخره ای مشرف به دریاست.

7.گیونگجو،موزه بدون دیوار

به این دلیل نام موزه بدون دیوار را روی این شهر گذاشته اند که این شهر آثارباستانی زیادی را درون خود جای داده است .این شهر باستانی روزگاری پایتخت باستانی دودمان شیلا محسوب میشد

8.جزیره نامی

جزیره نامی مکانیست که نمایان گر سمفونی رنگ ها در همه فصول سال است اما بهترین فصل برای سفر به این جزیره پاییز است.

9.ایتائه وون ، محله خوشمزه کره

این محله یکی از بهترین جاهای کره جنوبی برای امتحان کردن طعم بی نظیر و لذیذ خوراک هاست . این محله برای شب زنده داران بدلیل مغازه های روشن و عطر غذاها عالی ست.

10.دره پوچئون

معدنی سنگی متروکه که اکنون به پارکی تفریحی و پر از امکانات تبدیل شده است .این مکان برای علاقمندان به سنگ و نجوم عالیست.زیباترین بخش این پارک حوضچه سبز رنگیست که از آب باران و چشمه در معدن بوجود آمده است.

بهترین غذا ها در کره
1.کیمچی
این غذای لذیذ از کلم نمک زده و خشک شده و ترکیب آن با فلفل قرمز ،سی،زنجبیل و موسیر تهیه می شود .


2.توفو نرم آبپز شده
توفو نرم صدف و یک تخم مرغ در آبگوشتی فلفلی یک غذایی است که شباهت زیادی به سوپ دارد که در ظرف های شرقی که گرما را بخود نگه میدارد سرو میشود


3.جاجانگمیون
این غذا در واقع همان نودل با رب لوبیای سیاه است .


4.سوپ کیمچی
این سوپ از کلم قرمز سرخ شده به همراه توفو،نودل،سلوفان،گوشت قرمز یا تن ماهی طبخ می شود


5.خرچنگ با سویا
این خوراک از خرچنگ خوابانده شده در سس سویا تهیه میشود .آنچنان لذیذ است که از آن به نام دزد برنج یاد می شود


6.تتئوکبوکی
این غذای قرمز و نارنجی به کیک های برنجی بخارپز و برش داده شده اختصاص یافته که همراه با کیک ماهی و موسیر پخت کی شود.


7.سامگیتانگ
سوپ غلیظ گلوتن داری است که پر از فیله مرغ است و جنسینگ که طعم بی نظیری به سوپ می دهد


8.بیبیمباپ
این غذا در کاسه مخصوص سرو میشود که ترکیب ساده ای از ساده و سالادی از سبزیجات ، برنج ، گوشت فیله و تخم مرغ همراه با روغن کنجد درست می شود.


9.گیمباپ
ترکیبی از سبزیجات سرخ کرده ،گوشت قرمز ،تربچه شیرین شده و برنج است که در برگ گیاهی دریایی به نام گیم پیچیده می شود و بصورت دایره برش داده می شود.


10.هائه مول پاجون
پنکیک ترد و پر ملات کره ای زمانی که با صدف یا دیگر غذاهای گیاهی ترکیب شده باشد مزه بسیار بهتری دارد که ترکیب آن با نوشیدنی سنتی کره ای که از برنج گرفته می شود عالی ست.

لیستی از بهترین مراکز خرید کره
1.مرکز خرید لوته
2.مرکز خرید کوئیکس
3.مرکز خرید کئوب سیتی
4.مرکز خرید مسناپولیس
5.مرکز خرید تایمز اسکوئر
6.مرکز خرید آی پارک
7.مرکز خرید دوتا
8.مرکز خرید اینسادونگ
9.مرکز خریدگوتو
10.مرکز خرید دونگ دائمون

و در آخر کره جنوبی به دلیل طبیعت بکر و تلفیق آن با پیشرفت تکنولوژی مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران در دهه اخیر قرار گرفته است . سفر به کره جنوبی میتواند یکی از خاطره انگیز ترین سفر های زندگی شما باشد.

سفر به ژاپن

سفر به ژاپن

سفر به ژاپن سرزمین شکوفه های گیلاس

کشور ژاپن در شرق آسیا قرار دارد که به وسیله دریایی با همین نام از سواحل شرقی قاره آسیا جدا شده.تقریبأ 68 درصد کشور ژاپن کوهستانی است.کوه های ژاپن از زیباترین جاذبه های آن بشمار می رود.(فوجی)بلند ترین قلّه کوهستانی ژاپن است.لازم به ذکر است که یک دهم کل آتشفشان های جهان در این کشور وجود دارد.ژاپن دارای 10 رودخانه بزرگ و 12 دریاچه است .کشور ژاپن به نسبت وسعتش از تراکم جمعیت بسیار بالایی برخوردار است ،مساحت این کشور برابر است با 0/3 درصد کل مساحت دنیا که به صورت مجموعه ای از جزایر در جهت شمال شرقی-جنوب غربی بین 35 تا 45 درجه عرض شمالی گسترده شده است.

آب و هوای ژاپن
ژاپن تشکیل شده از جزایری است که از شمال به جنوب کشیده شده است ،به همین خاطر آب و هوای مناطق گوناگون آن به شدت باهم فرق دارند.ژاپن دارای چهار فصل در سال است.ژاپن به دلیل گستردگی طولی بسیار زیاد از تنوع آب و هوایی زیادی برخوردار است که شمال آن زمستان های سرد و طولانی و پر برفی را دارا است.جنوب ژاپن تابستان های بسیار گرم و زمستان های معتدلی را دارد.

جاذبه های دیدنی ژاپن
طبیعت بینظیر و چشم نواز ژاپن اولین دلیل سفر به این کشور زیباست.جذابیت های طبیعی ژاپن آن را به بهشتی برای گردشگران این کشور تبدیل کرده است.این کشور خانه بهترین مناظر طبیعی جهان است.طبیعت ژاپن تلفیقی است از کوه ها ،دریاچه های جذاب ،جنگل های بامبو ، آبشار های زیبا که در طول سال در ژاپن میتوانید به آن سفر کنید.
از دیدنی های ژاپن میتوان اشاره کرد به :

1.قصر تاریخی شیروساکی
2.قصر سلطنتی توکیو
3.هیروشیما
4.تاکایاما
5.کاماکورا
6.کانازاوا
7.شهرنیکو
8.کوه فوجی
9.کوه کویا یا کویا سان
10.کوه آسو
11.ساحل ایشیگاکی
12.جزیره هاشیما
13.جزیره اوکینوشیما
14.جزیره تاشیروجیما
15.جنگل باکبو آراشیاما
16.باغ وحش اوئنو
17.مونت کویا
18.پارک های شگفت انگیز ژاپن

 

 
کوه فوجی ژاپن یکی از مشهور ترین جاذبه های گردشگری ژاپن است.برای تناشای چشم انداز کوه فوجی تقریبأ در تمام فصول سال می توانید به ژاپن سفر کنید.کوه فوجی یا فوجیستان برای ژاپنی ها فقط یک کوه نیست،جایگاه فوجی در فرهنگ ژاپن بسیار ویژه و مقدس است.کوه فوجی ژاپن از قرن هفتم مکانی مقدس برای مذهب شینتو در ژاپن بوده این کوه به یک نماد برای مردمانش تبدیل شده است.اکثر گردشگران بازدید یا صعود به این کوه را در لیست الویت دیدنی های خود قرار می دهند.


توکیو پایتخت کشور ژاپن و یکی از بزرگ ترین پایتخت های صنعتی دنیا بحساب می آید.این شهر بزرگ دارای جاذبه های زیادی برای گردشگران است،سوشی های تازه و شب های نورانی و پرهیجان که در این شهر وجود دارد هر گردشگری را وسوسه می کند که چند روزی را در این شهر پرهیاهو سپری کند.


بهترین خوراک ها در ژاپن
راز سالم ماندن طول عمر ژاپنی ها غذای سالم و ارگانیک است اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به غذا های ژاپنی علاقه دارید در زیر لیستی از 10 غذای برتر در ژاپن را امتحان کنید:

سوشی
سوشی معروف ترین غذای ژاپن که نتنها در ژاپن بلکه در تمام دنیا شهرت دارد وماده اصلی سوشی برنج،ماهی،میگو یا غذاهای دریایی دیگر به صورت خام در داخل برگ جلبک مثل دلمه پیچیده می شود

نودل
این غذای بسیار محبوب از آرد گندم درست می شود،و بعد سس سویا و سس مخصوص ماهی خوابانده شده و در نهایت گوشت ،غذاهای دریایی سرخ شده و سبزیجات به آن اضافه می شود.

سوکیاکی
سوکیاکی گوشت به صورت برش های نازک به سبزیجات تازه و ادویه های مخصوص به صورت کاملا حرفه ای در آب پخته می شود.

میسو
این سوپ فوق العاده با لوبیای مخصوص پخته و قطعه قطعه شده و به همراه لوبیا سبز و سایر سبزیجات تازه تهیه میشود

یاکیتوری
این غذا گوشت مرغ آغشته شده با سس سویا و سرکه مخصوص است که با چوب های کوچک چینی بر روی ذغال گریل می شود

اوکونومیاکی
اوکونومیاکی یک پنکیک مخصوص ژاپن است.ماده اصلی تشکیل دهنده آن کلم ،سیب مینی،گوشت و ماهی به همراه ترشی زنجبیل است.

گیودون
گیودون از گوشت گوساله ،پیاز به همراه ادویه و سس های مخصوص تهیه شده و در آخر با برنج پخت شده و سرو می شود

تاکو رایس
ترکیبات این غذا برنج ، کتهو ، گوشت ،پنیر است.در پخت تاکو رایس ابتدا برنج و گوشت را پخته و بعد با کاهو و پنیر ترکیب می کنند.

تاکویاکی
تاکویاکی یک غذای مخصوص دریایی است که با اختاپوس تهیه می شود.در این غذا اختاپوس را کامل له کرده و در تابه مخصوص سرخ می کنند.

نودل سوبا
سوبا گندم سیاه ژاپنی است که در اکثر غذا های ژاپنی استفاده می شود.در این نودل مایعی از سس سویا با مواد مخصوص آماده شده و سپس میگو یا ماهی به همرته سبزیجات دیگر به آن اضاف می شود.

 

مراکز خرید ژاپن
خرید کردن وسفر بخش جدایی ناپذیر از یک دیگر هستند ،ازین پس بهتر است قبل از سفر با مراکز خرید کشوری که قصد سفر به آن را دارید آشنا شوید .در اینجا لیستی از بهترین مراکز خرید در ژاپن را خواهیم داشت :

1.شین جوکو
2.شیبویا
3.گینزا
4.آمه یوکو
5.مرکز خرید گرند بری
6.اودایبا ونوس فورت
7.سوگامو
8.آکیهابارا
9.ناکانو
10.دون کوئی جوت

 

جذاب ترین فستیوال ها در ژاپن

1.فستیوال برف و یخ ژاپن در ساپورو
2.مراسم آتش بازی در ژاپن
3.جشن شکوفه های گیلاس در ژاپن
4.جشن سانجا
5.جشن تکلیف ژاپن
6.فستیوال گانجیتسو
7.جشنواره تننو

 

و در آخرسفر به ژاپن بعنوان سفری بهشتی در بین علاقمندان به جهان گردی شناخته می شود.ژاپن کشوری با تمدنی بسیار غنی و کهن است.تاریخ قدیمی ژاپن و آثار باقی مانده از زمان های گذشته دلایل سفر گردشگران به ژاپن است.علاوه بر آثار تاریخی ژاپن ،مناظر طبیعی لین کشور تجربه ای تکرار نشدنی برای گردشگران رقم خواهد زد.

سفر به برزیل کشوری اعجاب انگیز

سفر به برزیل کشوری اعجاب انگیز

برزیل ، کشور همیشه خوشحال

برزیل یکی از محبوب ترین مقاصد بین گردشگران بشمار می رود.این کشور زیبا و حیرت انگیز هر ساله تعداد بی شماری از گردشگران را در خود جای می دهد .برزیل در آمریکای جنوبی قرار گرفته و جذابه های گردشگری فراوانی دارد.این کشور طبیعتی بی نظیر و بکر ،باغ وحش های متنوع با گونه های جانوری فراوان  و شهر ها و بنا های تاریخی شگفت انگیزی را داراست.

پایتخت برزیل شهر برزیلیا نام دارد و مردم این کشور به زبان پرتغالی صحبت می کنند

 

آب و هوای برزیل

این کشور زیبا آب و هوای متنوعی دارد که به طور کلی بخش زیادی از آن آب و هوای گرمسیری دارد اما به طور کل برزیل دارای 5 نوع آب و هوا است :گرمسیری در مرکز ،کوهستانی ،نیم خشک در شمال شرقی ،استوای در شمال و معتدل در جنوب.

برای سفر به برزیل دلایل زیادی وجود دارد اولین دلیل برای سفر به این کشور ساحل های بی نظیر آن است و دومین دلیل فستیوال هایی که باعث شده شادی و انرژی در این کشور موج بزند.   

مهم ترین شهر های برزیل :

برزیلیا :این شهر به عنوان پایتخت برزیل،یکی از مهم ترین شهر های این کشور است .برزیلیا در ارتفاعات قرار دارد و به سمت داشتن ساختاری مدرن حرکت می کند.

 

 

ریو دو ژانیرو:این شهر در جنوب شرقی برزیل قرار دارد.پربازدید ترین شهر در جنوب کشور برزیل قرار دارد.این شهر در کنار جاذبه های طبیعی متنوع دارای کارناوال های بزرگ و مختلف است ازین رو بین دیگر شهر های برزیل محبوبیت بسیاری دارد.


سائوپائولو:این شهر بزرگ ترین شهر برزیل است که در جنوب شرقی آن قرار دارد.بیشترین شهرت آن مربوط به جنگل های فراوان و پارک های عمومی است.


ایگواسو:این شهر در جنوب برزیل قرار دارد که به اسم فوز دئ ایگواسو معروف است.روی نقطه تلاقی مرز سه کشور برزیل ،آرژانتین،پاراگوئه قرار دارد.جاذبه های گردشگری شهر های معروف برزیل:

سائوپائولو:موزه هنری،خیابان پائولیستا،پارک های تفریحی و رستوران های بین المللی از جاذبه های  گردشگری این شهر هستند.

 

ریو:ساحل کوپاکابانا،کارناوال های پر از هیجان ریو،رستوران ها و تله کابین جنگل تیجوکا ،مجسمه معروف و غول پیکر مسیح از جاذه های این شهر زیبا هستند.

 

جاذبه گردشگری ایگواسو:آبشار های ایگواسو ،گشت و گذار در میان جنگل های آمازون و پارک پرندگان ،معبد بوداست

 

کشور برزیل یکی از کشورهای جهان میباشد که در آن فرودگاه های بسیار زیادی وجود دارد که تعداد آن ها چیزی بیش از 4000 فرودگاه بوده.

تعدادی از فرودگاه های بین المللی برزیل:

فرودگاه سانته ماریا ،آراکاخو

فرودگاه بین المللی ول د کائس ،بلم

فرودگاه بین المللی تانکردو نوس ،بلو هوریزونته

فرودگاه بین المللی برزیلیا

فرودگاه بین المللی ویراکوپوس

فرودگاه بین المللی کامپوگرانده

فرودگاه بین المللی مارشال روندو

فرودگاه بین المللی آفونسو پنا

فرودگاه بین المللی هرکیلیو لوز

 

بهترین مراکز خرید دربرزیل:

 1.مرکز خرید باررا شاپینگ

2.مرکز خرید ویلیج مال

3.مرکز خرید لبلون

4.خیابان فیرا هیپی د آیپانما

5.نیویورک سیتی سنتر ریودوژانیرو

6.نووا آمریکا

7.فشن مال

8.ریو سول

9.ریو دیزاین بارا

 

بهترین خوراکی های برزیل:

غذاهای برزیل همگی تاثیر گرفته از غذاهای سرتاسر جهان است و مواد تشکیل دهنده آن ها سنت های سرزمین دوری مانند آفریقا ،ژاپن و پرتغال را یاد آور می شوند.

 

1.پیکانیا:گوشت کبابی یکی از خوراک های است که تخصص برزیلی هاست.پیکانیا گوشت به سیخ کشیده شده ای است که با نمک طعم دار شده است.

 

2.پاستل دو کئیژو:این غذا یک نوع کماج ترد و سرخ شده ای است که بیشتر در سائوپائولو پیدا می شود.این غذای لذیذ را داغ و همراه نوشیدنی میل میکنند.ترکیبات پاستل از مرغ و گوشت چرخ کرده گرفته تا پنیر آب شده است.3.کراکت مرغ برزیلی:این خوراک سرخ کردنی همان کراکتهای تردی هستند که معمولا با مرغ رشته شده و پنیر کاتوپیری پر میشوند.

 

4.پونجو کئیژو:این غذا از نان سبک و نرم ساخته می شود که از خمیری ساده ،متشکل از آرد کاساوا و پنیر نرم است.این غذا بیشتر برای صبحانه سرو می شود.

 

5.کیبی:کیبی ها اسنک های کوچک گوشتی هستند که از ترکیب گوشت گاو یا گوسفند چرخ شده و بلغور گندم تهیه می شود این خوراک اکثرا با انواع گوناگون سبزی معطر یا ادویه چاشنی دار می شود.


6.چیپس کاساوا:گیاه کاساوا یکی لز رایج ترین مواد اولیه در برزیل بشمار می رود.این خوراک که بصورت برش های سرخ شده در دکه های کنار خیابان به فروش می رسد

 

7.باکالیائو یا ماهی کاد لقمه ای :این اسنک های خوشمزه در واقع کوفته های کوچکی از ماهی کاد هستند.این خوراک از اسلایس های کاد شور و سیب زمینی درست می شود که در آخر آن را سرخ می کنند.

 

8.ترافل شکلات:این ترافل از شیر غلیظ شده پودر کاکائو درست می شود. این خوراکی در میان کودکان و بزرگسالان محبیوبیت بسیاری دارد.

9.فیژوادای برزیلی:این غذا بعنوان غذای ملی برزیل شناخته می شود که خورشتی غنی و مقوی تهیه شده از برش های گوشت قرمز است.این خوراک اصالتا غذای مردم ریو بحساب می آید.

 

10.آکاراژه برزیلی با واتاپا:این خوراک پر از ادویه های تند و پر از حرارت است .این خوراک تهیه شده از لوبیای چشم بلبلی له شده و پیاز که کاملا در روغن پالم سرخ شده است.

 

11.واتاپا:نوعی خوراک غلیظ و پرملات است که در مناطق شمال شرقی کشور برزیل مصرف می شود.این خوراک ترکیب شده از نان،میگو،مغزیجات،شیر نارگیا و سبزیجات تهیه می شود این غذا بسیار خوش عطر و طعم است.

و در آخر نوشیدنی بومی برزیل:

کاچاچا :یک نوع نوشیدنی گرفته شده از نیشکر است که طعم گیاه مانند می دهد و ماته یربا یک نوع گیاه بومی آمریکای جنوبی است که از چایی تهیه می کنند این نوشیدنی طعمی تلخ دارد که مزه ای شیبیه گیاه اکالیپتوس می دهد.

 

از برزیل چی سوغات ببریم؟

در خرید سوغات در نظر گرفتن تاریخ و فرهنگ اهمیت زیادی دارد ،برزیل کشوری ساحلی است و زندگی مردم این منطقه با ساحل و دریا خو گرفته است ،با در نظر گرفتن این نکته ها می خواهیم بهترین گزینه ها را برای سوغات برزیل معرفی کنیم:

قهوه برزیل :یکی از معروف ترین قهوه ها در جهان است.کشور برزیل بزرگ ترین تولید کننده قهوه در جهان است.

سنگ قیمتی برزیل: از زمان استعمار پرتغال ،تولید سنگ های قیمتی برزیلی با کیفت در سطح جهانی شناخته شده است.استخراج از سنگ معادن قیمتی یکی از ستون های اقتصادی این کشور به شمار میرود.

 

کنگا: نوعی پارچه است که در سواحل برزیل کاربرد دارد ،اگر در ساحل های این کشور عبور کنید تعدادی زیادی کنگا با طرح ها و رنگ های مختلف خواهید دید.

هاموک یا ننوی برزیلی:

ننوی برزیتی یکی از صنایع دستی مردم محلی برزیل است، به دلیل آب و هوای گرمسیری که برزیل دارد از آن ها در حیاط خانه یا باغ استفاده می شود.ننو به این خاطر سوغاتی کشور برزیل بحساب می آید که با فرهنگ و جغرافیای این کشور زیبا عجین شده است.

 

 

و سخن آخر 

خیلی از مسافرانی مه به این کشور اعجاب انگیز سفر کرده اند ،معتقد هستند که سواحلش شما را جادو میکند ،سفر به برزیل و بازدید از جاذبه های شگفت انگیز این کشور می تواند برای خیلی از مسافران و گردشگران جذاب باشد .در برزیل از حیات وحش با انواع گوناگون حیوانات و پرندگان گرفته تا بیابان های وسیع و بکر،جنگل های انبوه و دست نخورده آمازون همگی هدیه سفر به این کشور زیبا هستند.

فستیوال های برزیل

فستیوال های برزیل

جشن ها و فستیوال های برزیل

برزیل کشوری است که هر زمان که اسم آن به میان میاید فستیوال های متنوع و رنگارنگ آن در ذهن ما نقش می بندد.برزیل به داشتن فستیوال های گوناگون شهرت دارد زمانی که فستیوال های این کشور شروع می شود از پیر گرفته تا کودکان با خوشحالی و هیجان در آن شرکت می کنند.در طول سال فستیوال های متنوعی در این کشور برگزار می شود که هر کدام علت و مفهوم خاصی دارند . در ادامه با فستیوال های برزیل بیشتر آشنا خواهید شد:

 

کارناوال ریو

کارناوال ریو یکی از مشهورترین فستیوال های جهان است .این فستیوال هر سال به مدت 5 روز در ریودوژانیرو برگزار می شود.هر سال همزمان با عید پاک ، از روز جمعه تا سه شنبه ،یک روز پیش از چهارشنبه خاکستری کارناوال ریو برگزار می شود.در این مراسم مردم با لباس های خاص و جالب ،به همراه طبل زنان و رقصنده ها ، یک رژه بزرگ در خیابان های ریو برگزار می کنند.گردشگران هم می توانند در این مراسم و شادی بزرگ با مردم برزیل شرکت کنند.در این کارناوال کنسرت های موسیقی و جشن های بالماسکه در سرار شهر انتظار مردم را می کشد.موسیقی سامبا ، نوشیدنی کایپیرینها که از آب لیمو ،شکر،یخ تهیه می شود،از جمله مواردی است که هیجان و شورجشن را بیشتر میکند.

 

فستا دو پیائو

فستا دو پیائو یا فستیوال گاوچران ها به مدت 60 سال است که یکی از فستیوال های محبوب برزیل به شمار می رود. این فستیوال که در واقع یک نمایش سوارکاری با اسب و گاو همراه با موسیقی کانتری است، در سرتاسر کشور برزیل از جمله مارابا ،یوبرابا و بارتوس برگزار می شود.این تاریخ مصادف با سالگرد اولین فستیوال ثبت شده گاوچران ها است.

 

فستیوال اکتبر

این فستیوال در شهر زیبای بلومنائو برگزار می شود.امروزه این شهر میزبان بیش از 1 میلیون گردشگر است که برای شرکت در فستیوال اکتبرفست و لذت بردن از غذا ،موسیقی و فرهنگ برزیلی به این شهر سفر می کنند.یکی از بهترین مکان ها برای تماشای یکی از هیجان انگیز ترین فستیوال های برزیل ،بهشت ساحلی بالنیاریو است.

 

فستیوال دو لمانژا

این فستیوال در شهر سالوادور برای ادای احترام به الهه دریا برگزار می شود.سالوادور به عنوان <<پایتخت شادی>> در برزیل شناخته می شود.این فستیوال هر سال در اوایل ماه فوریه برگزار می شود.در این فستیوال مردم هدایای خود را با قایق به دریا میسپارند .این هدیه ها شامل گل ،عطر ، لباس یا حتی جواهر میباشد.مردم این هدایا را برای الهه دریا به دلیل کمک های که در گذشته به آنها کرده و همچنین کمک های که قرار است در آینده بکند پیشکش می کنند.بزرگترین فستیوال دو لمانژا در پرایا ورملها یکی از سواحل زیبای برزیل برگزار می شود.

 

فستا ژونینا

تمام ماه ژوئن به افتخار یکی از کشیش های تعمید دهنده به نام سنت جان در سرار برزیل جشن گرفته می شود.نام دیگر این فستیوال سنت جان است.در این مراسم زندگی روستایی با لبلس ساده و معمولی ، همراه با غذا و پایکوبی در چادری بزگ جشن گرفته می شود.در شهر های بزرگ تر این جشن در ساختمان هایی با پرچم های رنگین و بادکنک تزئین شده اند برگزار می شود.لباس های که در این مراسم پوشیده می شود شامل پیراهن های شطرنجی ،کلاه حصیری ،نقاشی کک مک روی صورت کودکان است.

 

فستیوال فولکلور پارینتینز

این فستیوال هر ساله درایالتی واقع در شمال کشور برزیل برگزار می شود.این فستیوال دومین فستیوال بزرگ برزیل بعد از رکارناوال ریو است.این فستیوال به مدت 3 روز در اواخر ماه ژوئن بر گرفته شده از یکی افسانه های برزیلی ، که زنده شدن یک گاو است برگزار می شود.از دیگر جاذبه این فستیوال می توان به مسابقه بین دو تیم گارانتیدو و کاپریکوسو اشاره کرد که برای بازگویی داستان این گاو از طریق رقص و آواز به رقابت با یکدیگر می پردازد.این فستیوال با نام بوی بومبا نیز شناخته می شود.

 

جشن سال نو در کوپاکابانا

ریودوژانیرو هر ساله میزبان یکی از بهترین جشن های سال نو در سرتاسر جهان است.مردم از سرار کشور برزیل و گردشگرانی از سرار جهان برای شرکت در این مراسم به ریو سفر می کنند.

 

لاواژم دو بونفیم

این فستیوال بزرگ ترین فستیوال در سالوادور است.هرساله هزاران نفر در این فستیوال شرکت می کنند و به پایکوبی و شادی و آواز خواندن و نواختن ساز می پردازند.اگرچه این یک فستیوال مذهبی محسوب می شود اما همراه با شادی و پایکوبی در خیابان هاست


گرندپری فرمول یک

گرند پری یک رویداد جهانی و مشهور است که طرفداران زیادی از سرتاسر جهان دارد.این مسابقه در محله ی اینترلاگوس در سائوپائولو برگزار می شود.سائوپائولو هر سال در ماه های مارس یا آوریل میزبان مسابقه گرندپری است.

 

کارناوال سالوادور

کارناوال سالوادور هر سال در اواخر ماه ها فوریه آغاز می شود و تا اوایل ماه مارس ادامه دارد.این فستیوال با یک موضوع مشخص برگزار می شود و در روزهای برگزاری فستیوال ، شهر با همان تم تزئین خواهد شد.این فستیوال به مدت یک هفته طول می کشد.

 

فستیوال لولاپالوزا

لولاپالوزا بزرگترین فستیوال موسیقی در سائوپائولو است . این رویداد هر سال با هنرنمایی گروه های موسیقی و هنرمندانی از موسیقی هیپ هاپ و راک برگزار می شود.نمایش های کمدی هم علاوه بر کنسرت های موسیقی در این فستیوال  اجرا می شوند.برای شرکت در این رویداد می توانید بلیط های خود را از قبل رزرو کنید.

 

برزیل سابور

فستیوال برزیل سابور بزرگ ترین رویداد غذا در برزیل است.در این فستیوال انواع غذا های سنتی سرو می شود. هر کدام از رستوران های که در این فستیوال حضور دارند غذایی جدید ارائه می دهند.این فستیوال هر سال در ماه می به مدت چند هفته برگزار می شود.با شرکت در فستیوال برزیل سابور می توانید خوشمزه ترین غذا های محلی برزیل و میوه آسای و پنیر را امتحان کنید.

 

مکان های دیدنی برزیل

مکان های دیدنی برزیل

 مکان های دیدنی برزیل

کوه شوگر لوف

این کوه یکی از جاذبه های گردشگری شگفت انگیز در یکی از شهر های معروف برزیل به نام ریودوژانیرو میباشد.این کوه اسم خیلی جالبی دارد که از شکل آن الهام گرفته شده است که مانند کله قند است و به آن کوه کله قند گفته می شود.این کوه شیب دار در ارتفاع 395 متری از سطح آب کنار ساحل کوپاکابانا قرار گرفته است.در سفر به برزیل و بازدید از این منطقه بسیار زیبا میتوانید به کمک تله کابین به بالای کوه شوگر لوف برسید.این کوه زیبا در هنگام غروب چشم انداز بسیار جذابی دارد.برای رسیدن به این کوه می توانید از میان سه گزینه استفاده از تله کابین ،پیاده روی تا تپه و کوه نوردی یکی را انتخاب کنید.

 

 

پاراتی

پاراتی شهری کوچک در جنوب ریودوژانیرو است. این شهر در امتداد ساحل سبز برزیل و سائولوپائولو است.این شهر به دلیل داشتن طبیعتی حیرت انگیز ، کوهستان های زیبا و جنگل های وصف نشدنی در کنار سواحل بی نظیر به یکی از جاذبه های بی نظیر کشور برزیل تبدیل شده است.شهر پاراتی به دلیل قراری گیری آن در خلیج،از تعدادی زیادی جزیره استوای بهرمند است.

 

سواحل کوپاکابانا

این ساحل در شهر زیبای ریودوژانیرو قرار گرفته است که از مشهور ترین سواحل در دنیا بشمار می رود.در دو انتهای ساحل می توان از قلعه تاریخی کوپاکابانا ،پستوسیس و دوک کاسیاس ، بازدید کرد.این ساحل محل برگزاری مسابقات جهانی فوتبال ساحلی است.در اطراف این ساحل زیبا تعداد زیادی رستوران ،فروشکاه و هتل موجود است و گردشگران بسیاری را این ساحل هر ساله در خود جایی می دهد.

ساحل الیا گرانده یا جزیره بزرگ برزیل

این ساحل به فاصله ی 1 ساعت از شهر ریو قرار گرفته است .در این ساحل خبری از وسیله نقلیه موتوری نیست و هوای بسیار تمیز و محیطی مملو از آرامش را به همراه دارد.این جزیره یکی از مقاصد محبوب گردشگری است. این جزیره با سواحل شنی سفید رنگ و آب های تمیز و شفاف و مسیری جنگلی می تواند خاطره ساز ترین تجربه شما به برزیل باشد.

 

پارک ایبیراپوئرا

این پارک در سائوپائولو که یکی از بزرگ ترین شهر های کشور برزیل است قرار دارد.این پارک در بالای دریاچه ای زیبا با نمای حیرت انگیز واقع شده ، فضای سبز این پارک با مجسمه های یادبود از جمله مجسمه ی پدروآلوارز کابرل ،موزه ها ،زمین های بازی ،باغ ها ، مسیر دوچرخه رو و استخر ها و فضاهایی که برای اجرای نمایش ساخته شده است یک تفرجگاه بی نظیر تبدیل شده.

 

پارک ملی لینسویز ماراینسیز

این پارک یکی از منطقه های گردشگری محبوب برزیل است که می تواند اعجاب هر گردشگری را برانگیزد.این پارک در شمال شرقی کشور برزیل قرار دارد که واقع در ایالت مارانو است.این پارک خارق العاده جز 15 مکان زیبای کره زمین قرار گرفته است.دلیل خاص بودن این پارک تقابل شن زار و صحرا با دریاست.در این پارک سالانه 1100 میلی متر باران می بارد و این مقدار بسیار زیاد است که علت این باران قرار گیری در کنار حوزه رود آمازون است.از تفریحات این منطقه میتوان اشاره کرد به آفرود ،شنا و آب تنی ،عکاسی و ثبت مناظر ،قایق سواری، تیوپ سواری ،گشت و گذار در آسمان ،چتر بازی اشاره کرد.

 

کلیسای جامع برزیلیا

این کلیسا در شهر برزیلیا،پایتخت کشور برزیل قرار دارد.این کلیسا به معنی کلیسای بانوی ما آپرسیداست. بازدید ازین عباذتگاه حس عجیبی دارد ،کسانی که برای بار اول این کلیسا را میبینند فکر میکند پیش روی آن ها یک ساختمان اداری یا گل خانه است . سرتاسر نمای ساختمان این کلیسا شیشه است و از دوردست می درخشد.

 

موزه هنری سائوپائولو

این موزه از موزه های مهم و معروف در شهر سائوپائولو است . این موزه کلکسیونی بی نظیر از آثار هنری برزیلی ،چاپ و نقاشی و هم چنین مجموعه های کوچک تری از هنر های آفریقای و آسیای باستان و هنر های تزئینی را در خود جای داده است.

 

بونیتو

برای تجربه ای خاطره انگیز شنا در کنار ماهی ها در آبراه بسیار شفاف بونیتو ، بهشت گردشگران در برزیل بروید.افراد ماجراجو برای دیدن جاذبه های طبیعی این منطقه همچون آبشار های بزرگ ، غارهای پرعظمت و غواصی در آب های غار اینجا را بعنوان مقصدشان انتخاب می کنند.

 

پلورینیو ،سالوادور

پلورینیو شهری بزرگ در شبه جزیره در سواحل باهیا است.این منطقه مملو از خانه های رنگارنگ استعماری است که خیابان های آن از سنگ فرش پوشیده شده است و بیانگر تاریخ برزیل از بردگی تا آزادی است.

 

خیابان پائولیستا

در شهر سائوپائولو خیابانی به طول 2.8 کیلوکتر وجود دارد که مرکز فعالیت و جنب و جوش در این شهر میباشد.در این خیابان رستوران ها و کافه های بسیاری وجود دارد .در این خیابان چندین موزه نیز قرار دارد که مهم ترین آن ها موزه هنر سائوپائولو قرار دارد.این خیابان که شاه راه اصلی شهر بحساب می آید محل برگزاری جشن ها و جشنواره های بسیاری است .

 

سالن تئاتر آمازوناس

این سالن تئاتر یکی از زیبا ترین و البته عجیب ترین سالن خانهی اپرای جهان می باشد که یکی از جاذبه های گردشگری کشور برزیل می باشد و سالانه تعداد زیادی گردشگر را به سوی خود می کشاند.این تئاتر یکی معروف ترین نقاط شهر آمازوناس نیز هست.

 

اوروپرتو

اوروپرتو به معنی طلای سیاه یکی از شهر های استعماری برزیل است.این شهر بناها و مجشمه های بسیاری برای تماشا دارد، کلیساهای عظیم با تزئونات بسیار خیره کننده و بناهای با معماری سبک باروک محبوبیت زیادی بین گردشگران این شهر دارد.

 

پله های سلارون

این پله ها با کاشی های رنگارنگ پوشیده شده است و نمادی از عزم راسخ خالقشان ، یعنی خورخه سلارون میباشد.این پله زیبا ترین راه پله در دنیا و یکی از مهم ترین مکان دیدنی ریو بشمار میرود.این پله ها که ابتدا از کاشی های زرد و آبی و سبز پوشیده شده بود که نماد پرچم برزیل است .

 

سفر به تایلند،سرزمین لبخند

سفر به تایلند،سرزمین لبخند

کشور تایلند یکی از کشور های آسیایی پرطرفدار بین گردشگران می باشد. همه ساله گردشگران بسیاری به این کشور زیبا سفر می کنند. این کشور در بخش جنوب شرقی آسیا واقع شده است.تایلند یکی از سه مقصد گردشگری محبوب در بین مردم قرار گرفته است.

سواحل دیدنی با آب های شفاف و همچنین جاذبه های تاریخی و بناهای مذهبی همگی سبب شده این کشور سالانه گردشگران بسیاری را در خود جای دهد.

 

موقعیت جغرافیایی کشور تایلند

این کشور همان طور که در بالا اشاره کردیم در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است و با برمه و لائوس از قسمت شمال و از جنوب با مالزی و خلیج تایلند همسایه است. پر جمعیت ترین شهر این کشور بانکوک است و نام تایلند از زبان محلی برگرفته شده است که به معنای سرزمین حوری می باشد.

 

آب و هوای کشور تایلند چگونه است؟

با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور تایلند و نزدیکی آن به دریا بیشتر مواقع دارای آب و هوای معتدل و مناسب است.شمال این کشور کوهستانی است و دارای جنگل های بسیاری است و نواحی مرکزی آن پوشیده شده از شالیزار های سرسبز برنج است.

 

جاذبه های گردشگری تایلند

جزیره فی فی

فی فی یک مجمع الجزایر زیباست که در استان کرابی واقع شده است و از فاکت زیاد دور نیست. کو فی فی دان تنها جزیره ای در تایلند است که دارای ساکنین محلی است.این جزیره دارای تفریحات آبی متنوعی است که تفریح و گشت و گذار گردشگران را فراهم میکند مانند ،غواصی ،شنا و کایاک .

خلیج فانگ نا

این خلیج در 95 کیلومتری جزیره فاکت قرار گرفته است که شامل کانال های زیبا و جزیره های آهکی است.این خلیج یکی از خوش منظره ترین مناطق گردشگری تایلند است.معروف ترین جزیره بنام کو پینگ که به اسم جزیره جیمزباند معروف است در این خلیج واقع شده است. راه محبوب گردشگران برای ورود به این جزیره زیبا کایاک های دریایی است.

 

وات آرون

یکی دیگر از مناطق دیدنی تایلند معبد پر خرج و زیبایی وات آرون است.نام آن به معنی معبد سپیده دم است که به افتخار آرونا ساخته شده است ،کسی که بعنوان رایج ترین خدای هندوها در هنگام طلوع خورشید مورد پرستش قرار می گرفت.

 

کو نانگ یوان

کو نانگ یوان یک جزیره کوچک در نزدیکی کو تا و قرار گرفته است .این جزیره کوچک اما آبی بسیار تمیز دارد که یک محل ایده آل برای شنا و غواصی است.

 

پارک تاریخی سوخوتای

این پارک زیبا در شمال تایلند واقع شده است . این پارک بقایای بجامانده از سوخوتای را در خود جای داده است که پایتخت یک امپراطوری با همین نام در قرن 13 و 14 بوده است.این کلمه به معنی سپیده دم از شادیست که شامل 200 قطعه از ویرانه هاست که حدود 26 عدد از آنها معبد و کاخ سلطنتی است.

 

پارک ملی موکا انگ دانگ

انگ دانگ به معنی کاسه طلا ست که یکی از مناطق دیدنی تایلند بحساب می آید که در خلیج آن واقع شده است.این پارک حیرت انگیز شامل 42 عدد جزیره است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.در آن جا گردشگران می توانند در خانه های ییلاقی زیبا اسکان کنند و به منظره بی نظیر جزیره ها و صخره های عجیب و غریب خیره شوند.

پارک ملی خائو یای

این پارک سومین پارک بزرگ تایلند است که در قسمت شرقی کشور و در قسمت ناخن قرار گرفته است . خانه بزرگی از فیل های آسیایی ،خرس های مشکی و مسیر های پیاده روی ،کابین ها و سایت های کمپ است. حتی رد پایی از دایناسور ها در این پارک وجود دارد .

پراست هین فیمای

این مکان دارای ویرانه های زیبا و بی نظیر در تایلند است که مشابه این سازه بصورت معبد در قرن 11 و 12 در آنگکور ساخته شده بود که قسمتی از امپراطوری خمر بود. گرچه بعنوان معبد بودابی ماهایانا ساخته شده است ولی کنده کاری های آنها ویژگی هندو ها را برای مسافران بازگو می کند.

 

جزیره سیمیلان

این جزیره در 84 کیلومتری شمال غربی شهر پر جمعیت پوکت قرار دارد.یکی از شناخته شده ترین مجمع الجزایر در دریای آندامان است که عمدتا به دلیل شگفتی های که در زیر آب های شفاف آن قرار دارد  در جهان شناخته شده است.جزیره سیمیلان معروف ترین جاذبه طبیعی تایلند می باشد که به مقصد مورد علاقه قایق های تفریحی و قایق های کردشگری تبدیل شده است.بارز ترین ویژگی این جزایر صخره های عظیمی است که سواحل غربی و جنوبی چند جزیره را پر کرده است.

 

آبشار تی لر سو

این آبشار در ارتفاع 250 متری و عرض 450 متری می باشد.مناظر این آبشار که واقع در رودخانه مائه کلونگ در استان تالک ، نزدیک به مرز بین تایلند و میانمار است واقعا دیدنی است.برای دیدن این آبشار باید حدود 2 کیلومتر پیاده روی کنید اما تماشای این آبشار بسیار تجربه شگفت انگیزی است که به طی کرده این مسیر میارزد.

 

پوکت

پوکت بزرگترین مجمع الجزایر تایلند است که دارای بیش از 1400 جزیره است .همچنین به عنوان محبوب ترین مقصد از مقاصد دیدنی در تایلند بعد از شهر بانکوک است.این شهر قدیمی و تاریخی دارای مغازه های محلی با رنگ آمیزی درخشان است.درخت آبی نام پارک آبی جدید پوکت است .به یاد داشته باشید در انتها لحظه رمانتیک غروب خورشید در این شهر زیبا را از دست ندهید.

 

تایلند چه خوراکی هایی رو امتحان کنیم؟

غذا های تایلندی به دلیل عطرو طعم های عجیب و دلچسب به عنوان غذاهای بین المللی شناخته می شود.در این جا بهترین غذاهای که می توان در سفر به تایلند تست کرد را برای شما گرد هم آورده ایم

1.تام یام گونگ

این خوراک عطرو طعم منحصر به فردی دارد.این خوراکی همان سوپ میگو تند است که از ترکیب : علف لیمو،موسیر،آبلیموی ترش،سس ماهی ،فلفل تازه و میگوی آبدار است.

 

2.توم خا کای

توم خا کای یک سوپ شبیه سوپ تام یام گونگ است اما محتویات این سوپ شامل لیموترش،علف لیمو،گالانگال ،شیر نارگیل ، ادویه جات مانند زنجبیل تازه استفاده می شود.

 

3.سوپ نودل

سوپ نودل یکی از غذاهای محبوب خیابانی تایلندی است.ریشه این غذا چینی است.سوپ نودل به همراه مرغ و گوشت گوسفند و رشته فرنگی و همچنین ادویه های مختلفی پخته می شود.

 

4.پد تای نودل سرخ شده به سبک تایلندی

این غذا از از نودل های برنجی و مقدار زیادی میگوی تازه ، جوانه های لوبیای خرد شده ، سبزیجات ، تخم مرغ ، تکه های توفوی خوشمزه ،پیاز و بادام زمینی خرد شده تهیه می شود.

5.پد سی ئیو ،نودل سرخ شده با سس سویا

در دستور غذایی تایلندی این غذا شامل نودل ،سیر ، پیاز ، تخم مرغ ،سبزیجات تازه فصلی و گوشت سرخ شده است .

6.کوئوپد ، برنج سرخ شده تایلندی

کوئوپد یک غذای ساده تایلندی است که می توانید درهمه رستوران ها نام این غذا را در منو ببینید.مواد تشکیل دهنده این غذای خوشمزه شامل برنج ،تخم مرغ ،سیر ، پیاز و یکی از پروتئین ها مانند مرغ ،میگو ،خرچنگ یا گوشت گاو است.

 

7.گائنگ پنانگ گای،کاری با پنانگ مرغ

این غذای خوشمزه یکی از غذاهای محبوب تایلندی است که اغلب با برنج سرو می شود.در خمیر این غذا دانه های زیره سبز،سس میگو،بادام زمینی و خمیر کاری قرمز درست می شود که همه باهم ترکیب شده و به شیر نارگیل اضاف می شود تا یک سس عالی درست شود و در نهایت مرغ را به آن اضاف می کنند.

 

8.ماهی بخار پز با سس لیموی تند

این غذا ماهی بخار شده به سبک تایلندی است. سس تند آن از چیلی ،سیر،سس ماهی ،آب لیمو و آب مرغ تهیه می شود.

 

9.سام تام (سالاد تند پاپایا سبز)

ترکیبات این سالاد گوجه فرنگی ،هویج ، لوبیا سبز ،بادام زمینی ،سیر ،چیس ،شکر ، آب لیمو و سس ماهی است.در سالاد سام تام پنج طعم را در یک سالاد تجربه خواهید کرد از جمله طعم شیرین ،تند ،شور ،ترش

 

10.یام نوا (سالاد گوشت گاو تند)

این غذا از تکه های گوشت گاو به همراه سبزیجات تازه و گیاهان ،مانند برگ نعناع تازه ،سیب زمینی ،پیاز سبز ،پیاز قرمز ،گوجه فرنگی های شیرین ، لیمو تازه ،سس ماهی و استویا تهیه می شود.

 

تفریحات در تایلند

_سقوط آزاد

_قایق سواری

_زیپ لاین

_غار نوردی

_غواصی

_جنگل نوردی

_آبشار نوردی

و...

 

سوغاتی های کشور تایلند

در خیابان های شهر کشور تایلند می توانید سوغاتی های خاصی برای دوستان و آشنایانان خود بخرید ، سوغاتی هایی که هر کدام نماد فرهنگ و تاریخ تایلند هستند

 

_ادویه جات تایلندی

_مجسمه های فیل و بودا

_زیور آلات تایلندی

_ابریشم و کتان تایلندی

_ظرف های زیبای تایلندی

و...

در آخر...

سفر به کشور تایلند می تواند لذت بخش ترین و جذاب ترین سفرهای زندگی هر انسانی باشد.کشور تایلند،یکی از توریستی ترین کشور های جهان است که امکانات و خدمات تفریحی و رفاهی زیادی برای گردشگران تعبیه کرده است.تور تایلند از آن تور های متفاوت بشمار می رود که شما عزیزان می توانید در زندگی خود تجربه کنید.

سفر به ایتالیا

سفر به ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای محبوب در جهان است  که در حوزه های گردشگری و مهاجرت مورد استقبال قرار می گیرد.این کشور زیبا بیش ترین جاذبه های گردشگری را در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسانده است.جمهوری ایتالیا کشوری مدیترانه ای در جنوب اروپاست که شامل شبه جزیره ایتالیا و دو جزیره بزرگ دریای مدیترانه ،سیسیل و ساردینی می باشد. فرانسه ،اسلوانی ، اتریش و سوئیس از کشور های همسایه ایتالیا هستند.این کشور از جغرافیا به 20 ناحیه تقسیم می شود.شهر رم پایتخت ایتالیا است که پر جمعیت ترین و بزرگ ترین شهر ایتالیا محسوب می شود.

 

 

ایتالیا به دلیل حضور رشته کوه های آلپ دارای آب و هوای متنوعی است .ایتالیا دارای آب و هوای گرم و خشک است بهترین زمان برای صفر و گشت و گزار در ایتالیا از فروردین تا اواخر خرداد ماه است .واحد پول ایتالیا یورو بوده که ارز رسمی بلژیک بوده ویکای پول کشور های یورو می باشد .

 

مکان های دیدنی ایتالیا

ایتالیا کشوری است که تعداد بسیار زیادی مناطق دیدنی و گردشگری را در خود جای داده است ازین رو در این مقاله سعی کرده ایم که بهترین مناطق و زیبا ترین آن هارا معرفی کنیم :

شهر ورنا

شهر باستانی هرکولیوم

جزیره البا

پارک ملی پارادیزیو واقع در طبیعت سرسبز و زیبای آلپ

قصر داسال

آبنمای تروی سانتا ماریا دل گرازی (میلان)

ساحل لا پلوسا

کلیسای سن ویتال

رشته کوهای دولومیتس

کلیسای دی سن فراسسکو

خانه های غار مانند ملقب به ساسی دی ماتر

کوه آتنا در جزیره سیسیلی

پیتزا ناپولتانا

بندر پورتوفینو

کلیسای سنت مارکز (ونیز)

جزیره کاپری

لیسای سنت پیر (رم)

دره معبد

برج پیزا

دریاچه کومو

کانال بزرگ ونیز

 

شهر های معروف ایتالیا

رم

شهر رم یکی از شهر های مهم ایتالیا می باشد که پایتخت این کشور است ،در این شهر مقر اصلی سازمان جهانی غذا و کشاورزی قرار دارد.این شهر در میانه ایتالیا و در کنار دریای مدیترانه قرار دارد ،کشور مستقل واتیکان که کوچکترین کوچک ترین کشور جهان محسوب می شود در داخل شهر رم محصور شده است.

 

شهر میلان

یکی از شهر های معروف کشور ایتالیا شهر میلان است و دومین شهر پر جمعیت ایتالیا بحساب می آید.این شهر مرکز مد و فشن در ایتالیا و یکی از پایتخت های مد در جهان بشمار می رود.

شهر ناپل

این شهر با حدود یک میلیون نفر جمعیت سومین شهر پر جمعیت ایتالیا بحساب می آید . این شهر مرکز ناحیه کامپانیا و استان ناپل و در واقع مرکز اقتصادی و فرهنگی جنوب ایتالیاست.

 

شهر تورین

این شهر در شمال غربی کشور ایتالیا واقع شده است و مکز استان پیه مونته است.شهر تورین اولین پایتخت ایتالیا در سالهای 1861 تا 1865 می باشد.از لحاظ جمعیتی چهارمین و از لحاظ اقتصادی سومین شهر مهم ایتالیا است.

 

شهر ونیز

این شهر دارای جزیره های کوچک است که جزیره های آن بواسطه کانال هایی از هم جدا شده اند و تردد در شهر بوسیله قایق صورت می گیرد.شهر ونیز یکی از شهر های گردش پذیر در جهان است و سالانه میلیون ها گردشگر به این شهر سفر می کنند از دیدنی های این شهر می توان به میدان سن مارکو اشاره کرد.این شهر به دلیل تعداد آثار تاریخی و هنری و معماری در لیست یونسکو نیز قرار گرفته است.

 

شهر جنوا

این شهر در شمال غرب ایتالیا در ناحیه لیگوریا قرار دارد.این شهر بندری کنار خلیج جنوا قسمتی از دریای لیگوریا می باشد. جنوا کنار یک لنگرگاه طبیعی و در پای گذارگاهی در غرب رشته کوه های آپنینه واقع شده است.

 

شهرفلورانس

این شهر یکی از شهر های تاریخی ایتالیا و هم اکنون پایتخت ناحیه توسکانی ایتالیا می باشد.این شهر در حدود 382 هزار نفر جمعیت دارد و پر جمعیت ترین شهر توسکانی محسوب می شود.

 

شهر برگامو

یکی دیگر از شهر های مهم ایتالیا برگامو است که بر روی یک تپه بسیار زیبا قرار گرفته است و دارای خیابان هایی کوچک و پیچیده است که در حومه آن دریاچه زیبایی قرار گرفته است.

 

شهر فرارا

فرارا یک شهر تاریخی محسوب می شود در زمان قرون وسطی بناهای مهمی در فرارا ساخته شده و معماری و هنر عصر رنسانس را هم میتوان در این شهر به وضوح مشاهده کرد

 

غذا های معروف ایتالیا؟

ایتالیا یکی از کشور هایی است که بهترین و لذیذ ترین خوراک هارا در دنیا دارد در ایتالیا هم غذا های دریایی هم گوشتی خواهید یافت که عطر و طعم بی نظیری دارد

پیتزا مارگاریتا

این پیتزا از سه مواد تهیه می شود ،ریحان ،گوجه ، پنیر در عین سادگی طعمی بی نظیر و لذیذی دارد

 

چیتی

چیتی همان اسنک های کوچک ونیزی است که طعم اصلی آن سبزی های فصلی تازه ، غذای دریایی تازه است

 

ریزیتو اسکامپی و لیمو

این خوراک در سواحل آمالفی یافت می شود که این منطقه برای دارا بودن لیمو های بزرگ و آبدارش معروف است طعم لیمو و میگوی تازه باعث می شود که گردشگران زیادی این خوراک را امتحان کنند.

بیستکا الا فیورنتینا

اگر به غذا های گوشتی علاقه دارید حتما این غذا را امتحان کنید.این غذا گوشت روی ذغال کباب پز شده است که کمی هم آن را خام سرو می کنند.

 

پارمیگینا ملانزین

این غذا در واقع بادمجان پخته شده است با گوجه و پنیر پخته می شود این عذا باب میل گیاهان خواران است ، اگر به بادمجان علاقه ای ندارید این غذا را با کدو هم سرو می کنند.

 

اورکتیتی با کلم بروکلی

این غذا نوعی پاستا قدیمی از منطقه پولیا ایتالیاست.از آن جایی فصل بروکلی پاییز است خوردن این غذا در ماه سرد را به شما بیشتر توصیه می کنیم.

قارچ پورچینی و پاستا تروفل مشکی

تروفل ها در ماه های اکتبر و نوامبر در منطقه توسکانی ایتالیا به وفور یافت می شود . اگر قصد امتحان این غذا را دارید حتما آن را با قارچ پورچینی و پاستا تروفل مشکی امتحان کنید.

 

اسپاگتی با عصاره کالتفیش

کالتفیش یک نوع جوهر سیاه است که توسط موجودی نرم تن به نام مولوسک آزاد می شود و سپس آن را به پاستای شما اضاف می کنند این غذا برای منطقه سیسیلی ایتالیا است.

 

تیرامیسو

این غذای بسیار محبوب و معروف که متعلق به منطقه ونتو ایتالیاست بسیار لذیذ و دلچسب بوده و طعم تیرامیسوی ایتالیایی بسیار متفاوت با باقیه تیرامیسو هایی است که امتحان کردید.

کانولی

این دسر یکی دیگر از معروف ترین دسر های سیسیلی است که در سفر حتما باید آن را امتحان کنید.

جشن ها و فستیوال های تایلند

جشن ها و فستیوال های تایلند

کشور تایلند ،کشوری با سواحل زیبا و آب های شفاف و طبیعتی بکر است که سالانه تعداد بسیار زیادی گردشگر به آن سفر می کنند.این کشور به دلیل دارا بودن حیات وحش و برگزاری مراسم های خاص می تواند برای گردشگران سفری متفاوت و تکرار نشدنی را به همراه داشته باشد.همه ساله در کشور تایلند جشن ها و فستیوال های متفاوتی برگزار می شود ،مردم تایلند علاقه زیادی به جشن دارند و در معابد مهم تایلند جشن های زیادی برگزار می کنند.در این مقاله سعی بر این داریم تعدادی از جشن و فستیوال های جذاب تایلند را به شما معرفی کنیم.

 

جشن آب سونگران تایلند

این جشن بزرگترین و متنوع ترین جشن تایلندی در دنیا شناخته می شود.سونگران یک جشن آب سه روزه است که در آن صحنه های هیجانی زیادی را می بینید که شما را محصور خواهد کرد.این جشن هیجان انگیز همراه با موسیقی و رقص و پای کوبی است که با تفنگ های آبپاش ،شلنگ و سطل روی یکدیگر آب میپاشند. از 13 تا 15 آوریل میتوانید در این جشن شرکت کنید و لذت ببرید.

 

فستیوال ارواح تایلند

این فستیوال یک فستیوال سه روزه است که ترکیبی از آیین های سنتی ، صنایع دستی محلی تایلند است که هر ساله در این کشور برگزار می گردد.این فستیوال ترکیبی از باور های بودایی و جان گرایی می باشد که به دلیل ماسک های رنگارنگی که همه مردم به صورت خود می زنند بین گردشگران بسیلر مشهور شده است این ماسک ها صورت هایی کشیده و رنگ پریده اند که با رنگ های جیغ نقاشی شده است .

 

فستیوال لانترن

این مراسم هر ساله در ماه نوامبر برگزار می گردد . در این مراسم هزاران فانوس کاغذی در نسیم عصرانه کرانه رود پنگ در آسمان رها می شوند. این مراسم در مقایسه با سایر مراسم ها در کشور تایلند اصیل تر است و فرصت خوبی برای گذراندن وقت و گرفتن عکس از مناظر زیبایی است که این فانوس ها در آسمان تشکیل میدهند.این فستیوال با حواشی دیگر مثل رژه ،تشریفات مذهبی ، آتش بازی و رها کردن قایق کاغذی همراه است.

فستیوال بوفالو سواری

این مراسم یکی از بهترین فستیوال های تایلند است . سنت بوفالو سواری ،بیش از صد سال است که در این کشور برگزار می شود . میدان مسابقه حدود 100 متر طول دارد که جلوی سالن شهرداری چونبوری واقع شده است ، بوفالو سواری مهم ترین جاذبه گردشگری چونوری نیز بشمار می رود .

 

فستیوال موسیقی و هنر واندرفروت تایلند

این فستیوال یکی از نخستین فستیوال های کشور تایلند بحساب می آید ، این فستیوال در دسامبراطراف شهر پاتایا برگزار می شود که گروه های موسیقی زیادی در آن شرکت می کنند و شما مسافران می توانید در فستیوال موسیقی همچنین یوگا،مدیتیشن ،هنر و رستوران های موسیقی معروف با تعدادی از بهترین آشپزهای بانکوک استخدام شده است بازدید نمایید.

 

فستیوال شمع تایلند

این فستیوال یکی از بزرگ ترین فستیوال های شهر ایسان بحساب می آید که علاقمندان بسیار زیادی دارد که ترکیبی از هنر ، فرهنگ و جشن است که در هم ادغام شده است. در این مراسم تهدادی مجسمه ساخته شده از موم را که هنر دست هنرمندان بین المللی است را مشاهده خواهید کرد.این مجسمه ها با همراهی رقصنده ها و اجرای موسیقی سنتی در شهر حرکت کرده و ترکیبی جالب و تکرار نشدنی را برای شما رقم خواهد زد.

 

جشن سال نو چینی ها

این جشن یکی از متنوع ترین و شاد ترین جشن های تایلند است ، این جشن مختص محله چینی های بانکوک است . کل خیابان ها و کوچه های محله چینی ها در سال نو پر از شور و حال وصف نشدنی است که شامل جمیعتی عبادت کننده ، انفجار ترقه ، رقصنده های اژدها، و سرازیر شدن خانواده های به خیابان ها برای پیوستن به این ضیافت برپا شده است.

 

فستیوال هفته پل رودخانه کوای

این جشنواره هفته پل رودخانه کوای هر سال در پایان نوامبر و اوایل دسامبر در کانچاناپوری برگزار می شود .در این جشنواره نبردهای بازسازی شده از جنگ جهانی دوم است که به همراه نمایش نور و آتش بازی است که با موسیقی زنده و نمایشگاه بزرگ که در شمال شرقی پل قرار دارد به نمایش گذاشته می شوند.

 

فستیوال گل چیانگ مای

این فستیوال در آخر هفته ماه فوریه در چیانگ مای برگزار می شود .در این فستیوال منظره ای زیبا و متفاوت با یک مجموعه بزرگ از گل های رنگارنگ و زیبا که عطر آن ها فضا را پر کده مواجه خواهید شد . در طول این جشن زیبا و با شکوه جشن رژه هیجان انگیزی در جاده ای در شهر چیانگ مای برگزار می شود ، عبور قایق هایی که پوشیده شده از گل های رنگارنگ ، رقصنده با لباس محلی ، نوازندگان درام که در سرتاسر خیابان هستند و خیابان فرش گل ارکیده را تماشا خواهید کرد.

 

فستیوال ویساخا بوچا (تولد بودا )

مهم ترین فستیوال لودایی ها در تایلند ، مراسم جشن گرفتن بودا است . در این روز بودایی ها در شهر توریستی تایلند و تمامی روستاها از معابد محلی بازدید می کنند و هدایایی ارائه می کنند که در طول این مراسم مردم با گوش دادن به آموزه های بودا و مراقبه کردن میپردازند.

سفر به مالزی

سفر به مالزی

سفر به مالزی سفری توصیف نا پذیر است ،کشوری که ار لحاظ فرهنگ از با کشور های اطراف خود بسیار متفاوت است. مالزی جاذبه های گردشگری متفاوتی دارد از جنگل های کوالالامپور گرفته تا سواحل بی نظیر جزایر پرهنتیان ،در مالزی برای گردشگران دیدنی های متنوعی وجود دارد از قبیل دیدن مزارع چایی در کوه کامرون و پارک های ملی گونونگ مولو و تامان نگارا و....

در مالزی با هر سلیقه ای که باشید جاذبه گردشگری مورد علاقه خود را پیدا خواهید کرد. آداب و رسوم متفاوت ، رژیم غذایی خاص ، طبیعت زیبا و چشم نواز و آسمان خراش های بلند و مراکز خرید مدرن در این کشور آماده پذیرایی از گردشگران می باشند.

 

آب و هوا در مالزی

مالزی به دلیل نزردیکی به خط استوا آب و هوای استوایی دارد به همین دلیل در تمام فصول سال آب و هوایی گرم و مرطوب دارد و معمولا در بعد از ظهر ها باران میبارد .

 

 

شهر های مهم مالزی :

_کوالالامپور

_پنانگ

_لنکاوی

_کوتا کینا بالو

_جورج تاون

_کوالا ترنگ گانو

_ایپوه

_تایپینگ

 

 

مکان های دیدنی مالزی

 

پارک ملی گونونگ گادینگ

این پارک برای کسانی که علاقه به گیاه شناسی دارند فوق العاده است زیرا بزرگ ترین گل جهان در این پارک روییده . این پارک غیر از این گل دیدنی جاذبه های دیگری همچون سواحل زیبا ، کوه های بلند و جنگل های زیبا برای پیاده روی را دارد.

 

جزیره مانوکان

این جزیره اولین پارک ملی دریایی مالزی است . در این جزیره می توانید بهترین تفریحات آبی را تجربه کنید. این جزیره زیبا در شرق ایالت صباح قرار دارد و به دلیل سواحل بکر و بی نظیرش شهرت دارد.این جزیره پیشرفته ترین امکانات گردشگری را در بین 5 جزیره این پارک در اختیار دارد.

 

 

معبد کک لوک سی

این معبد ، معبدی نسبتا جدید است و تاریخ ساخت آن به سال 1891 بر میگردد اما با این وجود یکی از مهم ترین معابد بودای چینی در جنوب شرقی آسیا بحساب می آید .مهم ترین جاذبه این مجموعه مذهبی ، معبد رامای چهارم است که 10 هزار حکاکی از بودا دارد.

 

معبد غارهای باتو

این معبد یکی از دیدنی ترین جاذبه گردشگری مالزی بحساب می آید این معبد از دو غار اصلی و با شکوه تشکیل شده ،مهم ترین معبد هندو در خارج از مرز های هند است .هزاران زائر در جشن تایپوسام در این معبد گرد هم می آیند . جذاب ترین بخش این مجموعه ، مجسمه بسیار بزرگی از خدایان هندو است .

 

منطقه بوکیت بینتانگ در کوالالامپور

این مطقه یکی از مناطق مهم خرید در کوالالامپور است . در این منطقه تعدادی مراکز خرید مالزی واقع شده است و مراکز خرید این منطقه همگی مدرن و به روز هستند .

 

جزیره ردانگ

این جزیره منحصر به فرد را برای عاشقان ساحل ساخته اند .سواحل شنی سفید رنگ و آب های کریستالی اقیانوس باعث شده که این جزیره مقصدی محبوب برای گردشگران و غواصان بشود.این جزیره یکی از بزرگترین جزایر دور از شبه جزیره مالزی است ، اما بصورتی کوچک است که می تواند به همه ی مناطق آن رفته و گشت و گذار کنید.

 

 

پارک ملی باکو

این پارک در ایالت ساراواک در بورنئو قرار دارد . این پارک جاذبه های طبیعی فراوانی دارد از جمله حیات وحش ، جنگل های بارانی ، آبشار های زیبا ، سواحل دیدنی و تفریحات دریایی .مهم ترین جاذبه این پارک ، یک گونه عجیب از میمون است که بسیار نادر است و البته دیدن و پیدا کردن آن ها در پارک سخت است .

 

کلیسای مسیح ،ملاکا

یکی از مهم ترین نماد شهر ملاکا ، کلیسای مسیح است . این کلیسا بدست هلندی ها ساخته شده است و یکی از قدیمی ترین کلیساهای پروتستان مالزی است که هنوز مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 

رودخانه کیناباتانگان

این رود دومین رود برگ مالزی است که از کوهستان تا دریای سولو ادامه دارد . این رود در ایالت صباح در بورنئو قرار دارد که به دلیل پوشش گیاهی متنوع و حیات وحش خاص آن شهرت دارد. نواحی اطراف این رود بهترین محل برای تماشلی فیل آسیایی و کروکودیل و اورانگوتان بورنئویی است.

 

جزیره سیپادان

این جزیره منطقه خاص برای علاقمندان به غواصی است .این جزیره از یک مخروط آتشفشانی خاموش تشکیل شده است و به دلیل تنوع زندگی دریایی در این منطقه ، این جزیره یکی از بهترین مقصد های غواصی در تمام دنیاست.در این منطقه بیش از 3 هزار نوع ماهی و صد ها نوع مرجان زندگی می کنند . این جزیره علاوه بر امکانات برای غواصی سواحل شنی بسیار جذابی دارد.

 

 

تامان نگارا

تامان نگارا در زبان مالایی به معنی پارک ملی است . این پارک یکی از قدیمی ترین جنگل های بارانی در دنیا شناخته می شود . در این پارک زیبا درختان بزرگ ، آبشار ها و مسیر های جنگلی دیدنی وجود دارد . این جنگل دارای گونه های در معرض انقراض مانند فیل آسیایی ، ببر ، پلنگ و کرگدن است.

 

 

غار های مولو

این غار ها در پارک ملی گونونگ مولو در بورنئوی مالزی قرار دارد . این پارک علاوه بر این غار ها جاذبه های دیدنب فراوانی دارد مانند ارتفاعات صخره ای پوشش گیاهی متنوع . غار سارواک یکی از غار های این منطقه بزرگترین غار در دنیا شناخته شده است.

 

غذاهای معروف کشور مالزی

 

ناسی لماک

این غذا جزو محبوب ترین غذاهای مالزی محسوب می شود که به معنی برنج چرب است .روش طبخ این غذا به این صورت است که با شیر نارگیل پخته شده و بعد از آن با آنچوی سرخ می شود و در اخر هم با سمبل که یک نوع سس تند است و خیار اسلایس شده ، تخم مرغ آبپز و روغن بادام زمینی سرو می شود.

 

ساتای

این غذا از گوشت کبابی خوابانده شده در سس مخصوص که بروی ذغال پخته شده درست می شود . این خوراک را شما می توانید با توجه به سلیقه که دارید با تکه های گوشت ، مرغ ، یا گوشت گوساله سفارش دهید .

 

آسام پداس

این غذا یک جور ماهی است که با برنج سرو می شود که اسم این غذا به معنی تند و ترش است . مواد تشکیل دهنده این غذا فلفل ، موسیر ،تمبر هندی است که با ماهی خالخالی اسپانیایی ترکیب شده و سرو می شود.

 

رندانگ

این غذا یک غذای پر ادویه و تند است که در روش پخت آن برنج را داخل ادویه جات می پزند . این غذا را معمولا در جشن ها و مناسبت ها درست می کنند که انواع مختلفی دارد و هرکس با توجه با ذائقه غذایسش آن را می پزد.

 

نودل سرخ شده

این غذا یک غذای اصلی مالزی بحساب می آید . نودل سرخ شده طعمی بسیار تند دارد که با موسیر و پیاز و کمی سیر و تکه های گوشت که عموما مرغ یا میگو است پخته می شود.

 روجاک

این غذا یک نوع سالاد میوه است که با سبزیجات ترکیب شده است که در کشور های مالزی ، اندونزی ، سنگاپور طرافداران بسیاری دارد . این سالاد ترکیب شده از ساقه لوبیا ، خیار خرد شده ، چغندر ، کیک آردی ، تخم مرغ پخته شده و پودر میگو که در داخل ظرفی می ریزند و آن ها را با سس شیرین و ادویه بادام زمینی مخلوط می کنند .

  

روتی کانای

روتی کانای یکی از نان های معروف در کشور مالزی است که در اصل این نان مربوط به کشور هندوستان می باشد. این نان لذیذ شکلی شبیه به پنکیک دارد و با خوراک کاری و انواع سس ها سرو می کنند که بیرون آن ترد و داخل آن بافتی نرم دارد و از این نان برای صبحانه بیشتر استفاده می کنند.

 

لاکسا

این غذا نوعی سوپ تند همراه با ادویه های متنوع است که ترکیبی از آشپزی مالایی و چینی بحساب می آید . ترکیبات این سوپ نودل برنج یا رشته فرنگی برنج و گوشت مرغ یا میگو و ماهی به همراه ادویه های تند است. مایع اصلی در پخت این سوپ شیر نارگیل است که از تمبر هندی یا نوعی میوه ترش بنام گلوگور تشکیل می شود .

 

آیام پرچیک

این غذا نوعی غذای معروف مالزی بشمار می آید. ترکیبات آن مرغی است که در شیر نارگیل ، پیاز ، سیر ، زنجبیل ، لیمو ، فلفل است . مورد مهمی که این غذا را لذیذ و دلچسب می کند گوشت آب دار آن است که همراه برنج و کمی سالاد ترکیب عالی بوجود می آورد.

 

 

برترین مراکز خرید مالزی

_مرکز خرید تایمز اسکوئر

_مرکز خرید سوریا

_مرکز خرید پاویلیون

_مرکز خرید بزرگ میدولی

_مرکز خرید آلاماندا_پوتراچایا

_مرکز خرید ایکیا

_برج و مرکز خرید ولد

 

سخن آخر

سفر به مالزی دنیایی از تجربیات خاص و جدید است ، جاذبه ها و تفریحاتی که شاید در مقصدی دیگر ، امکان تجربه دوباره نداشته باشد.

سفر به دبی مروارید خاورمیانه

سفر به دبی مروارید خاورمیانه

دبی یکی از مدرن ترین و پیش رفته ترین شهر های خاورمیانه و قاره آسیا است که هر ساله گردشگران زیادی از سرتاسر دنیا به خود جذب می کند . این شهر زیبا که به ساختمان های لوکس و خیابان های زیبا و آسمان خراش هایش معروف است وسعتی حدود 4 هزار کیلومتر مربع را دارد . کویر و سواحل این شهر در زمینه گردشگری حرف های بسیار زیادی برای گفتن دارد.

 

این شهر زیبا امکانات رفاهی بسیار زیادی دارد که همین نکته باعث رضایت بسازی از گردشگران است .شهر دبی از نظر تفریحات رتبه یک خاورمیانه را دارد .

 

مکان های دیدنی شهر دبی

 

برج خلیفه

برج خلیفه یکی از زیبا ترین سازه ها و مکان های دیدنی دبی است که ارتفاعی حدود 829 متر دارد ، این برج مرتفع ترین آسمان خراش جهان و مشهور ترین مکان در شهر دبی می باشد. نمای شهر دبی از بالای این برج بسیار جذاب است . در پشت برج خلیفه یک زمین موجود است که تفرجگاه زیبایی با پیاده روی وسیع دورتا دور برج است.این منطقه دریاچه ای با آبنما و فواره های بی نظیری دارد که در بازه های زمانی مشخص شده تصاویری جذابی از بازی نور و آب برای بازدیدکنندگان به ارمغان می آورد.

 

 

دبی مال

دبی مال یکی از بزرگ ترین مراکز خرید در جهان است و این مکان جزو مهم ترین جاذبه های گردشگری شهر دبی بحساب می آید.این مجموعه دارای زمین اسکیت روی یخ ، محوطه بازی و سینمای مجهز است . قابل ذکر است که معروف ترین جشنواره خرید دبی مال درزمستان ماه های ژانویه و فوریه در تابستان در ماه های اوت و جولای است.

 

قاب دبی

قاب دبی یا فریم دبی یکی از پرطرفدار ترین مکان های دیدنی دبی است که بسیار مناسب برای عکاسی می باشد.این جاذبه نمای متفاوت از گذشته و آینده برای بازدیدکنندگان بهمراه دارد، با وارد شدن به این قاب از طبقات بالای آن چشم انداز بی همتای شهر دبی تماشایی است.

 

باغ گل معجزه دبی

از دیگر مکان های تفریحی دبی باغ گل معجزه است . این مکان بزرگ ترین باغ گل طبیعی جهان است که وسعت 2000 متر مربع را دارد.این پارک یک بهشت گمشده است که ب هزاران گونه گل آرسته شده ست.این مکان دارای فروشگاه های هدیه و رستوران های متنوع است .

 

آکواریوم دبی

این آکواریوم زیبا و عظیم بقدری یزرگ است که گونه های زیادی از موجودات دریایی را در خود جای داده است .

 

موزه آینده

این موزه مکانی است که تجلی خلاقیت و مهندسی است.موزه آینده مرکزی برای آموزش و نوآوری است که هدف از ساخت آن تغییر نگاه ما به آینده است . این موزه دارای 5 فصل ایت که در 7 طبقه قرار گرفته است که شامل موضوعاتی از آینده سفر های فضایی و زندگی ، محیط زیست ، سلامت و تندرستی است.

 

عین دبی

عین دبی بی نظیرترین جاذبه شهر دبی که بزرگ ترین چرخ و فلک جهان است.این چرخ و فلک در جزیره بلوواترز ، روبه روی ساحل جمیرا بیچ رزیدنس قرار دارد.

 

سافاری صحرای دبی

سافاری صحرای دبی یکی از لوکس ترین مکان های دیدنی برای مسافران می باشد . در این تفریح مهیج می توان در صحرا ماشین و شتر سواری کرد.در صحرا و بیابان های دبی علاوه بر شتر سواری می توان از سندبوردینگ یا اسکی روی شن هم اشاره کرد.

 

 

برج العرب

این برج معروف ترین برج و نماد شهر دبی است که ارتفاع 321 متر دارد که جزء بلند ترین هتل های جهان بشمار میرود.این برج در یک جزیره مصنوعی با فاصله 280 متری از ساحل جمیرا قرار دارد .شکل این هتل نمادی از شغل مردم این دیار یعنی دریانوردی است .

 

پارک فراری دبی

فراری یکی از محبوب ترین برند های اتومبیل دنیاست.این شهر بازی مجموعه ای هیجان انگیز از بازی های مختلف را تجربه خواهید کرد که شامل 20 بازی سواری ، سالن های نمایش ، رستوران های متنوع و لوکس و زمین های بازی مختص کودکان است.

 

مراکز خرید دبی

_مرکز خرید سیتی سنتر دیره دبی

_اوت لت مال

_مرکز خرید وافی دبی

_مرکز خرید برجمان دبی

_مرکز خرید فستیوال سیتی دبی

_مرکز خرید مرکاتو دبی

_مرکز خرید ابن بطوطه دبی

_دبی مال

_مرکز خرید مال امارات

_مرکز خرید مارینا مال دبی

 

 

 

بهترین غذاهای دبی

شتر شکم پر

یکی از مجلل ترین و بهترین غذاها در دبی بحساب می آید . شتر شکم پر بروی شعله باز پخته می شود که می توان با مرغ ، تخم مرغ ، ماهی ، گوسفند و ادویه پر کرد.

 

شاورما

شاورما از گوشت کباب شده که با ادویه آغشته شده است تهیه میشود ، شاورما نوعی ساندویچ خاورمیانه ای بوده و می توان آن را با سبزیجات ، سیب زمینی سرخ شده ، گوجه فرنگی ، ترشی و سس سیر سرو کرد.

 

غوزی

این غذا از گوشت کامل بریان شده تهیه می شود . اغلب روی سیخ کباب همراه با سبزیجات و فندق روی برنج سرو می شود. غوزی یکی از محبوب ترین و بهترین غذاهای دبی است و غذای ملی امارات متحده عربی شناخته می شود.

 

کبریت

کبریت یک بره ادویه دار شده است که با لومی درست می شود .لومی که از لیمو ترش خشک ، رسیده و آب شور درست میشود.گوشت بره را با گوجه و برنج در خورشت می پزند و این خوراک می توان گفت که طعمی تند دارد.

 

پیتزا منوشه

منوشه یکی از غذا های خوشمزه شهر دبی است که برای صبحانه سرو می شود. این پیتزا از پنیر شور اکواووی ، زیتون ، روغن و سبزیجات تازه تهیه می شود.

 

المچبوس

این غذا یکی از بهترین و لذیذ ترین غذاهای شهر دبی است. ترکیبات این غذا پیاز ، گوشت ، لیموخشک ، نمک و فلفل تهیه می شود که طعمی بسیار لذیذ دارد .

 

سالاد تبوله

کسانی که علاقمند به غذاهای ساده هستند سالاد تبوله انتخاب مناسبی است .ترکیبات این سالاد خوشمزه پیازچه، گوجه ، خیار ، آب لیمو و نعنای تازه است.

 

کوسا محشی

این غذا یک غذای کلاسیک شهر دبی است که بعنوان غذای اصلی آن را سرو می کنند. این غذا در اصل کدوسبز است که داخل آن را با برنج پر می کنند ، در واقع خوراکی شبیه به دلمه است .

 

شاکشوکا

این غذا نوعی املت بوده که ویژه گیاه خواران است .ترکیبات آن تخم مرغ ، سیر ، سیب زمینی ، بادمجان ، گوجه فرنگی ، نمک و فلفل و مقداری جعفری است.

 

لحم ببعجین

از دیگر غذاهای ترکیه که بسیار معروف است لحم ببعجین می باشد . این غذا بسیار تند بوده و شبیه به پیتزا میباشد که روی خمیر آن تکه های گوشت تند می ریزند.

 

کوشاری

ترکیبات این غذا برنج ، ماکارونی ، عدس ، نخود ، پیاز داغ به مقدار زیاد و سس گوجه فرنگی است که برای سرو آن طعم دهنده های همچون سرکه، نمک ، فلفل مورد استفاده قرار می گیرد.

 

سخن آخر

دبی بعنوان یکی از برترین شهر های توریستی دنیا شناخته می شود که سالیانه میلیون ها نفر برای بازدید از این شهر زیبا به دبی سفر میکنند ، دبی شهری است که در آن سنت و مدرنیته در کنارهم مکانی دیدنی را بوجود آورده است .

سفر به اسپانیا

سفر به اسپانیا

کشور اسپانیا ، کشوری بسیار زیبا با تاریخی غنی در دل اروپا است.این کشور یکی از امن ترین و زیبا ترین کشور های جهان است . این کشور زیبا یک شبه جزیره در جنوب غربی اروپاست که از شمال به فرانسه و کشور آندورا و از غرب با کشور پرتغال همسایه است.

 

در این کشور آرامش خاصی برقرار است ، اسپانیا زیبا و سرگرم کننده است.شهر های بزرگ این کشور پر از هیایو و جنب و جوش است ، آثار معماری و تاریخی جذاب دارد .

در سفر به این کشور زیبا هر آنچه که فکر کنید برای شما فراهم است ، از جاذبه های مدرن و مراکز خرید شیک تا آثار تاریخی ، غذاهای لذیذ ، رستوران های عالی و فرهنگ و سنت های بومی .اسپانیا کشوری متنوع است و جاذبه های گوناگونی دارد به همین دلیل مقصدی ایده آل و کامل برای سفر است.

 

آب و هوا در اسپانیا

اسپانیا متنوع ترین کشور اروپا از نظر آب و هوا است که دارای 13 نوع آب و هوا و اقلیم متفاوت است.آب و هوای مدیترانه ای یکی از چند نوع اقلیم اسپانیا است .از ویژگی های این آب و هوا می توان به تابستان های گرم و خشک و زمستان های مرطوب و خنک اشاره کرد.بهترین زمان برای سفر به اسپانیا در فصل بهار یعنی ماه مارس تا مه یا در فصل پائیز یعنی سپتامبر تا نوامبر است.

 

شهر های اسپانیا

مادرید

شهر مادرید در کشور اسپانیا زیبا ترین شهر و پایتخت این کشور است . این شهر سومین شهر بعد از لندن و برلین سومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا بحساب می آید.

 

بارسلونا

این شهر مهم ترین بندر اسپانیا و پایتخت کاتالونیا در حاشیه دریای مدیترانه است.در خیابان های این شهر موسیقی زنده و تئاتر همیشه به چشم می خورد .

 

 

والنسیا

این شهر سومین شهر بزرگ اسپانیا است که دارای آب و هوای نیمه استوایی و ساحل زیبا است که مقصدی مناسب برای گردشگران و توریست ها تبدیل شده است.

 

جزایر قناری

این شهر دیدنی و جذاب یکی از مقاصد رویایی برای سفر بحساب می آید ، به همین جهت به آن لقب بهشت کوچک داده شده است.دریای بی کران ، طبیعت زیبا و سواحل منحصر بفرد حس واقعی لذت سفر را به شما القا می کند.

 

و شهر های ساراگوسا ، سویا ، سویلنیز از دیگر شهرهای مهم و دیدنی کشور اسپانیا هستند.

 

جاذبه های گردشگری اسپانیا 

_فواره گائودی

_ورزشگاه نیوکمپ

 

 

_موزه پرادو


 

_فواره جادویی بارسلون

_میدان عمومی اسپانیا

_مرکز خرید لا گاویا

 

_کلیسای سن ایزیدورو

 

_ساحل بارسلونتا

 

 

_پارک ال کاپریچو

 

 

_معبد قلب مقدس عیسی

 

 

_برج گیرالدا

 

 

_صومعه کارتوجا

 

_معبد دبود

_میدان اصلی مادرید

 

_موزه ملی هنر کاتالونیا

  

_ساحل لاکونچا

 

 

بهترین غذاهای اسپانیایی

 

اسپانیا یکی از بهترین مقصد برای تست کردن و خوردن غذاهای لذیذ است، در ادامه چندی از بهترین غذاهای اسپانیا را که طعمی دلچسب و بی نظیر دارد را معرفی خواهیم کرد

 

کرما کاتالانا

کرما کاتالانا یکی از دسر های معروف اسپانیایی است . روی این دسر پوشیده از کاستارد است و یک لایه شکر کاراملی هم روی آن قرار دارد که ترکیب این سس کاستارد شکر،آرد،زرده تخم مرغ ، شیر و خامه است.

 

بوکادیوها

این غذا نوعی ساندویچ است و انواع مختلفی دارد از جمله بوکادیو ماهی مرکب ، بوکادیو گوشت ، بوکادیو پنیر با ژامبون .

 

 

پن دی کالاتراوا

این دسر یکی از دسر های بسیاز لذیذ اسپانیایی است که ترکیبات آن شیر و تخم مرغ است و آن را در فر قرار می دهند و بروی آن سس کارامل میریزند.

 

تاپاس

تاپاس نوعی خوراکی کوچک است که بعنوان پیش غذا سرو می شود که هم بصورت سرد و گرم سرو می شود.این خوراک انواع مختلفی دارد از جمله تاپاس سبزیجات ، سیب زمینی،تاپاس ماهی مرکب میتوان اشاره کرد.

 

گراتن مرغ دودی

ترکیبات این غذا مرغ دودی شده ، سیب زمینی ، کره ، پیاز ، سیر ، آرد ، شیر و جعفری است.

 

پیستومانچه گو

این غذا یکی از غذاهای گیاهی در اسپانیا بحساب می آید.این غذا ترکیبی از روغن زیتون ، زیره سیاه ، بادمجان ، فلفل دلمه ای ، آویشن است.پستو در واقع همان راتاتویی اما به سبک اسپانیایی است.

 

باکالائو

باکالائو یک غذای دریایی اسپانیایی است که طرفداران زیادی دارد . ماهی باکالائو یک نوع ماهی کاد است که با نمک زیاد خشک شده است.

 

کروکتس

در همه رستوران های اسپانیا این غذای خوشمزه سرو میشود. مواد تشکیل دهنده این غذا ژامبون یا گوشت نوعی ماهی ، به نام ماهی کولدفیش با سس بشامل است که در آخر سرخ و تنوری میشود.این غذای لذیذ به عنوان یک غذای لقمه ای و انگشتی سبک است .

 

پولیو ا لا گالگا

این غذا یک نوع غذای دریایی است که با هشت پا درست می شود . طرز تهیه این غذا به این صورت است که هشت پای خورد شده را با 3 ماده فلفل قرمز تند ، روغن زیتون ، و نمک طعم دار شده است . در سرو این غذای لذیذ سیب زمینی کنار غذا گذاشته می شود.

 

گازپاچو

گازپاچو یک نوع سوپ سرد است که طرفداران بسیار زیادی دارد . برای درست کردن این سوپ گیاهی سبزیجات تازه استفاده می شود اما ماده اصلی در پخت این سوپ گوجه است.

 

 

سخن آخر

365 روز سال برای سفر به اسپانیا مناسب است . جشنواره های بی پایان ، سواحل دیدنی که در سطح جهان معروف است و شب زنده داری مردم اسپانیا همه و همه عواملیست که شما را به سمت این کشور زیبا بکشاند .

سفر به آفریقا جنوبی

سفر به آفریقا جنوبی

آفریقای جنوبی کشوری شگفت انگیز برای سفر است ، فرق نمی کند که با چه سلیقه ای باشید در این کشور بسیار زیبا جاذبه ای مطابق با علایق خود را پیدا خواهید کرد.

پارک های جنگلی متعدد ، 2798 کیلومتر خط ساحلی ، حیات وحش متفاوت و شهر های شلوغ و پر زرق و برق تنها گوشه ای از زیبایی های این کشور منحصر بفرد است . این کشور جاذبه های گردشگری بسیاری را دارد ، حتی اگر ماه ها برای سفر به این کشور زیبا وقت بگذارید بازهم بسیاری از جاذبه های آن را نمی توانید ببینید .

 

 

آب و هوای افریقای جنوبی ملایم است بطوری که بیشتر روزهای سال آسمان آفتابی است که این آب و هوا تاثیر گرفته از اقیانوس های اطراف آن است . ساحل شرقی در کنار اقیانوس هند قرار دارد که دارای جریان های گرم است . تابستان و زمستان افریقای جنوبی ، در تضاد با تابستان و زمستان اروپا و آمریکای شمالی قرار دارد.

 

آب و هوای مطلوب افریقای جنوبی باعث شده در تمام فصول پذیرای گردشگران باشد . بهترین زمان برای بازدید از پارک ملی کروگر و بیشتر پارک های حیات وحش ، از ماه مه تا سپتامبر است که این مدت فصل خشک سال است و حیوانات اطراف منابع آب و رودها جمع می شوند.

 

مکان های دیدنی افریقای جنوبی

 

1.پارک ملی کروگر

این پارک یکی از مشهور ترین پارک های سافاری دنیا بحساب می آید که 3.5 تا 4.5 ساعت با ماشین از ژورهانسبورگ فاصله دارد و فرصتی فوق العاده برای گردشگران فراهم میکند تا 5 حیوان مشهور آفریقای شمالی هستند را از نزدیک ببینید که شامل پلنگ ،شیر،بوفالو،فیل،کرگدن است.

 

 

2.کیپ تاون

یکی از زیبا ترین شهر های دنیا شهر کیپ تاون است که طبیعتی منحصربفرد و زیبا دارد .کیپ تاون شهری است که بین کوهستان و دریا قرار دارد . برای اینکه چشم انداز های زیبای این شهر را تماشا کنید باید  کوه تیبل با تله کابین بالا بروید تا به قله برسید .کوه تیبل دهانه ای مسطح دارد که با ایستادن بر روی آن با دیدن سرسبزی اطرفش غرق شادی و لذت بی حد و حصر خواهید شد.


در دامنه شرقی کوه تیبل باغ گیاه شناسی کریستن بوش قرار دارد که گیاهان موجود در این باغ خاص و یکتا هستند که به همین دلیل کریستن بوش در فهرست میراث طبیعی یونسکو قرار دارد.

سواحل کیپ تاون بسیار دیدنی و جذاب هستند . که اگر در حال قدم زدن در این ساحل باشید نهنگ ها و پنگوئن ها را مشاهده خواهید کرد .

از دیگر جاذبه های کیپ تاون آشار ویکتوریا آلفرد است که شباهت بسیار زیادی به اسکله ماهیگیری معروف سانفرانسیسکو آمریکا دارد. مراکز خرید و رستوران های متعددی در اطراف این آبشار قرار دارد.

 

3.جزیره روبن

یکی از مهم ترین دلایلی که افراد زیادی کیپ تاون سفر میکنند این جزیره بسیار زیباست. این جزیره زیبای های طبیعی بسیاری دارد  که به آلکاتراز آفریقای جنوبی معروف شده است.

 

 

4.پارک ملی گاردن روت

این پارک  آب و هوای مدیترانه دارد ، مسیر پیاده روی گاردن روت در امتداد اقیانوس هند از خلیج ماسل تا رودخانه استورمز در دماغه غربی شرقی امتداد دارد.این پارک جاذبه های طبیعی همچون شهر های بسیار زیبا ، تالاب ها ، دریاچه ها و صخره های ساحلی بسیار محبوبی دارد.

 

 

5.پارک ملی کالاهاری

این پارک بخشی از پارک فرامرزی و بزرگی به نام کالاگادی است. پارک ملی کالاهاری و کالاگادی ، میزبان تعداد زیادی از ناب ترین و خاص ترین گونه های حیوانی در جهان هستند.شگفت انگیز ترین حیوانی که در این پارک حکمرانی می کند ، شیر یال مشکی آفریقایی است.

 

 

6.باغ وحش ژوهانسبورگ

این مجموعه در فضایی حدود 55 هکتاری واقع شده است و نگهدارنده حدود 330 گونه حیوانی می باشد و نکته قابل ذکر آن این است که تیز شاخ آفریقایی ، درنای غبغب دار ، گوریل و کرگدن سفید از جمله محبوب ترین و پر بازدید ترین حیوانات نگهداری شده در این موزه می باشد.

  

7.پارک مای پیلانسبرگ

برای تماشای این طبیعت بکر آفریقای جنوبی به گردش سافاری یک روزه در پارک ملی پیلانسبرگ بروید.این پارک زیبا حدود 2.5 ساعت با ژوهانسبورگ و پرتوریا فاصله دارد و در آن می توانید انواع حیوانات وحشی و کمیاب را تماشا کنید. در این پارک حیواناتی مانند فیل ، کرگدن ، پلنگ ، شیر و گاومیش ، سگ وحشی آفریقایی ، گله های گورخر ، گیاهان باتلاق و نوعی گیااه سیاه مخصوص افریقا ، زرافه ، و بیش از 350 گونه پرنده را مشاهده خواهید کرد .

 

و از دیگر جاذبه های افریقای جنوبی میتوان به تالاب ایسیمانگالیسو ، موزه تاریخی طبیعی افرقای جنوبی و دیدار با کوسه های اقیانوس هند و پارک تفریحی گلد ریف سیتی اشاره کرد ...

 

خوراکی های معروفی که حتما باید در افریقا تست کرد

 

1.خوراک گوشت بوبوتی

این غذای خوشمزه یکی از غذاهای معروف افریقای جنوبی است که با ادویه های بسیاری پخته می شود.ترکیبات این غذا گوشت بره ، گوساله چرخ کرده ، کره ، سیر ، پیاز، زردچوبه ، کاری ، نان سوخاری ، شیر ، آب لیمو ، فلفل سیاه ، برگه زرد آلو ، سیب ، انگور و بادام است.

 

 

2.پپ

پپ از حریره ذرت درست می شود که از آن برای غلیظ کردن سس های باربیکیو و یا درست کردن نان هاس سنتی استفاده می شود.

 

3.بوئرورس

این غذا نوعی سوسیس های پیچ در پیچ و بلندی هستند که دست ساز و بسیار با کیفیت اند که محتویات آن مقدار زیادی گوشت نیم پز شده و ادویه است .

 

4.آپریکوت

آپریکوت یک نوع ترشی است که در کنار غذا آن را سرو می کنند. این ترشی از برگه زرد آلو درست می شود .

 

5.پودینگ مالوا

این دسر بافتی نرم و چسبنده دارد و خامه آن از ترکیب شده از شیر ، شکر ، سفیده تخم مرغ زده شده و مربای زرد آلو است.

 

6.خوراک مرغ و کاری

یکی از غذاهای معروف افریقا خوراک مرغ و کاری است . ترکیبات این غذا فیله مرغ تازه ، ادویه کاری ، شیر ، آرد سفید ، تخم مرغ و نمک و فلفل است. این غذا را در کنار برنج امتحان کنید!

 

7.پوتجیکو

پوتجیکو غذای ملی کشور افریقای جنوبی است و تمامی ریشه های پیدایش این غذا در سنت های آفریکانر می توان پیدا کرد.

 

8.چاکالاکا

یکی از غذا های ساده و لذیذ مردم افریقا چاکالاکا است که ترکیبات آن پیاز ، سیر ، روغن ، زنجبیل تازه ، چیلی سبز ، پودر کاری ، فلفل سبز و قرمز ، هویج ، رب گوجه فرنگی ، نخود پخته است.

 

9.چیپس و ماهی

این غذا در کیپ تاون شهرت بسیار زیادی دارد که نا گفته نماند ریشه این غذا به کشور انگلستان باز می گردد اما در بین مردم و گردشگران این کشور محبوبیت بسیاری دارد.

 

10.بانی چو

این غذا یک غذای گیاهی است که تخت تاثیر مالزیایی ها و اروپایی ها درست می شود و می توان گفت که در پخت این غذا ادویه کاری نقش زیادی دارد.

 

 

ارمنستان ، کشور دریاچه ها

ارمنستان ، کشور دریاچه ها

کشور ارمنستان یکی از پرطرفدار ترین مقاصد گردشگری برای ایران است به دلیل های متعددی این کشور هر ساله پذیرای گردشگران ایرانی است از جمله نزدیکی به ایران ، نیاز نداشتن به ویزا ، هزینه پایین سفر ، امکانات و مکان های گردشگری زیاد و مردمانی مهمان نواز و آب و هوای بی نظیر و لذت چشیدن طعم های لذیذ غذا های ارمنی ...

این کشور زیبا در سرزمین قفقاز جنوبی قرار گرفته و از نظر جغرافیایی ، منطقه ای است در مرز آسیا و اروپا و بین دریای خزر و دریای سیاه قرار گرفته و از شمال با کشور گرجستان و از شرق با جمهوری آذربایجان ، از غرب هم با ترکیه و از جنوب با ایران هم مرز است.

 

ارمنستان را کشور 4 فصل می نامند به دلیل دارا بودن آب و هوای قاره ای که تابستان های سرد و برفی و تابستان های گرم و خشک را دارد.بهترین فصل برای سفر به ارمنستان فصل بهار است که با بارش باران همراه است .

 

مکان های دیدنی ارمنستان

 

1.کیسای جامع سنت گرگوری

این کلیسا بزرگ ترین کلیسای حواریون ارمنی است که در سال 2001 تکمیل و به سبک کلاسیک ارمنی ساخته شده است . کلیسای روشن و نورانی است که در ابتدای آن باغ زیبایی قرار گرفته است .

 

2.میدان جمهوری ارمنستان

این میدان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری این کشور است و مهم ترین مرکز شهری محسوب شده است . در این میدان همیشه صدای موسیقی راک و جاز و پاپ به گوش می خورد که این یکی از دلایلی که این میدان را جذاب کرده است همین زنده بودن صدای موسیقی در این مکان است .

 

3.میدان آزادی ارمنستان

این میدان شباهت بسیار زیادی به ساختمان تئاتر شهر ارمنستان دارد . در گذشته نام این میدان میدان تئاتر یا اپرا بوده ، که در این میدان دو مجسمه برنز از دو شاعر نامدار ارمنی قرار گرفته است.

 

4.مجسمه مادر

این مجسمه یکی از نماد های زنان این کشور است که سمبل شجاعت و ایستادگی زنان این سرزمین است که در شهر ایروان قرار گرفته است . گفتنی است که در ساخت این مجسمه از فلز و سنگ های خاص استفاده شده است.

 

5.کاسکاد ایروان

یکی از جذاب ترین مکان های دیدنی ارمنستان کاسکاد است . به دلیل دارا بودن گذرگاه پلکانی خود به هزار پله ایروان شهرت دارد که در خیابان تامانیان قرار دارد. در این مکان حتما لازم نیست این پله ها را طی کنید تا به بالای آن برسید بلکه پله برقی تعبیه شده کمک میکند که گردشگران مرتفع ترین محل این بنا را مشاهده کنند.

 

6.دریاچه سوان

یکی از چشم نواز ترین جاذبه های ارمنستان دریاچه سوان است . این دریاچه دارای آب شیرین بوده که یکی از وسیع ترین دریاچه های جهان بشمار می رود. در این دریاچه تفریحات آبی مانند قایق سواری ، جت اسکی و ... وجود دارد.

 

 

مهم ترین شهر های ارمنستان

_ایروان

_اشتاراک

_اجمیازین

_جرموک

_سوان

 

غذاهای معروف ارمنی

 

شامپورز

این غذا گوشت مزه دار شده ای است که در کنار سبزیجات تازه به سیخ کشیده می شود . جذابیت این غذا سیخ آن است که کمی ضخیم تر و البته با عرض کمتر هستند ، این غذا روی ذغال بدون شعله کباب می شوند.

 

قاپاما

این غذا با کدو تمبل درست می شود و در هنگام کریسمس بیشتر می خورند. طرز تهیه این خوراک به این صورت است که بالای کدو را برش زده و درون آن را با برنج پخته شده و میوه خشک ، بادام خلالی ، سیب ، ذرت ، زردآلو ، خرما و آلوبخارا و کشمش پر می کنند.

 

خاش

این غذا که همان کله پاچه است که پا و سر پخته شده گوسفند است که از دیگر قسمت های بدن گاو مانند مغز ، سر و سیرابی ممکن است استفاده بشود.

 

مانته

این غذا کوفته های پخته شده است که همراه با ماست موسیر ، سس گوجه فرنگی سرو می شود و ترکیبات آن با گوشت ، مرغ و سبزیجات پر شده است .

 

دلمه

دلمه یکی از غذاهای معروف این کشور است که ترکیبات آن از گوشت و سبزیجات است و درون برگ انگور پیچیده می شود. دلمه یکی از غذا های ارمنی است که در ایران و ترکیه و گرجستان هم بسیار محبوب است.

 

گاتا

گاتا یک شیرینی معروف ارمنی است که ظاهری شبیه به کیک قهوه دارد . گاتا در شکل ها و اندازه های مختلف سرو میشود.

 

چورچخلا

چورچخلا رشته ای از گردو است که آن را درون آب میوه فرو بردند و بعد آن را خشک می کنند. این خورکی سوغات گرجستان هم شناخته می شود.

 

چولومبور آپور

این غذا نوعی سوپ است که ترکیبات آن برنج ، پیاز ، تخم مرغ و شیر است .چولومبور به دلیل محتویاتی که دارد ارزش غذایی بسیار بالای دارد.

 

چورگ

چورگ یک نوع نان است که مخصوص عید پاک ارمنستان است.این نان خمیر به هم بافته شده و شیرین است که با ادویه و مغز هسته آلبالو معطر می شود.

 

کباب لولا

این کباب شباهت بسیار زیادی به کباب کوبیده دارد . در این کباب گوشت راسته یا سینه گوسفند است که با تخم مرغ و انواع ادویه ها مخلوط می شود و در کنار برنج آن را سرو می کنند.

 

تیسژیک

در این غذا تکه های دل ، جگر ، شش های گاو را با پیاز ، رب ، نمک و فلفل سرخ می کنند.در پخت این غذا ادویه های بسیاری استفاده می کنند .

 

کوفته سینی

این غذا شامل لایه های گوشت و بلغور پخته شده است . این غذا با گوشت گوسفند و گوشت بوقلمون پخته می شود که با ماست و سبزی سرو می کنند.

 

هاریسا

هاریسا نوعی فرنی است که با گندم خشک و گوشت پرچرب درست می شود. این غذا فرایند پخت طولانی دارد و در روزهای مذهبی ارمنستان که مردم روزه می گیرند بیشتر سرو می شود.

 

بزباش

این سوپ که طعمی ترش دارد یکی از غذاهای محبوب ارمنی است که از ترکیب فیله چرب گوسفند ، سیب زمینی ، نخود ، لوبیا ، میوه درست می شود.

 

لحم عجین

این غذا که به پیتزای ارمنی معروف است قطعات گرد و نازک خمیر است که با مخلوط گوشت چرخ کرده، سبزیجات خرد شده ، پیاز ، گوجه ، جعفری و ادویه های مختلف پخته می شود.

 

سخن آخر

سفر به این کشور زیبا می تواند یکی از خاطره انگیز ترین سفر های عمرتان باشد زیرا قدم زدن در کشوری که 3000 سال قدمت دارد و بعنوان یکی از قدیمی ترین کشور های دنیا شناخته می شود می تواند سفری هیجان انگیز را برایتان رقم بزند ، گفتنی است که ارمنستان در قدیم جزئی از راه ابریشم بوده و تاریخ اعجاب انگیزی را پشت سر گذاشته است.

بالی جزیره ای شگفت انگیز

بالی جزیره ای شگفت انگیز

بالی یک جزیره در میان دو اقیانوس پهناور است.این جزیره یکی از مجمع الجزایر کشور اندونزی است که بین اقیانوس هند و آرام قرار دارد ، بالی سواحل بسیار زیبا و بکری دارد به همین سبب این جزیره به سواحل زیبایش شهرت دارد. در کنار سواحل بی نظیرش مزارع سبز برنج ، آتشفشان های فعال آن این منطقه را منحصر بفرد کرده است.

 

بالی جاذبه های گردشگری بسیاری دارد از جاذبه های فرهنگی این جزیره تعداد زیادی معبد متعلق به هندو و بودائیان است که هرکدام از معماری و موقعیت قرار گیری چشم انداز زیبایی دارد .بالی حدود 2 برابر شهر تهران و حومه ی آن وسعت دارد .

 

آب و هوای بالی شامل دو فصل می شود که خشک و مرطوب که فصل خشک سپتانبر با روز های آفتابی معمولی و فصل مرطوب از اکتبر تا اوریل با بارش  باران همراه است.

بهترین زمان برای رفتن به بالی مه تا اوت است که هوا متفاوت است اما زمانی که هوا خنک تر است در این جزیره می تا آگوست است که سطح رطوبت در آن به پایین ترین مقدار خود رسیده است.پرطرفدار ترین زمان برای سفر به این جزیره زیبا ماه های داغ بالی است یعنی آوریل و اکتبر زمانی که درجه هوا به 32 درجه سانتی گراد رسیده است.

 

جاذبه های گردشگری بالی

 

1.معبد تاناه لوت

 

2.شالیزلر های پلکانی تگالالانگ

 

3.معبد بساکی

 

4.مرکز خرید دیسکاوری

 

5.دریاچه براتان

 

6.معبد ویهارا دارمایانا

 

7.ساحل شکسته

 

8.معبد اولواتو

 

9.کاخ کلانگ کونگ

 

10.ساحل آتوه

 

11.معبد لوهور باتوکارو

 

12.مانداب انجل

 

13.مرکز هنری تامان  وردی بودایا

 

14.مرکز تجاری بالی براسکو

 

15.پارک ملی غرب بالی

 

و...

 

تفریحاتی که در بالی می توان تجربه کرد:

 

موج سواری در بالی

یکی بی نظیر ترین و هیجان انگیز ترین نفریح های که می توان در بالی تجربه کرد موج سواری است زیرا که سواحل بالی برای موج سواری ایده آل هستند که یکی از معروف ترین مکان های که می توان موج سواری کرد ساحل کوتا است که تجهیزات و آموزش های لازم برای موج سواری را دارد.

 

سافاری در بالی

یکی دیگر از تفریحات در بالی سافاری در طبیعت زیبای آن است زیرا که در این جزیره طبیهت فوق العاده زیبا و منحصر بفردی وجود دارد که گونه های حیوانی بسیاری دارد که گردشگران می توانند یک سافاری خاطره انگیز را تجربه کنند .

 

آبتنی در آبشار های باشکوه بالی

به سبب بارش های که در این جزیره صورت میگیرد آبشار های فراوانی را ایجاد میکند که دیدنی ترین جاذبه گردشگری در بالی بحساب می آید که شهرتی جهانی دارد. معروف ترین آبشار بالی آبشار تگنونگان است .

 

غواصی در بالی

بالی به سواحل زیبا و آب های فوق العاده ای دارد. سایت های غواصی بالی شهرتی جهانی دارد که اغلب غواصان حرفه ای در آن شنا می کنند . خوبی این ورزش این است در اکثر سایت های غواصی آن آموزش مبتدی تا حرفه ای را به گردشگران داده می شود.

 

پارک آبی واتربوم بالی

وقتی حرف از تفریحات آبی می شود معمولا پارک آبی اولین گزینه است که به ذهن خطور می کند .این پارک مملو از فعالیت های مهیج که در قلب کوتا قرار دارد که کودکان و بزرگسالان می توانند از تفریحات و امکانات این پارک استفاده کنند.

غذاهای خوشمزه بالی

 

پیسانگ گورنگ

این غذا یک نوع دسر است که در واقع موز سرخ شده است که محبوبیت بسیار زیادی در اندونزی و بالی دارد و موز سرخ شده به همراه عسل یا شهد خرما سرو می شود که در آخر کمی پودر نارگیل و بستنی وانیلی روی آن ریخته می شود.

 

می گورنگ

یکی از مشهور ترین غذاهای که در بالی حتما باید تست کنید می گورنگ است که این غذا نودل سرخ شده به همراه سبزیجات و انواع گوشت مثل مرغ و میگو و خوک است. در بعضی از مواقع روی نودل نیمرو می ریزند و سرو می کنند.

 

ساته

ساته یکی از معروف ترین غذاهای بالی است که برای تهیه آن مرغ چرخ شده را با ادویه ترکیب کرده و آن را دور چوب های علف لیمو می چسباند و روی آتش کباب می کنند.

 

ناسی کامپور

این غذا که در اصل به معنای برنج مخلوط است یکی از خوشمزه ترین غذاهای بالی است . این غذا از ترکیب برنج ، سبزیجات ، ماهی یا گوشت و ادویه های مختلف نهیه می شود.

 

ببک بتوتو

این غذا از اردک کبابی یا بخارپز درست می شود که گاهی مواقع از گوشت مرغ هم استفاده می شود ، برای تهیه این غذا اردک خرد شده را با ادویه های مختلف ترکیب کرده و آن را داخل برگ نخل می پیچند و آن را کباب می کنند . این غذا طعم فوق العاده ای دارد و طبخ آن 12 ساعت طول می کشد .

 

رول بهاری

رول بهاری برای کسانی که به غذا های ترد و کریسپی علاقه دارند فوق العاده است . این غذا برای میان وعده عالی است بیشتر شبیه به سمبوسه های خودمان است اما محتویات داخل رول و سسی که با آن سرو می شود با سمبوسه متفاوت است .

 

گادوگادو

گادوگادو نوعی سالاد ترکیبی و مخلوط است که یکی از معروف ترین سالاد های اندونزی و بالی است که محبوبیت بسیاری هم بین گردشگران پیدا کرده است . ترکیبات این سالاد لوبیا سبز ، اسفناج سیب زمینی ، ذرت و لوبیا پخته شده است که با تخم مرغ آبپز و پنیر توفوی سرخ شده ترکیب می کنند .

 

سوغاتی در بالی ؟

در اینجا چند مورد از سوغاتی هایی که گردشگران می توانند در سفر به بالی خریداری کنند و با خود ببرند را معرفی میکنیم

1.صنایع دستی چوبی

2.صنایع دستی مهره

3.باتیک و ایکات

4.نقره

5.ظروف سرامیکی

6.روغن معطر

7.صابون طبیعی

و....

 

سخن آخر

سفر به بالی از جمله آن سفر هایی است که در کنار تفریح و سرگرمی و مکان های جذاب و دیدنی که دارد آرامش را برای گردشگران به ارمغان می آورد آرامشی که از سواحل بکر و طبیعت بی نظیر آن نشأت میگیرد ، بالی یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیاست که محبوبیت بسیار زیادی بین گردشگران دارد در واقع بالی یک مقصد گردشگری کامل است که هر نوع تفریح و جاذبه ای که بخواهید در آن پیدا خواهید کرد.

سفر به روسیه،کشور تزارها

سفر به روسیه،کشور تزارها

کشور روسیه یکی از کشور های نزدیک به ایران است ، این کشور در شمال اروسیا یعنی آسیای شمالی و اروپای شرقی قرار دارد . روسیه لقب پهناور ترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است و جاذبه های گردشگری فراوانی دارد.

 

این کشور وسیع دارای تنوع فرهنگی بسیار زیادی است به همین سبب با سفر به این کشور فرهنگ های مختلف را از نزدیک خواهید دید .

آب هوای  روسیه بسیار متنوع است ، اگر در فصل گردشگری به این کشور سفر کنید خواهید دید که بر خلاف فکر عوام که روسیه را کشوری سر سیر می پندارند آب و هوای بسیار مطبوع و دلپذیری دارد .بهترین زمان برای سفر به روسیه فصل تابستان است .دو شهر دیدنی روسیه که بسیار مورد توجه گردشگران ایرانی است مسکو و سنت پترزبورگ است که فصل تابستان بهترین زمان برای رفتن به این دو شهر است.

 

کشور روسیه دارای پدیده های طبیعی بسیار زیادی است و همچنین این کشور موزه های باستانی و هنری بسیار غنی ای را داراست .

 

روسیه و شفق های قطبی آن

به طور کلی شفق های قطبی در کشور های سردسیر در هنگام بلند ترین شب های طولانی سال پدیدار می شود که کشور روسیه جزو هشت کشور در دنیاست که می نوانید برای دیدن شفق های قطبی به آن سفر کنید .بهترین زمان برای سفر به روسیه و دیدن شفق های قطبی پاییز است که از ماه نوامبر تا مارس در منطقه ناریان مار است .

 

شفق های قطبی رنگ های مختلفی دارند که رایج ترین آن ها سبز و صورتی با هاله های از بنفش ، قرمز ، آبی است . این شفق ها با چشم غیر مسلح قابل مشاهده هستند و بسیار سریع و روشن هستند و ممکن است چشم انسان قادر به دیدن کامل آن ها نباشد به همین سبب برای بهتر دیدن این پدیده زیبا بهتر است از دوربین های حرفه ای استفاده شود.

 

 

جاذبه های گردشگری کشور روسیه

کلیسای جامع سنت باسیل

این کلیسا یکی از معروف ترین کلیسا های جهان با گنبد های رنگی و زیبا است که قدمت این کلیسا به 450 سال پیش است . این کلیسا در قدیم به نام مریم مقدس شهرت داشته است و در شهر مسکو قرار دارد و یکی مشهور ترین مکان های دیدنی کشور روسیه بشمار می رود.

 

کلیسای کاتولیک مریم مقدس

این کلیسا بزرگ ترین مکان مذهبی در کشور روسیه شناخته می شود  و معماری شگفت انگیز و بسیار خاصی دارد . معماری این کلیسای زیبا از سبک کلیسای وست مینستر لندن و میلان الهام گرفته شده است .

 

کاخ کرملین

از دیگر مکان های دیدنی کشور روسیه می توان به این کاخ زیبا اشاره کرد . این کاخ مکان برگزاری جشن های سلطنتی و مراسمات رسمی این کشور است .معماری شگفت انگیز و تالار های باشکوه این کاخ واقعا خیره کننده است و هم چنین این کاخ دارای سالن آمفی تئاتر بزرگ و دارای 700 اتاق و یک حیاط می باشد ، کرملین در سال 1849 ساخته شده و محل حکومت ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور وقت روسیه است

 

 

ستون های سنگی

یکی از عجیب ترین مکان های دیدنی کشور روسیه ستون های سنگی  که در محله کومی کشور روسیه قرار دارد است . نکته جالب ماجرا اینجاست که در ساخت این ستون ها هیچ بشری دخالتی نداشته است ، طول این ستون ها 42 متر و قدمتی 200 ساله دارند که البته سن دقیق این ستون ها دقیق نبوده و ممکن است قدمت بیشتری داشته باشند.

 

میدان سرخ

یکی از دیدنی ترین جاذبه های این کشور میدان سرخ است که بنام میدان کروسنایا پلوشاد نیز شناخته می شود . همه خیابان های اصلی این شهر به میدان سرخ راه دارند که از این میدان می توان به کلیسای جامع سنت باسیل ، آرامگاه لنین ، کلیسای کازان ، موزه دولتی تاریخ روسیه ، کاخ کرملین و مرکز تجاری گوم دسترسی داشت.

 

موزه صندق الماس

در این موزه سنگ ها و جواهرات با قدمت تاریخی بسیار زیادی نگهداری میشود ، این موزه در قرن هجدهم به دستور پیتر اول ساخته شده است در این موزه تاج جواهرات نگهداری می شود که بسیار کمیاب و با ارزش است و از جواهرات موجود در این موزه می توان به تاج بزرگ ملکه ، تاج پادشاه ، طلای شیطان ، الماس صورتی ، تاج خوشه انگور و غیره اشاره کرد.

 

موزه مجسمه های زیر آب

این موزه جزو عجیب ترین موزه های موجود در این کشور است به دلیل اینکه فقط افرادی که آموزش غواصی دیده اند می توانند از این مکان دیدن کنند . نحوه ایجاد این موزه بدین صورت است که بعد از شکست کمونیست ها و شوروی سابق ، شخصی بنام برومنسکی مجسمه افراد مشهور را در داخل دریا انداخت .

 

موزه تاریخی دولت

یکی از مهم ترین موزه های شهر مسکو این موزه است . در این موزه قدیمی ترین صنایع دستی روسیه در آن نگهداری می شود و این موزه دارای 39 سالن در دو طبقه است و معماری بسیار جذاب و شگفت انگیزی دارد.

 

باغ وحش مسکو

این باغ وحش یکی از بهترین و بزرگ ترین باغ وحش های موجود در دنیاست که بیشترین گونه جانوری را در خود جایی داده است . این باغ وحش در سال 1997 ساخته شده و بزرگی آن به 21 هزار هکتار می رسد . در این مکان 750 گونه جانوری نگهداری می شود .

 

از دیگر مکان های دیدنی این کشور می توان به پارک ملی کنوزرسکی ، دره آب فشان ، جزیره الخون ، جزیره کیژی ، آلتای ، دریاچه بایکال ، قلعه سنت مایکل ، موزه گولاگ ، موزه هنری پوشکین و موزه فضانوردی اشاره کرد .

جزیره پوکت

جزیره پوکت

پوکت جزیره ای در جنوب غربی کشور تایلند است و در دریای آندامان واقع شده است و در این جزیره شهری با همین اسم وجود دارد.

این جزیره 48 کیلومتر طول دارد و عرض آن هم 21 کیلوکتر است . پوکت در زمان های گذشته بخشی از ایالت تای بوده است. سواحل غربی این جزیره زیبا ترکیبی از خلیج های شنی ، برامدگی های سنگی و پرتگاه های آهکی است و این جزیره دارای چندین ناحیه توریستی مانند ، ساحل کامالا ، ساحل کارون ، ساحل پاتونگ و ... است .

 

این جزیره به دلیل سواحل زیبا و جاذبه های طبیعی بسیاری که دارد مورد استقبال گردشگران بسیاری قرار گرفته است ، این جزیره بعنوان یکی از معروف ترین مقاصد گردشگری در تایلند دارای بازارها، رستوران ها ، هتل ها و مراکز تفریحی متعددی است .

 

بهترین زمان برای سفر به پوکت فصل پائیز و زمستان است که در این بازه زمانی هوای آفتابی و آسمانی صاف را این جزیره دارد .

 

مکان های دیدنی جزیره پوکت

جزایر فی فی

این جزیره در 48 کیلومتری جزیره پوکت قرار دارد و جزو زیبا ترین جزایر تایلند محسوب می شود . این جزیره زیبا با صخره هایی از جنس آهک پوشیده شده و دارای ساحل های شن و غار های پنهانی است که دیدن از این جزیره حتما برای شما جذاب خواهد بود.

 

ساحل کاتا

این ساحل یکی از مکان های تفریحی پوکت است که دارای مناظری منحصر بفرد است .اطراف این ساحل تپه های سرسبز ، درختان دم اسبی و نخل اطراف آن را فرا گرفته است.

در کنار این ساحل غرفه هایی وجود دارد که خوراکی های خوشمزه  و نوشیدنی های دلچسب و انواع ساندویچ ها را دارند.

 

ساحل آزاد

این ساحل به دلیل طبیعت بکر و دست نخورده ای که دارد معروفیت بسیار زیادی پیدا کرده است . فاصله این ساحل از جزیره مقداری دور است که همین دلیل سبب شده دسترسی به آن کمی سخت تر باشد.

 

ساحل سورین

این ساحل زیبا را با سواحل تمیز و آبهای زلال و و شن های سفیدش می شناسند که به دلیل زیبایی بی نظیری که دارد اغلب طرفدار زیادی بین افراد ثروتمند و مشهور دارد.در این ساحل رستوران های فوق العاده و استراحتگاه های لوکسی ساخته شده است .

 

 

فانتاسی

فانتاسی یک پارک بسیار جذاب در پوکت است که دارای سرگرمی های مهیج و غذاهای متنوع است ، طراحی این پارک مطابق با فرهنگ کشور پوکت است به همین دلیل  این موضوع زیبایی این پارک را دوچندان کرده است.

 

 

ساحل کارون

کارون سومین ساحل طولانی پوکت است که مربوط به شهر کارون پوکت است ، این ساحل شن های بسیار نرمی دارد و قدم زدن روی آن ها یکی از خاطره انگیز ترین لحظات شما خواهد بود.

 

پناهگاه فیل ها

فیل در حقیقت حیوان ملی تایلند است که اکثرا در نمایش هایشان از فبل ها استفاده زیادی می کنند . این پناهگاه یک مکان امن برای محافظت از فیل هاست ، این مکان برای کسانی که به این جزیره می آیند امکانی فراهم کرده که از نزدیک فیل ها را می توان دید و به آن ها غذا داد و یک تجربه جالب را برای گردشگران فراهم می کند.

 

مجسمه بزرگ بودا

اکثر جمعیت مردم تایوان را بودایی ها تشکیل می دهند به همین سبب یکی از معروف ترین مجسمه های این جزیره که بروی تپه های ناکر بین کاتا و چالونگ قرار گرفته این مجسمه غول پیکر است ، ارتفاع این مجسمه به 45 متر می رسد و از جنس سنگ مرمر است .

 

پارک ملی سیرینات

این پارک در ناحیه غربی جزیره پوکت قرار دارد و دارای 4 ساحل دست نخورده و تا حدی بکر است ، یکی از جذابیت ایت پارک حیوانات بامزه و خاص این منطقه است مثل لاک پشت های پشت چرمی که در دو ساحل هات نای و یانگ و ساحل هات مای خائو تخم گذاری می کنند .

 

معبد چالونگ

این معبد بزرگ ترین معبد پوکت است که بین بومیان مقدس ترین معبد تایلند بشمار می رود.در این معبد تصاویری که بر دیوار های داخلی معبد طراحی شده است توجه هر بیننده ای را به خود جلب می کند .

 

سنترال فستیوال

این مرکز خرید از مشهور ترین و بزرگ ترین فروشگاه های پوکت است ، در این مکان رستوران های بزرگ و کوپک با غذا های محلی و مختلفی وجود دارد و اکثربرند های مطرح دنیا در این فروشگاه نمایندگی دارند.

 

در پوکت چه غذا های را امتحان کنیم؟

 

تام یام گونگ

این غذا محبوب ترین غذا در پوکت است که طعمی شور و بسیار تندی دارد که ترکیبات آن میگو سرخ شده و سوپ تند است ، جالب است بدانید این غذا مدل های مختلفی سرو میشود که محتویات آن باهم فرق دارد بعنوان مثال توم یام تالای محتویاتش غذاهای دریایی است یا توم یاام گای از مرغ درست میشود .

 

دیم سام

این غذا انواع مختلفی دارد که بهترین نوع دیم سام در پوکت می توان به مدل های اشاره کرد که در آن 7 دور پیچیده شده اند. این مدل ظاهری بسیار نرم داشته و روی آن پرز هایی وجود دارد درون این غذا مثل غذاهای شکم پور می توان با مواد مختلفی پر کرد از جمله گوشت ، میگو ، لوبیا سبز و ...

 

پنکیک روتی

این دسر از دو بخش شامل خمیر و مواد میانی تشکیل شده است که مواد تشکیل دهنده خمیر آرد ، شیر، تخم مرغ ، شکر ، نمک است .در برخی از سوپر مارکت های پوکت این پنکک را با شیره نارگیل یا بستنی می فروشند.

 

رول تایلندی

این رول در رستوران های شهر پوکت و همچنین در کنار خیابان های آن به فروش می رسد و روش طبخ آن ها بصورتی است که خمیری به دور میگو، گوشت ، شیرینی های ترد ، نودل یا سبزی پیچیده شده و بعد آن را درون روغن سرخ میکنند.

 

ساتای

ساتای را حتما در تایلند امتحان کنید ، این غذای محبوب که در دو نوع ساتای مرغ و گوشت وجود دارد بسیار طعم لذیذی دارد که قسمت زیادی از این خوشمزگی به دلیل سس بادام زمینی است که کنار این غذا سرو می شود .

 

کیان

کیان که نوعی سوسیس است و از گوشت خوک و تارو تهیه می شود و به سوسیس پر از پوست معروف است و در کنار این غذا سس شیرینی سرو میشود که طعم بسیار مطلوبی به غذا می دهد.

 

کانوم جین

یک سوپ بسیار خوش طعم است که ترکیبات آن مرغ، قارچ ، گیاه کانگال به همراه سس گوجه فرنگی و برگ لیمو است . در سرو این غذا مقداری فلفل هم گذاشته می شود ، و نکته مهم ان غذا این است که این در ترکیبات در شیره نارگیل پخته می شود و طعمی بسیار لذیذی دارد.

 

هرمک طلای

این غذا که یک غذای دریایی است از ماهی بسیار متفاوت درست می شود که در برگ های مخصوص بخار پز شده و طعمی تند دارد و در اکثر رستوران های دریایی می توان این غذا را پیدا کرد.

 

سخن آخر

جاذبه های این جزیره و تفریحات بی نظیر آن در کنار فرهنگ غنی آن و مردمی مهمان نواز همه و همه سبب شده که پوکت یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری باشد و سفر و تجربه ای بیاد ماندنی را برای شما عزیزان به ارمغان بیاورد.

{{text}}